Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Párom közös gyermeket szeretne...

Párom közös gyermeket szeretne. Én nem vagyok biztos abban, hogy én szeretnék. Bevállaljam miatta? Két értelmes ember, akik 1 éve alkotnak egy párt, ezek lennénk mi.

Figyelt kérdés
De én idén 54 leszek. Párom fiatal, ő 43 éves. Nagyon készül rá, hogy anyuka legyen. Azt mondja, hogy úgy lesz teljes a kapcsolatunk.Van egy felnőtt nagylánya már, aki önálló életet kezdett a barátjával. Fiatalos vagyok, de azért 10 év múlva,...20 év múlva öregember.Szeretem a párom, és nem tudom mi lenne a helyes döntés.Bevállalni, vagy ha túlzottan ragaszkodik a gyerekhez, akkor szétmenjünk?

2021. febr. 2. 11:22
1 2 3 4 5 6 7
 21/67 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Sok érdekes válasz született. :)

Igen, van két nagy gyerekem nekem is. Elváltam még 7 évvel ezelőtt. Ők már saját életet kezdtek, jó a kapcsolatunk.

Nehéz egy olyan nőnek nemet mondani, akit igazán szeretünk.Ezt vegyétek figyelembe. Ha ő úgy érzi, hogy fiatalos, még belefér,akkor neki igaza van. Amúgy 35-nek néz ki. Fizikailag is toppon van.

Aki azt mondja, hogy nyugdíjasként megyek én is majd a ballagására. De akkor aktív nyugdíjasként szerintem, mert amíg lehet, addig dolgozni fogok, az biztos. Az a gyerek pedig hálás lesz, hogy megszületett, létrehoztuk őt. Lehet így is felfogni, megközelítés kérdése.

Vannak dolgok, amik esetében meg lehet hallgatni mások véleményét is, azért tettem fel itt a kérdést. Amúgy igen, megbeszéltük, hogy ő szeretné, és én nem mondtam még rá se igent, se nemet. Viszont valóban ha "igen", akkor még most kell rajta lennünk.

Azon is érdemes elgondolkodni, hogy sajnos látni a környezetemben is olyan eseteket, amikor egy véletlen balesetben mindkét (vagy az egyik) szülő meghal. Senkinek nincs megírva, hogy megéli-e a gyereke ballagását. 18-as te miből fizetnéd a gyerek albérletét, ha érne egy végzetes baleset?

2021. febr. 2. 12:28
 22/67 anonim ***** válasza:
81%
#21 nekem ebből úgy tűnik már eldöntötted. miért írtad ki a kérdést?
2021. febr. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/67 anonim ***** válasza:
74%

90%ban mondenki azt írja, hpgy ne...

Erre te, hogy akkor mégis belevágunk 🤦‍♀️

Kár volt kérdezni, ha már így eldöntötted...

2021. febr. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/67 anonim ***** válasza:
93%

Anyósom 41 évesen szülte a 3.gyerekét, bár ő meglepetésbaba volt. Apósom pár évvel idősebb, mint anyósom.

Ma a meglepibaba majdnem 20 éves, még aktív szülei vannak, akik egészségesek, dolgoznak, topon vannak most is.

A tesói 33 és 40 évesek, mégis nagyon jó testvérek, heti párszor beszélnek, amikor csak lehet látogatjuk egymást.


Van ilyen is.

2021. febr. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/67 A kérdező kommentje:

Nem döntöttem. Ez nagy tévedés....

Nem is akarom elkapkodni ezt a döntést, mert elég nagy felelősség.

2021. febr. 2. 12:56
 26/67 anonim ***** válasza:
51%
Kérdező szerintem ne a kommentelők véleménye alapján döntsd el, nagyon sokan vannak itt akiknek nem akar összejönni a baba és azt vettem észre hogy emiatt másokat is le akarnak beszélni
2021. febr. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/67 anonim ***** válasza:
79%
Ha eleve már így indítasz, hogy nem vagyok benne biztos, hogy szeretnéd, akkor hagyd inkább az egészet.
2021. febr. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/67 anonim ***** válasza:
80%

Beszéld meg vele, sok bennetek a közös:


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak..

2021. febr. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/67 anonim ***** válasza:
61%

Nezd kerdezo.. Sztem meg a 43 nem idos. Jo.. Nem 23 de nem is idos. En 40 leszek hamarosan. Sok 35 alatti megirigyelné a szervezetem es ez nem az en bajom.

A te parod is nyilvan jol tartja magat es felelosen hozott dontest amikor felvetette a temat. Szerintem ráerőltetni senkire sem szabad ezt, szoval ha te nem szeretned inkabb mondd meg neki. Felnott, értelmes emberek meg tudjak beszelni. Biztos sikerul neked is vele.

En egy eve szültem, talan farasztobb volt ez a "babás" idoszak fizikailag, mint amikor az elsot szultem 27 evesen, de sokkal turelmesebb is vagyok mar ahogy oregszem (hulye szo ez mert en sem erzem magam kicsit sem oregnek).

Nekem csomo barátnőm szult 40-45 eves kora korul es elnek-virulnak.

Semmi garancia nincs ra, hogy ha valaki 20 evesen lesz szulo, nem hal meg 25 eves korara. Pl nekem edesapam 40 evesen halt meg, 14 voltam akkor a tesom meg 10. Ki gondolta volna elore..?

2021. febr. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/67 anonim ***** válasza:
39%
Akár próbálkozhattok is, elég kicsi az esélye, hogy sikerül.
2021. febr. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!