Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tehet az akit elhagy...

Mit tehet az akit elhagy aférje egy 2 éves kislánnyal és egy 8 hetes pocaklakóval?

Figyelt kérdés
A férjemmel megromlott a kapcsolatunk. Igazából semmi olyan nem történt ami ellen nem lehetett volna tenni, hogy jobb legyen de a férjem már nem szeret. Így hát elment. 8 év után itt hagyott minket. Van egy 2 éves kislányom és 8 hetes terhes vagyok. Ő azt akarja hogy vetessem el, de én megszeretném tartani. De félek, hogy nem tudnám eltartani a 2 gyerekemet. Sajnos csak gyesre vagyok jogosult gyedre nem ami nagyon megnehezíti az anyagi helyzetem. Ha elvetetem a babát elmehetek dolgozni, még élhetünk a kislányommal jól viszonylag, de a fájdalom ott lenne bennem mindig a baba miatt. Főleg, hogy már egy 5 napos kisbabát eltemettem. Mire számíthatok ha mégis úgy döntök, hogy megtartanám a babát? Tud nekem segíteni az önkormányzat vagy valaki?? Abban megegyeztünk a férjemmel, hogy gyerektartás fejében a lányunk után megtarthatom a közös házunkat. De a másik babára még kérhetnék gyerektartást? Mit tegyek? A férjem szerint csak vele csesznék ki ha gyerektartást kérek. De én nem számítok? Hogy ő cseszett ki velem a legjobban. Nagyon rosszul érzem magam így is így megkérek mindenkit csak az válaszoljon aki nem rombol bele a lelkembe.

2021. jan. 15. 19:13
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
 121/185 anonim ***** válasza:
19%

Apparently, 2021-ben Magyarországon egy fél vidéki ház, meg pár hónap bejelentett munkaviszony nem elég a biztonságos gyerekvállaláshoz. Bocs, de aki elmegy szülni úgy, hogy még GYED-re sem jogosult, azt minek sajnáljam?

Ha szerintetek annyira sokat ér az a fél vidéki ház, akkor adják el, vegyen belőle magának egy másikat, aztán probléma megoldva.

2021. jan. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/185 anonim ***** válasza:
22%
És itt az ultimate érv a végére! Sok kommet kellett eljutni ide 🙄
2021. jan. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/185 anonim ***** válasza:
15%
Mármint a 120-as komment mint szuper érv, arra gondoltam. Bravo! 😄
2021. jan. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/185 anonim ***** válasza:
13%
"A lelki beke ismerve olyag irni egy nehez helyzetben levo nonek, akinek raadasul halt mar meg gyereke, hogy legalabb te dolgozni mesz nem abortuszra" - ezt annak írtam, aki elkezdett fikázni, hogy hétfőn megyünk dolgozni. Igen, megyünk dolgozni holnap a legtöbben, és ha te ezért cikizel bárkit, akkor nézz magadba. :)
2021. jan. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/185 anonim ***** válasza:
64%
Kérdező, szerintem menj vissza Angliába a két gyerekkel, látod, hogy a magyarok tobbsege milyen :D ha sz.rabbul élsz, mint ők, leköpnek, hogy hát de bezzeg én ehhez képest de király vagyok, ha meg találkoznak egy olyannal, akinek jobban megy, eszi őket az irigység.
2021. jan. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/185 anonim ***** válasza:
41%
Igen, a kerdezonek meg leirtad az abortuszos dolgot, aztan elkezdtel a lelki bekerol magyarazni majd megallapitottad hogy tamogatom a semmire szulest. Ah... hagyjuk is :D
2021. jan. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/185 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem nem sok jogalapotok van kritizálni, amiért a végén már durvábban szólt vissza. Gondoljátok már végig...

- Allami gondozásban nőtt fel, szeretethiányos, náluk gyakori a szerencsétlen párválasztás és a korai gyerekvállalás (egy 8 éves kapcsolat még egész kiemelkedő is).

- Dolgozott Angliában, igyekezett egzisztenciát teremteni, itthon is dolgozott, nem segélyt várt.

- Egy gyermekét már elvesztette, a férje meg úgy ajánlgatja neki az abortuszt, mintha egy foghúzás lenne.

- Oldalakon keresztül ekéztétek, miért vállal ilyen háttérrel második gyereket. Amint a férjéről kérdezte valaki ugyanezt, rögtön jött a „nem egyedül ő vállalta, ketten kellenek hozzá”. Érdekes, ez csak akkor érv, amikor a férjet kell védeni?

- Leírta, hogy asszonytartás, erre két oldalon keresztül vekeng mindenki, hogy „az nemlétezik,mer átnevezték!!!4” „valaki köznyelvi kifejezést használt a szaknyelvi helyett, Nyelvtannáci kapitány, riadó!!!” „én tudom, hogy ez hivatalosan házastársi tartás, hű de művelt vagyok, istenem, elájulok, hogy én milyen művelt vagyok!!!” Közben a szövegből egyértelműen lejött, mire gondol.

Hagyjátok már békén szerencsétlent, ha nem tudtok normálisan válaszolni, vagy ne háborodjatok fel, hogy ugyanebben a stílusban szól vissza, amiben napok óta ekézitek.

2021. jan. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/185 anonim ***** válasza:
59%

Es meg a kerdezo oruljon, hogy nagy kegyesen maradhat a kozos hazban? Megegyszer ismetlem, kozos haz, nem a pasi nyakara koltozott oda.

A pasi megsem ker a gyerekbol (mi ez egy pulcsi hogy megse kell?!), elhagyja a csaladjat, az b@szna be ha meg a hazbol is a nonek kene mennie. Kozosen akartak es megbeszeltek a masodik babat, innentol hogy a pasas “megcsinalta” igenis tamogassa anyagilag mert ugyanolyan felelossege neki is! O mondott hatra arcot, persze amikor szexelni kellett akkor az jo volt. Legyen mar annyi esze hogy biztos a donteseben ha gyereket csinal, ha meg nem, akkor igenis vegye ki a reszet legalabb anyagilag. Ket ember kellett ehhez! Masik temkban meg pont ezeket a szemet pasikat ekezitek, akik csak lelepnek. Nem az anyuka mukormere kell a penz, hanem ellatni a kozosen vallalt gyereket.


A semmire szulest meg hagyjuk mar, nem errol van szo.


Ja, ezt az asszonytartas dolgot en is neztem, attol, hogy rossz megnevezes lett hasznalva pontosan tudta mindenki mire gondol aki irja, tehat lenyegeben igen, van ilyen magyarorszagon. De gondolom ti minden mas jogi dolgot a megfelelo szakkifejezessel illettek.


Ugy bantok szegeny novel, mintha a putriba varna a hatodik gyereket... Most hol van a “pasik mind szemetek” mantra akik otthagyjak a tervezett babaval a parjukat? Maskor mindenhol ezt nyomjatok.


Erre a gyed temara is nagyon rakattantatok, mintha az eleg lenne harom ember rezsijere meg megelhetesere. Megneznem a sok “nekem jar a gyed” emberke fejet mit tennenek ha apu lelepne...


Az meg hogy ha a kerdezo vagy az ot vedok ugyanebben a stilusban valaszoltak az nem tetszett mi? Csak nektek szabad ez az undorito habzo szaju stilus? Forditva mar sir a szatok.

2021. jan. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/185 anonim ***** válasza:
62%
De szerintem nektek mindegy csak kotekedjetek. Maskor ilyen esetben egymasnak adjatok a tippeket, hogy lehetne az utolso forintot is kifacsarni a pasasbol. Nem ertem mi ez a nagy lincshangulat a kerdezo ellen.
2021. jan. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/185 anonim ***** válasza:
45%

Mondjuk tök sokan válaszoltak normálisan is, elmondva, hogy senki nem fog segíteni és senki nem fog pénzt adni, a kérdező az, aki mindenki lebunkóz, mindenkivel vitázik és hajtja a magáét.


Nem számít, milyen helyzetben volt 5 éve a kérdező, a jelenlegi helyzete számít. Kedves válasz kell?


Kérdező, úgy sajnáltam, de senki nem fog neked annyi pénzt adni, hogy el tudj tartani két gyereket, gyesből meg nyilván nem megy majd.


Na, kedves voltam. Mondjuk, szerintem ezt magától is kideríthette volna.

2021. jan. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!