Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tehet az akit elhagy...

Mit tehet az akit elhagy aférje egy 2 éves kislánnyal és egy 8 hetes pocaklakóval?

Figyelt kérdés
A férjemmel megromlott a kapcsolatunk. Igazából semmi olyan nem történt ami ellen nem lehetett volna tenni, hogy jobb legyen de a férjem már nem szeret. Így hát elment. 8 év után itt hagyott minket. Van egy 2 éves kislányom és 8 hetes terhes vagyok. Ő azt akarja hogy vetessem el, de én megszeretném tartani. De félek, hogy nem tudnám eltartani a 2 gyerekemet. Sajnos csak gyesre vagyok jogosult gyedre nem ami nagyon megnehezíti az anyagi helyzetem. Ha elvetetem a babát elmehetek dolgozni, még élhetünk a kislányommal jól viszonylag, de a fájdalom ott lenne bennem mindig a baba miatt. Főleg, hogy már egy 5 napos kisbabát eltemettem. Mire számíthatok ha mégis úgy döntök, hogy megtartanám a babát? Tud nekem segíteni az önkormányzat vagy valaki?? Abban megegyeztünk a férjemmel, hogy gyerektartás fejében a lányunk után megtarthatom a közös házunkat. De a másik babára még kérhetnék gyerektartást? Mit tegyek? A férjem szerint csak vele csesznék ki ha gyerektartást kérek. De én nem számítok? Hogy ő cseszett ki velem a legjobban. Nagyon rosszul érzem magam így is így megkérek mindenkit csak az válaszoljon aki nem rombol bele a lelkembe.

2021. jan. 15. 19:13
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/185 anonim ***** válasza:
23%
Hagy csak, az faj nekik hogy nem lettel kirakva a hazbol es valszeg egy szep ingatlanban elhetsz.
2021. jan. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/185 anonim ***** válasza:
64%

Mi is a kérdezőnek próbálunk válaszolni, te hőbörögtel itt, hogy a férj így úgy és miért ne járna a fél ház a kérdezőnek, miközben senki ilyet nem mondott!

Egyrészt. Másrészt kérdező: én pl normálisan leírtam a kommentem, de rohadt visszataszító, amilyen alpári stílust megengedtél itt mindenkivel szemben, ilyen bunkó olyan bunkó, analfabéta stb. Azért na! Ilyen szavakat itt senki nem használt, de jó lenne nem egy kalap alá vonni mindenkit és kollektíven ilyen hangnemet megutni. Te jöttél ide kérdezni, akkor vállald a véleményeket, ennyi.

Házastársi tartás a neve és nem asszonytartás, szóval itt egyedül neked kéne jobban utána járni a dolgoknak! És jelzem, nem mindenkinek jár, sok feltétel kell teljesüljön és ugyanúgy a férjed is kérheti ám tőled, nem csak te tőle. Oke, írtad hogy nem kérnéd, de attól ez még hozzátartozik a témához. Ha a férjed az egész házról lemond a javadra, akkor ő hátrányosabb helyzetbe kerül, szóval ő neki megalapozottabb lenne házastársi tartást kérni. Csak hogy tisztán lásson mindenki..

Az meg senkit nem érdekel, hogy a férj miért akar válni, meg ő így-úgy akart gyereket. A kérdező is vállalta, és úgy vállalta, hogy akár egyedül is maradhat. Ezt nevetséges számom kérni a másikon.

2021. jan. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/185 anonim ***** válasza:
14%
90-es igen es? Mi a kerdes? Kozosen babat akartak majd az egyik fel visszatancolt a szarban hagyva a masikat. Mi nem vilagos abban amit irtam? Ez aztan korrekt
2021. jan. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/185 anonim ***** válasza:
71%
91-es, szerinted mi a híd alatt élünk, vagy miért lennénk irigyek, hogy ő ingatlanban élhet? :D
2021. jan. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/185 A kérdező kommentje:
Googlba?? Na itt kezdődik a butaság. Ugyan mit ér a googl egy úsvér ügyvéd ember szavával szemben 🤦‍♀️ egyébként meg igen utána néztem googlba is ha már neked ez annyira mérvadó! Igaz nem asszonytartásnak hanem házastársi tartásnak hívják és jogszabály írja elő, hogy aki önhibáján kívül kerül olyan helyzetbe, hogy válik de nem tudja önmagát eltartani akkor igenis kérdhető a férjtől ilyen tartásdíj!! JOGSZABÁLY. hangsújozom!! El lehet olvasni jogi oldalakon illetve egyszer ügyvéddel ha lesz dolgod nyugodtan rálehet kérdezni. Elvágtam magam?? Ugyan ki előtt?? Előtted?? 😂 Na ne viccelj menj sepregetni.
2021. jan. 17. 13:25
 96/185 anonim ***** válasza:
31%
Hat ez jo, oldalakon az ekezitek meg acsarogva, indulatokkal teli estek neki, es mikor elege lesz meg o az alpari.
2021. jan. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/185 anonim ***** válasza:
0%
92, meg mindig nem hozzad beszeltem :D
2021. jan. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/185 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező!Én végig melletted álltam,az asszonytartást még legelején írtam opcióként,míg nem írtál ennyit.De ugye jönnek a szétkapkodó kommentek,az ember esze megáll.

Itt nagyon lényeges,hogy jogilag tényleg 50-50%-e a házatok?!Valamint,igen,te békülni szeretnél,de ő eddig nem,és válni akar.Ezek után szerintem nem sok remény van,és a gyermeked valahogy el kell tartani,ha 1,ha 2 lesz!Egy házból nem fogod eltartani,tehát amit írnak az reális lehetőség,hogy eladjátok,te a saját részedből veszel kisebbet,könnyebb fenntartani,lesz pénzed,míg nem tudsz újra melózni!Valamint írtál kommentben munkaviszonyt,ha határozatlan időre vagy bejelentve(nem derült ki számomra),nem rúghatnak ki,elmehetsz táppénzre,majd szerződésed alapján kapod azt a csedet,gyedet,amit előtte!Ezt aki ért hozzá,kérdezd meg,családsegítő,vagy ilyen csedes,gyedes fórumokon!!

2021. jan. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/185 anonim ***** válasza:
41%
"Igaz nem asszonytartásnak hanem házastársi tartásnak hívják" - na, akkor ennyit ér az ügyvéded. Ilyet kiejtene a bíróságon kiröhögnék. Ha jót akarsz magadnak, keresel egy nívósabbat, nem tudom ezt honnan kukáztad.
2021. jan. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/185 anonim ***** válasza:
24%

Gondolom holnap hetfo leven nem nagyon lesz itt semmi mozgas, mert a sok egzisztencia-megteremto oda lesz karriert epiteni :D hogy ha majd egyszer 10 ev mulva apuci lelep, legyen mibol pelenkat venni.

Bar ilyen frusztalt lelki vilaggal... mintha egy kisgyereket oktatna ki az anyja, olyan a stilusotok. Normalis hangnemben latom nem ment, csak mint az acsargo kutyak.

2021. jan. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!