Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tehet az akit elhagy...

Mit tehet az akit elhagy aférje egy 2 éves kislánnyal és egy 8 hetes pocaklakóval?

Figyelt kérdés
A férjemmel megromlott a kapcsolatunk. Igazából semmi olyan nem történt ami ellen nem lehetett volna tenni, hogy jobb legyen de a férjem már nem szeret. Így hát elment. 8 év után itt hagyott minket. Van egy 2 éves kislányom és 8 hetes terhes vagyok. Ő azt akarja hogy vetessem el, de én megszeretném tartani. De félek, hogy nem tudnám eltartani a 2 gyerekemet. Sajnos csak gyesre vagyok jogosult gyedre nem ami nagyon megnehezíti az anyagi helyzetem. Ha elvetetem a babát elmehetek dolgozni, még élhetünk a kislányommal jól viszonylag, de a fájdalom ott lenne bennem mindig a baba miatt. Főleg, hogy már egy 5 napos kisbabát eltemettem. Mire számíthatok ha mégis úgy döntök, hogy megtartanám a babát? Tud nekem segíteni az önkormányzat vagy valaki?? Abban megegyeztünk a férjemmel, hogy gyerektartás fejében a lányunk után megtarthatom a közös házunkat. De a másik babára még kérhetnék gyerektartást? Mit tegyek? A férjem szerint csak vele csesznék ki ha gyerektartást kérek. De én nem számítok? Hogy ő cseszett ki velem a legjobban. Nagyon rosszul érzem magam így is így megkérek mindenkit csak az válaszoljon aki nem rombol bele a lelkembe.

2021. jan. 15. 19:13
 141/185 anonim ***** válasza:
92%

Kedves kérdező! Csaj kicsit hasonló helyzetben voltam, én 1 éves babával maradtam egyedül "egyik napról a másikra".

(Többiek: van helyezt, amikor a férj olyan ügyes színész, hogy nem sejtitek meg, mire készül. )

Több éves munkaviszony után max gyedem volt, de egyedül k. nehéz volt, pár hónapra hazaköltöztem a szüleimhez. Ettől függetlenül rezsit nyilván fizettem, a szülői segítség nem is anyagi, inkább lelki okoból volt feltétlenül szükséges. Komolyan nem bírtam volna ép ésszel azt az egy évet egyedül a gyerekkel.

Épp ilyen megfontolásból nem tartanám meg a terhességet, bár hidd el, átérzem a fájdalmadat és a veszteséget is.

Most nem vigasz, de még olyan fiatal vagy, fogsz találni új társat és szülhetsz még.

2021. jan. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/185 anonim ***** válasza:
17%
Nem vetetném el a gyerekem. Te sem szeretnéd. A férjed ugyanúgy felelős érte, ha megszületik. Ugyanúgy jár a gyermektartás neki is. Ugyanúgy az ő nevére kerül, stb.
2021. jan. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/185 anonim ***** válasza:
84%
Mit tennék? Elvetetném és elmennék dolgozni, hogy ne kerüljek legközelebb ilyen helyzetbe, az ilyen kapcsolaton meg nincs mit menteni.
2021. jan. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/185 anonim ***** válasza:
28%
Kedves Kérdező, vannak szervezetek, akik segítenek ilyen esetben, ha szíved szerint megtartanád a babát, és csak/főleg az anyagiak miatt aggódsz. Ha csak ez tart vissza, írj rám, és adok kontaktokat. Kívánom, hogy békét találj.
2021. jan. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/185 anonim ***** válasza:
84%
142-es, oké, nem vetetnéd el s gyereked, de miből tartanád el, ha nincs bevételed a gyerek kívül?
2021. jan. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/185 anonim ***** válasza:
0%

#145

Vagy a fél ház árából vagy örökbe adja.

2021. jan. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/185 anonim ***** válasza:
36%
Férfiként én sem békülnk egy olyan nővel, aki éppen azt deklarálta, hogy egy embrió fontosabb neki, mint a párja, meg a kapcsolatunk. (mi is ezért mentünk külön az exemmel). Szóval szerintem a Kérdező nagyon helyesen teszi, ha az abortuszon gondolkodik, így még nyitva marad a jövő, és tényleg bármi lehet.
2021. jan. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 148/185 anonim ***** válasza:
91%
#146, adjál el egy fél házat lakottan... szólj, ha sikerült... az örökbe adás meg sokkal rosszabb az abortusznál, a nőnek is, meg valszeg a megszületett gyereknek is.
2021. jan. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 149/185 anonim ***** válasza:
29%
De itt a pasi is akarta hogy legyen mégegy gyerek... aztán meggondolta magát a nő meg rohanjon abortuszra, mert az olyan kellemes kis procedúra igaz? :D
2021. jan. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 150/185 anonim ***** válasza:
0%
#148 Nem mondtam, hogy lakottan adja el, úgyhogy ne hazudj. Az örökbe adás pedig ezerszer jobb az abortusznál, az anyának is, de a gyereknek még inkább.
2021. jan. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!