Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők, mennyi feladat normáli...

Szülők, mennyi feladat normális az életben mióta gyereketek van?

Figyelt kérdés

Jelenleg teljesen kész vagyok és szerintem nem "normális" mennyiségű problémával kell megküzdenem.


Problémák:


-hitel, számlák ügyintézések


-munkanélküliség megszüntetése(?)


-gyerek fejlesztése


-gyerek óvodáztatása(napi 3-4 órára veszik csak be)


-iskolaválasztás


-igazolásszerzés


-lisztbogár a konyhában


-takarítás


-nevelés


-minőségi idő gyerekkel


-rokoni kapcsolatok ápolása, látogatás, ételvitel, besegítés munkákba


-öröklés-hagyatéki dolgok, rokoni zavargás, problémák


-befektetés nyomonkövetése, intézése


-biztosítóváltás, kárügyintézés(tető)


-bevásárlás


-főzés


-magánélet


-barátok


-szórakozás


-rokon költözés segítése


-ruhavásárlás a hideg évszakra nekem, gyereknek, rokonoknak


-őszi szüretek, kerti munkák


-támogatások, diákigazolvány, nyomtatványok intézése


-háziállat oltás időpont


-munkaügyi központ


-a testem ápoltsága


-autó karbantartás, kötbiztosítás, motorhang, ajtónyikorgás..


-télre kisház kell raktárnak


-felújítás, festés, vakolás, polcok, képek, gépek, lomtalanítás


-mosogatógép, bojler választás(centire pontosan)


-gyerek barátaival kapcsolat tartás találkozás heti párszor


-szülinapi ajándék választás ismerősnek


-őszi dekor készítés


-gyümölcsnapok, ovis rendezvényre bekért holmik tisztasági csomagok, kézfertőtlenítő és maszk bevitel


-gyerek kötelező vizsgálatok iskola előtt


-szemüveg beszerzés a gyereknek(keretválasztás)


-saját betegség karbantartása


-extra fertőtlenítések a vírus miatt, napi sok mosás 60 fokon..


-idős nagyszülőknél takarítani, beszélgetni velük, vásárolni nekik


És még nem is halt meg közeli rokon, nem égett le a ház, de úgy érzem nem lehet mások élete is ennyire tele feladatokkal. Nincs nagy pénzhiány szerencsére, csak hosszútávon nem tudom hogy fog ez menni, egyszerűen kegyetlen sok a tennivaló, a kiadás és már évek óta ez van. Most kirámoltam a cuccokat, átnéztem mik rosszak, mi maradhat, letöröltem a polcokat, rendszereztem, visszapakoltam és dél van és megint láttam egy kis bogarat, hogy kívülről mászott be és idegbajt kaptam, sosem fogok a végére érni és mind olyan égető probléma, amit minél gyorsabban kell elintéznem. Ti mennyi "projektben" vagytok éppen, mennyi intéznivalótok van naponta, főleg mióta megvan a gyerek? Kb ő dupláz rá az egészre, de nélküle is úgy érzem, egyszerűen túl sok a felnőttlét(30vagyok)



2020. szept. 27. 12:31
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
90%

Első gondolatom: Jesszus, mennyi felesleges hülyeség...

Nem kötelező, nem fontos, nyugodtan le is szarhatod dolgok:

- rokoni kapcsolatok ápolása, látogatás, ételvitel, besegítés munkákba

- rokon költözés segítése

- ruhavásárlás a hideg évszakra nekem, gyereknek, rokonoknak (nincs ruhátok vagy mi? Nem kell minden évszakra új ruhatárat venni, a tavalyi ruhák bőven elegek, ha nem lettek kinőve. Rokonnak miért kellene venned? Majd megveszi magának... Turiból 300 forint/darabja áron mindent megtalál, ha nincs pénze)

- gyerek barátaival kapcsolat tartás találkozás heti párszor (ott az óvoda, ahol ott is tud aludni, olyan nincs, hogy csak X órára veszik be. Ha pedig közös programra mennek más anyákkal össze lehet beszélni, hogy ő majd felügyel, addig te mész és csinálod a dolgodat)

- őszi dekor készítés (minek? Felesleges hülyeség)

- szülinapi ajándék választás ismerősnek (férfinak egy üveg bor, nőnek egy bonbon és el van intézve)

- extra fertőtlenítések a vírus miatt, napi sok mosás 60 fokon (felesleges. Ezzel csak a testednek és az immunrendszerednek ártasz. A túl steril környezetben nagyobb eséllyel alakul ki allergia)


Dolgok, amiket egyszerre el lehet intézni egy délelőtt/délután alatt:

- gyümölcsnapok, ovis rendezvényre bekért holmik tisztasági csomagok, kézfertőtlenítő és maszk bevitel & bevásárlás

- Az összes ügyintézés (ha szánsz rá egy napot a nagy részét le lehet tudni nagyon hamar)

- gyerek kötelező vizsgálatok iskola előtt & szemüveg beszerzés a gyereknek(keretválasztás) (egy keret kiválasztása 10 perc, könyörgöm...)


És a sort még lehetne folytatni. Nem tudom mit mártírkodsz, ezek nem problémák, ezek mindennapos dolgok.

2020. szept. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
92%

Mindenkinek van problémája. A felsoroltak fele rám is igaz, a másik fele még csak azért nem, mert nem csak gyerekem, hanem háziállatom, kocsim és kertem sincs. Sírhatnék ezeken is, de van még csomó más is, ami nem volt a felsoroltak között. Heti 60 órát dolgozom és 2 hét alatt egy szabadnapom van, a következő csütörtökön, most azt várom. Szóval egy párat szívesen elcserélnék veled😂

Amúgy szerintem egy csomó problémád simán megoldható, meg egy párat direkt te gyártasz magadnak. Pl.panaszkodsz,hogy nagy a ház, több gond meg pont a házból adódik. Miért nem költözöl kisebbe? Kertből is elég lenne akkora, amekkorával elbírsz. Bónuszként a liszbogarakat is otthagyhatnád😀(Egyébként pár éve én is küzdöttem velük. Tudom,nagyon bosszantó, de azért nagyobb gondok is vannak a világon.)

2020. szept. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
82%
A többség nyivákolás. Interneten kb mindent meg lehet oldani. Fejleszteni külön max akkor kell a gyereket, ha arra rászorul, az átlag gyereknek nem kell
2020. szept. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
77%
Szép jó reggelt. Ez az élet! Úgy hívják.
2020. szept. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
85%

14!


Nem, ezt nem életnek hívják, hanem életképtelenségnek és mártírt jatszasnak

2020. szept. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
80%

30 éves vagy, és nem fejezted be az egyetemet? De akkor minek szültel addig? Mindennek megvan a maga útja, ideje.


Nem vágom, hogy a leszivos rokonok miért vannak jelen. Zárd ki őket. És egy csomó mindent, ami nem visz előbbre, építs le, szuneteltess!

2020. szept. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha nem listáznád nem lenne nehéz. A legtöbbje napi rutin feladat. Vagy más szerinted nem ad enni meg inni az állatoknak meg a gyereknek, vagy wtf? Megetetni a kutyát macskát 10 perc. Le vágni a gyerek körmét, azta mindenkit ez tényleg olyan feladat amit aztán más nem csinál. Mi is újitottunk fel, mi is költöztünk, nekem is van kutyám, két gyerekem. Nekem tavaly meghalt az apám, azt is intézni kellett. Ezer egy dolog van, de a siránkozás nem visz előrébb, plusz mindenkinek megvannak a saját dolgai, mégse sírja tele a netet h le kell vágni a gyerek körmét.
2020. szept. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező egyedül van, és ha megosztaná valaki olyannal,akit szeret, az életét, mindjárt nem zavarnák ezek a rutinok.

Még érdekes itt a szabadidő és rokonok és szülőtársak kérdése. Igen, az én-időt is bele kell számolni, arra szükség van, nem hagyhatjuk ki, nem áldozhatjuk fel a munka oltárán, mert az tart életben. A külső kapcsolatokra is szükség van a saját érdekünkben, hogy ne magányosodjunk el, a kapcsolatokat ápolni kell, mert megszűnnek. Viszont az olyan kapcsolatokkal kell ezt tenni (pl beszélgetni, levelezni, segíteni, ajándékot venni), amik építenek, amik az életünket szebbé teszik. Amik csak terhet jelentenek, azokkal bátran fel lehet hagyni. Az építő jellegű kapcsolatokat viszont fel lehet használni saját megsegítésünkre is, akár csak olyan szinten is, hogy kísérjenek el bennünket, mikor valami feladatot kell végeznünk, legyen az valami beszerzés például, hogy ne legyünk egyedül, mert egyedül ugyanaz a dolog rosszabb.

2020. szept. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Neked súlyos priorizálási problémáid vannak...
2020. szept. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
80%

Sztem te inkább ilyen martirkodos fontoskodo dicsekedest tolsz, hogy hú de mindent megcsinalsz, hu de elfoglalt vagy hu de sok a dolgod.


Bocs, ha bunkonak tűnök, de nekem ez jött le, hogy gyártasz magadnak egy csomó feladatot hogy aztán elmondhasd mennyi dolgod van milyen elfoglalt vagy és panaszkodhass rá...


Ne csinálj dekort, ne mossal éjjel nappal, ne főzz be, ne trescselj napi 5x telefonon stb stb.

2020. szept. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!