Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire elítélendő ha egy...

Mennyire elítélendő ha egy anyuka otthon van háztartásbeliként?

Figyelt kérdés
Mostanában azt vettem észre, hogy aki otthon van, nem dolgozik, a háztartással gyerekekkel foglalkozik, nagyon kinézik, leszólják. Tényleg ennyire elítélendő, aki anyagilag megteheti? Akkor is ha a gyerekek ebéd után hazajárnak, szóval nincsenek egész nap intézményben?
2020. szept. 30. 20:37
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Én nem ítélem el, pusztán vannak szituk, ahol egyszerűen nem értem a miértet. Ha van 3 vagy több gyerek, akiket pont 3 felé kell vinni, esetleg egy közepes/nagy ház, ahol a mindennapos tennivaló nem 10p , pluszban esetleg a friss, házi kosztra van igény, ott megértem, ha van otthon egy szülő, mert teljes embert kíván.

Azt már kevésbé, amikor 1-2 gyerekkel van valaki otthon (nagyobb gyerekekre gondolok), és azért egy 80-100nm-es házat/lakást nem kell mindennap órákig takarítani, 3 fogásos menüt sem kötelező mindig összeállítani, nem beszélve arról, hogy rengeteg étterem menüztet kb olyan áron, mintha otthon csinálná az ember. Én azon kívül hogy ebbe nem is tudnék kiteljesedni, bizonyosan mindig attól rettegnék, hogy ha valami történik a férjemmel, mi lesz velünk? Nem kell hozzá meghalni, elegendő, ha kirúgják és fél évig nincs munkája. Most őszintén, hány családnak van külön ilyen jellegű fél éves tartaléka, ami direkt azért van, hogy ha pl fél évig kiesik a kereső fél, akkor is legyen mibôl finanszírozni, nem csak a sárga csekket, de a gyerek zongora óráját is? Ez én vagyok, én pl nagyobb összegű hitelbe sem tudnám beleverni magam, inkább élek picit szerényebben, a környezetemben vannak olyanok, akik 30-40-50 milliós hiteleket halmoztak fel, mert nekik jár a kacsalábon forgó, anyuka tanítónéni, azért az ő keresetéből aligha lehet akár csak a hitel törlesztőjét is fizetni, nem hogy egyéb kiadásokat, de ha már itt tartunk, apuka sem keres annyit, hogy ilyen kiadások mellett mondjuk lehessen tartalékolni. Ők viszont így boldogok. Elfogadom, nem vagyunk egyformák, én biztos nem tudnék nyugodtan aludni.

2020. okt. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
96%
Nem kell nagy haz,sem 3 gyerek ahhoz. En 75 nm rel es kettovel nem birok. Este otnutan erek haza+bevasarlas,hideg kaja se repul. Minden nap mosni kell,annyi a szennyes. Gyerekekkel minosegi ido 2 ora minimum es meg nem csinaltal semmit. A lakast 3 naponta kene porolni,porszivozni,fout mellett lakunk,iszonyat mi jon be. Szoval vagy gyerekezek, vagy haztartast vezetek. Ketto egyutt foallassal mar nem megy. Ez a helyzet.
2020. okt. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
Nálunk is 8-17-ig meló, két gyerek, este 6-ra érünk haza. Egy óra pakolás magunk után és holnapra, aztán vacsora, fél, max egy óra együtt játszás, és már mehetnek fürdeni, hogy 9-kor aludjanak. És akkor még erre jön rá nagyon sok minden, ha tanulni kell vagy ügyet intézni vagy csak szeretnék beszélgetni egy barátommal már csúszunk és nem tudunk másnap időben kelni. Az ember mindig azt érzi a végén, hogy nem lehet jól csinálni.
2020. okt. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 Laylah ***** válasza:
Szerintem addig, amíg a gyerek kicsi, tehát nem jár már oviba vagy magától suliba, addig semmi baj nincs azzal, ha egy anya otthon van. De mikor már a gyerekek mind intézményben vannak napközben, akkor már semmi nem indokolja, hogy anyuka az üres lakásban üldögéljen. Mondjuk egy fél évig oké, amíg "kiheveri" a korábbi, extra pörgős időszakot, de én tovább nem maradnék. Főleg a mai világban én egy percig sem tudnék nyugodtan lenni, hiába tesz meg mindent az ember, sosem lehet tudni, mit hoz a jövő. Bármilyen ok miatt egyedül maradhat az anya a gyerekeivel, akkor mi lesz? Miből fog élni? Valakinek komolyan megfelel ez a bizonytalanság egy életen át? Én nem ítélem el az ilyet, inkább szánom és csodálom egyszerre. Szánom, mert innen lehet nagyot bukni, és jó esély is van rá; és csodálom, hogy őszinte szívvel, ennyire naivan képes azt hinni, hogy velük sosem történhet ilyesmi.
2020. okt. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
22es te egyedülálló szülő vagy?
2020. okt. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
22-es vagyok, nem de sajnos a ferjem elmegy reggel hetkor,jon d.u es ul neki a masodallasnak a gep ele ugy 19-20 ig.minden nap. Hetvegen is. Egyedul vagyok a ket gyerekre,plusz egy felnottre is fozni mosni. Neha bevasarol. Nem egyszeru.
2020. okt. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
91%
Az usa-ban ez még teljesen elfogadott dolog, ha egy nő otthon van és a családdal, háztartással foglalkozik, ez is egy "munka". Én itt élek kint már 10éve,van 2 gyerek, egyik 5 másik 2 éves, és tervben van a 3. is. Dolgoztam majd' 5évet,a férjemmel raktunk is félre, mivel így terveztük eleve, hogy én itthon fogok maradni, legalábbis amíg szükségét érezzük. Itt kint amúgyis fizetni kell 5 éven aluli gyerek bölcsijét, utána ingyenes csak. Van egy 200nmes,4hálós házunk, ezt nem elég 2 gyerek mellett hétvégente takarítani. Naponta kb 2 óra a napi takarítás, mint felporszívózás, felmosás, mosás, pakolás,gyerekek után pakolászás. Gyerekekkel való foglalkozás, bevásárlás, kutyasétáltatás,gyereksétáltatás:) játszótér, főzés fürdetés. Reggel 6- este 10ig készenlétben vagyok.férjem nem bánja, sőt. Azonban magyarországon ez nem kivitelezhető olyan fizuk mellett szerintem.
2020. okt. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
27 illetve csak keveseknek 🙂
2020. okt. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Őszintén irigyellek 27es 😊
2020. okt. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Ott sem hiszem, hogy ez az átlag életszínvonal.
2020. okt. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!