Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők, mennyi feladat normáli...

Szülők, mennyi feladat normális az életben mióta gyereketek van?

Figyelt kérdés

Jelenleg teljesen kész vagyok és szerintem nem "normális" mennyiségű problémával kell megküzdenem.


Problémák:


-hitel, számlák ügyintézések


-munkanélküliség megszüntetése(?)


-gyerek fejlesztése


-gyerek óvodáztatása(napi 3-4 órára veszik csak be)


-iskolaválasztás


-igazolásszerzés


-lisztbogár a konyhában


-takarítás


-nevelés


-minőségi idő gyerekkel


-rokoni kapcsolatok ápolása, látogatás, ételvitel, besegítés munkákba


-öröklés-hagyatéki dolgok, rokoni zavargás, problémák


-befektetés nyomonkövetése, intézése


-biztosítóváltás, kárügyintézés(tető)


-bevásárlás


-főzés


-magánélet


-barátok


-szórakozás


-rokon költözés segítése


-ruhavásárlás a hideg évszakra nekem, gyereknek, rokonoknak


-őszi szüretek, kerti munkák


-támogatások, diákigazolvány, nyomtatványok intézése


-háziállat oltás időpont


-munkaügyi központ


-a testem ápoltsága


-autó karbantartás, kötbiztosítás, motorhang, ajtónyikorgás..


-télre kisház kell raktárnak


-felújítás, festés, vakolás, polcok, képek, gépek, lomtalanítás


-mosogatógép, bojler választás(centire pontosan)


-gyerek barátaival kapcsolat tartás találkozás heti párszor


-szülinapi ajándék választás ismerősnek


-őszi dekor készítés


-gyümölcsnapok, ovis rendezvényre bekért holmik tisztasági csomagok, kézfertőtlenítő és maszk bevitel


-gyerek kötelező vizsgálatok iskola előtt


-szemüveg beszerzés a gyereknek(keretválasztás)


-saját betegség karbantartása


-extra fertőtlenítések a vírus miatt, napi sok mosás 60 fokon..


-idős nagyszülőknél takarítani, beszélgetni velük, vásárolni nekik


És még nem is halt meg közeli rokon, nem égett le a ház, de úgy érzem nem lehet mások élete is ennyire tele feladatokkal. Nincs nagy pénzhiány szerencsére, csak hosszútávon nem tudom hogy fog ez menni, egyszerűen kegyetlen sok a tennivaló, a kiadás és már évek óta ez van. Most kirámoltam a cuccokat, átnéztem mik rosszak, mi maradhat, letöröltem a polcokat, rendszereztem, visszapakoltam és dél van és megint láttam egy kis bogarat, hogy kívülről mászott be és idegbajt kaptam, sosem fogok a végére érni és mind olyan égető probléma, amit minél gyorsabban kell elintéznem. Ti mennyi "projektben" vagytok éppen, mennyi intéznivalótok van naponta, főleg mióta megvan a gyerek? Kb ő dupláz rá az egészre, de nélküle is úgy érzem, egyszerűen túl sok a felnőttlét(30vagyok)



2020. szept. 27. 12:31
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
89%
Talán nem is a feladat sok, hanem a motivációd és/vagy energiád kevés. Ahogy nekem is. Ennek ezer oka lehet, jó lenne egy kivizsgálást beiktatni, mert pl. ha csak vashiány, az még egész egyszerűen rendezhető. Ha a hormonjaid (pajzsmirigy), anyagcseréd nincs rendben, az már bajosabb, illetve ördögi kör, mert amíg így érzi magát az ember, addig nem lesz elég önfegyelme a megfelelő kezeléshez, de amíg nincs megfelelően kezelve, addig nem is fogja jobban érezni magát. Ha pedig még némi depresszió is befigyel, akkor pláne...
2020. szept. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
Én arra kaptam fel a fejem, hogy miért csak 3-4 órára veszik be az oviba a gyereket? Már is több időd lenne, ha egész nap oviban lenne a gyerek! Amihez minden joga meg van. Mégis milyen indokkal küldik haza?
2020. szept. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

Auti és adhds, nehéz vele csoportban.


Ja, lehet a motivációm fogyott el vagy csak nyafogok, mostanában olyan rohadt nehéznek érzek mindent.

2020. szept. 28. 07:11
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

21-es vagyok, az enyém is ugyanez. Ne csodálkozz, ha így érzed magad, az ilyen gyerekek "gyilkosak" tudnak lenni, kicsinálnak, leszívnak mentálisan (is). Teljesen más egy (vagy akár több) normális gyerekkel, olyan van a szomszédunkban is, ég és föld...

Próbálj legalább vitaminokat, ásványi anyagokat pótolni magadnak, nagy dózisban. Én enélkül már a szó szoros értelmében belehaltam volna, kb. ezek a cuccok tartanak életben.

2020. szept. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!