Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tehet az akit elhagy...

Mit tehet az akit elhagy aférje egy 2 éves kislánnyal és egy 8 hetes pocaklakóval?

Figyelt kérdés
A férjemmel megromlott a kapcsolatunk. Igazából semmi olyan nem történt ami ellen nem lehetett volna tenni, hogy jobb legyen de a férjem már nem szeret. Így hát elment. 8 év után itt hagyott minket. Van egy 2 éves kislányom és 8 hetes terhes vagyok. Ő azt akarja hogy vetessem el, de én megszeretném tartani. De félek, hogy nem tudnám eltartani a 2 gyerekemet. Sajnos csak gyesre vagyok jogosult gyedre nem ami nagyon megnehezíti az anyagi helyzetem. Ha elvetetem a babát elmehetek dolgozni, még élhetünk a kislányommal jól viszonylag, de a fájdalom ott lenne bennem mindig a baba miatt. Főleg, hogy már egy 5 napos kisbabát eltemettem. Mire számíthatok ha mégis úgy döntök, hogy megtartanám a babát? Tud nekem segíteni az önkormányzat vagy valaki?? Abban megegyeztünk a férjemmel, hogy gyerektartás fejében a lányunk után megtarthatom a közös házunkat. De a másik babára még kérhetnék gyerektartást? Mit tegyek? A férjem szerint csak vele csesznék ki ha gyerektartást kérek. De én nem számítok? Hogy ő cseszett ki velem a legjobban. Nagyon rosszul érzem magam így is így megkérek mindenkit csak az válaszoljon aki nem rombol bele a lelkembe.

2021. jan. 15. 19:13
 161/185 anonim ***** válasza:
91%
#161 a vallási fanatikusoknak, akik élvezik, ha úgy ugathatnak bele mások életébe, hogy az mindenkinek a lehető legrosszabb legyen...
2021. jan. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 162/185 anonim ***** válasza:
92%
#157: Már ne is haragudj, de én se értek veled egyet. Édesanyámat szintén otthagyta apám, mielőtt megszülettem, anyám kénytelen volt visszaköltözni nagyszüleimhez és mivel születésem után többműszakban nyomta, lényegében nagyszüleim neveltek. Bár nem volt rossz gyerekkorom, azért nem voltunk eleresztve sem, mégis inkább választanám ezt, mint hogy megtudjam tizen-akárhány évesen, hogy még anyámnak se kellettem és lepasszolt egy random családnak. Szóval ne nyilatkozz mindenki nevében, hogy mennyivel jobb örökbeadni egy gyereket, mint elvetetni.
2021. jan. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 163/185 anonim ***** válasza:
91%
#163, senki sem ért egyet vele, az egyházközséget leszámítva... de úgy tűnik, az neki pont elég...
2021. jan. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 164/185 anonim ***** válasza:
91%

165, te láttál már egyébként gyermekotthont belülről?

Beszéltél már szociális dolgozókkal, nevelőkkel, akik ilyen intézményekben dolgoznak?

Vannak ismerőseid, akik állami gondozásban nőttek fel? Beszéltél már velük arról, milyen volt így felnőni?

Tudod, mi az örökbeadás folyamata? Tisztában vagy a bürokráciával, ami körüllengi, főleg most, hogy a Fidesz még rátett egy lapáttal azáltal, hogy ellehetetlenítette az egyedülálló emberek és a nem házasságban élő párok számára is?


Gondolom, neked is csak addig számít a gyerek, amíg az meg nem születik, amint megszületik, már le van szarva, milyen sora lesz.

2021. jan. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 165/185 anonim ***** válasza:
92%

Nem beszelve arrol, hogy mennyi nyuggel gonddal jar egy terhesseg.Ami nyilvan vallalhato ha az ember szeretne a babat, de ki nevelne a testeben egy nem kivanatos magzatot 9 honapon at aztan nagy fajdalmak kozepette szuli meg, mikozben megkuzd a 9 honap terhesseg minden nyavajajaval?

En nem vagyok egyik oldal mellett se ellen. Egy tervezett babat nyilvan nem konnyu elvetetni, ebben az esetben valoszinu az anya szamara se csak egy embrio, legyen barmilyen pici. Viszont az se normalis hogy minden besikerult babat hordjanak ki nem torodve a sorsaval utana... mert nem csak az az opcio van hogy szuletes utan egy gazdag jol szitualt csalad nagy szeretetben fogja nevelni a babat...

2021. jan. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 166/185 anonim ***** válasza:
82%
#165 "Kinek? A gyereknek, az anyának" - miért is lenne jobb nekik, ha nem vallássérült egyikük sem? Megmondom neked őszintén, hogy mai eszemmel azt, aki rábeszélte a szülőanyámat az örökbe adásra, mindenféle gátlás nélkül agyonverném szívem szerint. (nagy mázlija, hogy ezt a lehetőséget már lekéstem, mert már felfordult magától)
2021. jan. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 167/185 anonim ***** válasza:
11%

#166

Miért ne lenne jobb nekik, hacsak nem lelkisérült abortusz fanatikus egyikük sem, mint pl. te? Én meg az olyanokat verném agyon mint te.

Jóakaróddal ellentétben te legalább meg is érdemled. :D

2021. jan. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 168/185 anonim ***** válasza:
92%

"Miért ne lenne jobb nekik,"... körülbelül x-szer leírtuk... mert a terhesség kihordása és a szülés veszélyesebb mint egy első trimeszteres abortusz, mert nem eredményez lezárt történetet, mert kiesést okoz a munkából és jóval drágább összesen mint az AB, mert lehetetlen belőle kihagyni a környezetet - ideértve a meglévő gyereket is - ... (soroljam tovább? - ahhoz képest hogy te egyetlen épkézláb érvet sem tudsz a saját álláspontod mellett)

"Én meg az olyanokat verném agyon mint te." - meg lehet próbálni...:)


"Jóakaróddal ellentétben te legalább meg is érdemled. :D" - a "jóakarót" elfelejtetted idézőjelbe tenni... honnan is veszi a világon egyetlen önhitt rühes görény is azt, hogy jobban tudja, mi az én érdekem, mint én magam??? Hogy jön ahhoz, hogy beleavatkozzon az életembe?? Persze ugatni, aztán a felelősség elől elsunnyogni ahhoz ért minden magzatfanatikus.

2021. jan. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 169/185 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, hol tartasz a dologban?
2021. jan. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 170/185 anonim ***** válasza:
56%
Komolyan mindig meg tud lepni ez az oldal, még arra is durva lepontozás jár, ha konkrét segítséget ajánlasz az anyának, aki amúgy _meg akarja tartani a babát_? Ilyenkor mindig elgondolkozom, h akik lazán odamondják, h vetesd el, vajon mit mondanának, mikor ott zokog mellettük a kórházban, miután hallgatott rájuk? Vagy ha nem tudná vinni ennek a súlyát, és 5 év múlva depressziós, alkoholista, akármi lenne... Nem azt kérdi, hogy ti mit tennétek, hanem a maga helyzetére kér tanácsot. És ő tudja, milyen elveszteni egy babát, nem akar még egyet - ez az alapszitu, nem más...
2021. jan. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!