Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Párom közös gyermeket szeretne...

Párom közös gyermeket szeretne. Én nem vagyok biztos abban, hogy én szeretnék. Bevállaljam miatta? Két értelmes ember, akik 1 éve alkotnak egy párt, ezek lennénk mi.

Figyelt kérdés
De én idén 54 leszek. Párom fiatal, ő 43 éves. Nagyon készül rá, hogy anyuka legyen. Azt mondja, hogy úgy lesz teljes a kapcsolatunk.Van egy felnőtt nagylánya már, aki önálló életet kezdett a barátjával. Fiatalos vagyok, de azért 10 év múlva,...20 év múlva öregember.Szeretem a párom, és nem tudom mi lenne a helyes döntés.Bevállalni, vagy ha túlzottan ragaszkodik a gyerekhez, akkor szétmenjünk?

2021. febr. 2. 11:22
1 2 3 4 5 6 7
 41/67 A kérdező kommentje:

Egy volt gimis osztálytársnőmnek már 17 évesen szerelme volt. Gimi után nem sokkal összeházasodtak és lett 2 gyerekük. Minden szép és jól alakult,.....volna,...ha nem diagnosztizáltak volna nála rákot. 27 évesen ennyi volt az élete sajnos.....

Az élet néha nagylelkű, és néha kegyetlen.

A nagymamám 98 évet élt. Szóval bízok a jó génekben...

2021. febr. 3. 13:41
 42/67 anonim ***** válasza:
65%

De akkor mi a kérdés? Birom mikor valaki önigazolás kedvéért kérdez közbe meg már eldontotte mit akar.

Volt itt nemrég egy kortársad az is 50 felett akart apa lenni. Kérdezett majd megbeszélte önmagával, hogy ez így tökre rendben van.

Hát baromira nincs rendben nagypapa korban apukává válni, de mit számít ki mit mond, úgyis te döntesz, közben gyártasz rá ezer ideológiát, hogy miért is nem lesz semmi baj. Mert hát a szomszéd Mariska is 35 évesen halt meg. Épp csak a gyakoriságról feledkezel meg mint fogalomról. Azért mert valaki 20 évesen meghal rákban vagy szívbetegségben, azért még nem hullanak tömegével a 20 évesek bármennyire is erre hoznád ki a spekulációd. Sorry.

2021. febr. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/67 anonim ***** válasza:
81%
40! Nálunk meg pont fordítva van. Már mindenki elvált, aki fiatalon házasodott. Akkor most melyik az igaz? Nem CSAK ezen múlik.
2021. febr. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/67 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy akik fiatalon házasodnak meg gyereket vállalnak mindig próbálják meggyőzni az idősebb és tapasztaltabb embereket hogy nekik van igazuk😃 Csak azért meghallgatnám a véleményüket 10-20 év múlva is. Amúgy 30 elmúltam és én inkább buliztam 20 évesen és fogdosom most a szaros pelenkákat mint fordítva
2021. febr. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/67 anonim ***** válasza:
38%

Jó sokan vannak idős, még élő szülőkkel. Nekem meg pont az ellentéte a tapasztalatom, amikor a 16 éves gyereknek meghal az apja (mert nyilván túl öregen vállalta a gyereket) és a srác évekig volt depressziós miatta.

Egyáltalán nem egészséges, hogy a ballagásodra a nyugdíjas szüleid jönnek és mire lediplomázol meg kezdenéd az életedet már épülnek le a szüleid. Majd 30 éves korod körül már meg is halnak, még szinte az unokákat sem élik meg. Nagy jövőkép. Persze mindez csak akkor, ha egészséges az apuka és bőven az átlag fölött hal meg, mert ugye tudjuk, hogy Magyarországon nem sűrűn élik meg a férfiak a 70-80 évet...

Kicsit nézz körül az átlag férfi halandósági statisztikákban, mielőtt bevállalod, mert könnyen lehet, hogy egy depressziós gyereket hagysz majd magad után. Hiába jössz vele, hogy van aki megéli a 95 évet is, nekem pl a tágabb környezetemben nincs is 70 év fölötti férfi, minden ismerősömnek meghalt a papája ennyi idős korára. Akkor gondolj bele, hogy milyen lenne, ha 17 éves korodban meghalna az apád... Remek kilátások.

2021. febr. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/67 anonim ***** válasza:
30%
45ös 16 éves koromban halt meg az apukám, 40 éves volt. A legjobb barátnőm apukája majdnem nagypapám koru, még ma is él. Szóval ennyit a nagy statisztikádról. Amúgy meg ha 20 évesen csinálnak gyereket majd pár év múlva szét mennek a szülők (ami manapság nagy divat) majd gyilkolják egymást vagy esetleg az apa nem is keresi egy idő után a gyerekét akkor nem lesz depressziós? Olyan idiótaságokat tudsz összehordani hogy az nem igaz. Az én ismerősi körömben pl sokkal több olyan van aki azért depressziós mert a szülők fiatalon vállalták aztán nem is ismeri az apját, mint olyan akinek meghalt. Megjegyzem az utóbbit könnyebb feldolgozni, ugyanis ez az élet rendje
2021. febr. 4. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/67 anonim ***** válasza:
77%
Miért utolso, az ember vagy 20 vagy 55 évesen vállalhat csak gyereket ugye? A kettő között nincs átmenet. Te beszélsz idiótaságokat. Nekem is volt osztálytársam akinek fiatalon halt meg az apja, attól a legtöbbükbek bizony nem,ha tetszik ha nem. És igen, ez a statisztika pontosan amit az előtted író ír. Vagy mit hittél mert a te ismerősöd apja meghalt hamar, akkor az a világ rendje? 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ Nem, nem "ennyit a statisztikáról". Tovább kéne látni az orrodnál.
2021. febr. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/67 anonim ***** válasza:
15%
Mondjuk némelyik fiatalon szülő nőnek nem lennék a leendő veje vagy menye helyében. Adott egy boszorkány mindenbe belepofázós mások életével és gyerekével matekozós okoskodó korán helyezkedő nő (esetleg a gyerekkel fogta meg a férjét és a saját példája elevenen él benne), ráadásul él a végtelenségig mert már 20 évesen szült, ráadásul kiéletlen és beszűkült... Mire az az anyós végre elnyugszik lehiggad és nem pofázik bele mindenbe, egy örökkévalóság lehet egy vejnek vagy menynek. Az idősebb kedves szülő néha áldás.
2021. febr. 12. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/67 anonim ***** válasza:
79%

#48 jajj de okos vagy. Mert aki nem támogatja az 50+ szülést az csak egy boszorkány lehet.

Amúgy most szülök 33 évesen, nem korán mégsem biztatnám a kérdezőt gyerekvállalásra.

És nem, egy szülő sem attól lesz kedves, hogy x evesen szült.

2021. febr. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/67 anonim ***** válasza:
27%

Hogy magadra vetted, azért ez is sokat elárul rólad már ne is haragudj. Azért a késői gyerekvállalók között valljuk be több a kedves ember.


Személyiségjegyek a koraiaknak átlagban:

törtető

aranyásó

hazug

számító

felelőtlen

gátlástalan

anyagilag elkényeztetett

önző


(nyilván ne mind, de sok ilyen van)


későieknek:

mindent maguknak teremtettek meg

önzetlen ezért a saját céljai később teljesülnek

nem egoista (a boszorkány ellentéte kb)

érzelmileg fejlett

nem zavarja ha hamar nagymamává teszik mert nem áll elő az az eset hogy 35 évesen nagyi lesz, és így ezt nem az ifjú páron fogja levezetni


(nyilván itt is vannak akik az első személyiségjegyekkel rendelkeznek de mellette még pluszban nincs kedvük a gyerekhez, de ezek kevesebben vannak)

2021. febr. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!