Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Magyarországob miért akadnak...

Magyarországob miért akadnak fenn egyesek azon hogy egy gyerek csúnyán beszél a szüleivel?

Figyelt kérdés
Itt gyakori kérdéseken főleg. Pedig sokszor a csúnya beszéd alatt nem is a szó igazi jelentését értik hanem csak azt hogy lehülyézi idiótázza szánalmasozza a szüleit. Mint ha ez nem lenne teljesen normális. Pedig a csúnya beszéd az lenne hogy le büdös k***za az anyját le mocskos g**izi az apját meg azt mondja nekik állandóan hogy b*****atok meg. Mondjuk egy gyerek részéről ez is érthető majd kinövi de sokan még azon is fenn akadnak amiket az elején leírtam ami nem is csúnya beszéd. Ráadásul minden gyerek veszekszik a szüleivel és biztos mindenki mondott már olyat a szüleinek hogy "gyűlöllek benneteket" meg "bár csak meghalnátok" stb... Ilyet a gyerekek 90%-a biztos mondott már legalább 1-szer 2-szer életében a szüleinek egy heves veszekedés után vagy mert nem kapott meg valamit ami nagyon szeretett volna. A gyerekek ilyenek ráérnek felnőni. Az pedig külön felháborító hogy egyesek lemeri írni hogy meg is ütnék a gyerekeiket. Normális országokban mint Norvégia az első pofon után viszik a gyereket a szülőt pedig büntetik... Itt meg hiába tiltották be a gyerekbántalmazást mégis az ország fele bántalmazza a gyerekét...

2021. jan. 3. 18:58
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/127 A kérdező kommentje:
9-es úgy érted a gyerekbábtalmazás? Igen tudták. Egyébként 90%-ot írtam nem 100-at és a veszekedéshez a " "gyűlöllek, bárcsak halott lennél" stb..-it" írtam a 90% hoz.
2021. jan. 3. 19:17
 12/127 anonim ***** válasza:
96%

"a csúnya beszéd az lenne hogy le büdös k***za az anyját le mocskos g**izi az apját meg azt mondja nekik állandóan hogy b*****atok meg. Mondjuk egy gyerek részéről ez is érthető majd kinövi"


Szóval szerinted teljesen rendben van, ha a gyerek elküldi a szüleit a halál f*szára, mert majd kinövi. Jah, csak ezzel az a probléma, hogy azt hiszi természetes a csúnya beszéd, mert úgysem szólnak rá, berögzül és később már nem képes elengedni. Így kanászodnak el a mai gyerekek, mert nincsenek megnevelve.

2021. jan. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/127 anonim ***** válasza:
95%

A te gyereked esetleg ilyen, de nem ez az általános.


Amúgy írnám, hogy troll vagy és provokáció a kérdésed, de sajnos tudom, hogy sok háztartásban valóban így beszélnek a gyerekek a szüleikkel. Ami attól még, hogy sokan csinálják, nem lesz helyénvaló. A kutyámmal nem beszélek így, nyilván a gyerekemtől sem tűröm el ezt a hangnemet. A frusztráltságát, haragját, tehetetlenségét másképp is tudja felém kommunikálni, az én feladatom erre őt megtanítani, hogyan teheti meg kulturált keretek között. Ha gyerekként nem tanulja meg moderálni magát, megválogatni a szavait helyzetnek és közönségnek megfelelően, akkor felnőttként is problémát fog ez neki okozni. És az meg tulajdonképpen a szülői nevelés kudarca (szerintem), amikor a gyerek ilyeneket vág az ember fejéhez.

2021. jan. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/127 anonim ***** válasza:
95%
Hagyjátok, ez ma már a sokadik provokáció...
2021. jan. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/127 anonim ***** válasza:
95%

Szóval beszóltál anyukádnak és kaptál egy pofont?


Alapjáraton nem beszélünk másokkal csúnyán.

Amiket írtál, azok durva sértések.

Nálam maximum az "Elegem van belőled!" "Agyamra mész!" fér bele egy nagyon rossz nap után. De ezután, amikor mindenki lenyugodott egy "Bocsánat" a minimum.

2021. jan. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/127 A kérdező kommentje:
15-ös te sem vagy épelméjű... egy gyerektől bocsánatkérés vársz ráadásul a semmiért? Na és ha megüt a gyereked mert nem vettél neki meg valamit és hangosan le is k***váz akkor mit vársz el? Vagy akkor már meg is ölöd? Nem való neked gyerek soha ne vállalja!
2021. jan. 3. 19:36
 17/127 anonim ***** válasza:
78%

Csatlakozok az előttem szólóval.

Az hogy elmondom a gyereknek 15x hogy ne húzza a macska farkát/szőrét, de Ő csak azért is, és nem egy 5 évesről beszélünk igenis megérdemli a pofont.

A mai világban pont az a baj hogy egyesek semmit nem kapnak, de még szidást sem. Milyen alapon mondja nekem a saját gyerekem hogy "szánalmas"?? mi???

Én meg maga vagyok a gyerekverő isten mert ezért pofonnál kevesebb nem is járna.

Mondjuk magára vessen aki ilyesmire tanitja a gyerekét hogy ilyesmit mondhat. ez nem bántalmazás. Az az amikor kékre zöldre verem a gyereket mert megszólalt. De egy pofontól semmi baja nem lesz.

2021. jan. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/127 anonim ***** válasza:
92%
Azt ne felejtsd el kérdező, hogy az északi népek vérmérséklete sokkal másabb, mint a Közép-Európaiaké. A válaszolók egyhangú véleménye ellenére is hülyét csinálsz magadból, hát lelked rajta.
2021. jan. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/127 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező, fogadd meg a saját tanácsod, és soha ne vállalj gyereket, mert már szánalmas, amit itt leművelsz
2021. jan. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/127 anonim ***** válasza:
96%

"írtam ha veszekedés közben mond ilyeneket a szüleinek bonthatja a szülőt de nem értem miért kell csodálkozni azon hogy egy gyerek így beszél? A gyerekek ilyenek"


Hát nálatok lehet, az én gyerekeim szerencsére nem állatok, jó hogy már meg ne dícsérje a szülő ha így viselkedik.

Másik dolog, hogy szerinted el kellene venni a gyereket az olyan "gonosz" szülőtől, aki jóra neveli. A gyermekotthonban bizonyára sokkal jobb lenne neki, ott egy csúnyább nézésért is szájbaverik.

2021. jan. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!