Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi kerül egy gyereken sok...

Mi kerül egy gyereken sok pénzbe 3 éves koráig? Ti mennyit költötök rá?

Figyelt kérdés

Most várjuk az első babánkat és folyamatosan azt hallgatjuk másoktól, hogy úúúristen, mennyi pénzbe kerülnek a gyerekek (nem fejlesztésre szoruló, speciális igényű, hanem átlagos, egészséges gyerekekről beszélek).


Mi majdnem mindent használtan vettünk most neki, de nyilván csak szép és jó állapotú dolgokat,szerintem egy ismerősömnek sincs ilyen flancos gyerekszobája, mint nekünk :D De így minimális összegből kijött minden kellék igazàból, nem költöttek fél milliót a kelengyére.


Most szerintem beszereztünk mindent, nem tudom, innentől milyen komolyabb havi kiadásokra számíthatok. Mosható pelenkát tervezünk használni, úgyhogy pelust nem nagyon fogok venni, ha beválik. A ruhák fillérekből megvannak, játékokat egyelőre feleslegesnek tartok venni, és igazából később sem akarok majd játékáruházat csinálni a szobájából, a kevesebb, de minőségibb játékban hiszek.


Nyilván előfordulhat, hogy nem tudok majd szoptatni és tápszer kell, valamennyi popsi törlődik, esetleg gyógyszer. De nem hiszem, hogy ezek havi több tízezres kiadások, ahogy itt vagy az ismerősi körömben állítják.


Az rendben, hogy ovitól már több a kiadás, de előtte? Nektek mennyi plusz havonta a baba?



2021. febr. 14. 13:50
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
85%

Azért mondják, mert nem volt még sose középiskolás vagy egyetemista gyerekük.

Sőt, már általános iskola felső tagozatán is többe került a gyerek, mint babakorában.

2021. febr. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
77%
Kezdjük azzal, hogy nekem havi kb. 300 eFt kiesés volt, hogy nem dolgoztam. Eleve nagyobb lakást vettünk, mintha nem vállaltunk volna gyereket. Sorolhatnám. Nem a párszáz forintos popsitörlőről van szó.
2021. febr. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
64%

Általában a ruhák. Egy-egy méret 30-50 ezerbe volt eddig és meg nem jár, tehát nincs cipője. Igaz, sok ruhát veszek, ne kelljen mosni csak hetente, de azért ha utána számolsz, hogy egy body 3000ft is lehet, hamar összejön.

Tapszer 30 ezer volt havonta, amíg mást nem evett.

Játékok, ha már említetted. Hiába minőséget veszel keveset, egy semmiség kis vacak is 5000ft ha meg úgynevezett fejlesztő játék, nevetséges összegeket elkérnek érte. Vegyél csak havi egyet.

Pelenka igazából egyáltalán nem horror. Neten csomagban rendelve 10-15 ezerből megvagy egy hónapra a pampers premium care-bol is. És ennek a feléért is ha más márka is jó (en mondjuk ezt szeretem).

Ami még drága lehet, bár most nincsenek ilyenek a baba úszás és hasonló programok.

De pl a fejlesztések is horror áron mennek. Nővérem hordja a lányát Devenyre 7000 egy alkalom. És talán hetente kell menni.

De amúgy szerintem nagyon változó. En vagyonokat költöttem üveges babyetelre is mert nem voltam hajlandó pacsmagolni 100gr zöldség miatt. Aztán rekord sebesen át is álltunk a darabos ételekre, szerencsére a fiamat is az érdekelte nem a püré.

2021. febr. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
52%

2-esre reagálva. Igen nekem is kb ennyi kiesés volt a gyed... ééés a gyerek nem volt még fél éves, mikor tönkrement a szaritogep, a mosógép, a mosogatógép (bár abból nem kellett újat venni, mert megcsinálták), a szemem egy egészet romlott terhesség alatt viszlát 120 ezer új szemüveg, 30 ezer új kontaktlencse. A férjem nyilván ekkor törte el a sajátját. Viszlát megint 120 ezer. Összetörték az autónkat. Mind a két kocsi műszakis volt most év végén és mind a kettőre ki kellett adni 70 ezret hogy àtmenjen (nyilván soha korábban ilyen nem fordult meg elő, csak most). Az egyik kutyánk most lett nyilván epilepsziás uh már ő is benne van 60 ezerben, a másik kutyánknak volt egy csúnya afférja egy macskával az másik 40 ezer.

Szoval ezek nem a gyerekkel függnek össze de az elmúlt egy évben mindez összejött nekünk, és korábban ennyi plusz kiadás egy évben soha. Nyilván amikor sokszáz ezerrel kevesebb a bevétel. Szerencsére van tartalekunk, mert ezek mind abból mentek... úgyhogy nem csak a gyerek ami sokba kerülhet, hanem bármi más, amire nincs pénzed a GYED miatt.

2021. febr. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
67%
Ami még eszembe jut ha már 3 éves korig: minden kis bicikli, trambulin, csúszda, hinta, szánkó egyszóval BÁRMI ami gyerekeknek van szánva pofátlanul túl van árazva. Persze néha ki lehet fogni használtan, de azért ha a gyereked a zöld biciklit nézte ki magának, meg fogod venni neki, ne aggódj.
2021. febr. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
79%

Hát nem tudom, nekünk 4 éves a fiúnk, a legköltségesebb időszak talán a tápszeres és a pelusos időszak volt, de sose éreztük “soknak”, mert mindig megoldottuk. Alig használt ruhacsomagokat vettem sokszor neki 5000-10000 forint között, amiben 30 ruha is volt. Cipőből se vettünk több szettet, mindig csak az évszaknak megfelelő volt neki.

A bölcsőde volt még “költséges”, mert ott a gondozást is fizetni kell nemcsak az étkezést, ez 20.000-30.000 között volt havonta.

Viszont amióta ovis, a legnagyobb kiadásunk a ruhák, mert az étkezés 3000-4000,- körül van, félévente kell csak tisztasági csomagot bevinni, amit össze lehet szedni 2000,-ból. Tehát nem nagy dolog.....

Ha az eddigi 4 évet nézem, nekem nem tűnik költségesnek a gyerek így, hogy nem kell neki külön foglalkozás, terápia vagy kezelés, gyógyszer. Ha az ember nem újonnan vesz mindent (pl babakocsi) és nem igénye a teljesen új, márkás ruháztatás, akkor nem egy nagy dolog a kiadásokba beilleszteni a gyerek igényeit is. Mi is megadunk neki mindent, értem ezalatt azt, hogy ha hétvégén együtt vagyunk, elmegyünk cukrászdába, szerzünk festéket kifestőt a kreatívkodáshoz, farsangi jelmezt, stb - de mégsem költünk rá úgy, hogy az máshonnan pénzt vegyen el a családi kasszából. (Közös bevételünk átlagos, 400.000 körül van. GYED alatt volt alacsony, akkor 300.000 körül volt..)

2021. febr. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
83%
Nekünk a fejlesztésekre ment el a legtöbb pénz. De mivel szükség volt rájuk és használtak is, nem sajnàlok egy forintot sem.
2021. febr. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
68%
6 igen. Minden az igenyektol függ. Mi jóval többet keresünk nálatok. Nyilván többet is költünk. Soha nem vennék ruhacsomagot pl. Nem azért mert használt, hanem mert en szeretem osszevalogatni a ruhákat. A legtöbb dologra nem kötelező nagyon sokat költeni.
2021. febr. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem akkor is alomvilagban élsz. Mert igen is sok pénzt egy kicsi gyerek a nagy meg még több. Hagyjuk a külön óra tábor egyetem nylevvizsga jogsi köröket.

Kiciskent ami sok nekünk

Cipő (nem adok rá kínait fontos a jó cipő ez kb 15 eft és hamar kinovi)

Tapszer 10eft havonta

Pelenka is kb ennyi (lehet beruhazol a mosira és utalni fogod)

Hopp egy kis deveny vagy beszedinitas vagy barmi közel 10 eft hetente

Visszamesz dologzni hoopsz beteg a gyerek allandoan gyógyszer gyógyszer és tappenz

Hopp kinotte az autos ülést újabb 50eft

Hopp új ruha mert kinotte és 80as mérettől már nem találsz jókat használtan mert csúsznak masznak benne egész nap.

Hopp kinotte a kis ágyat kell egy nagyobb.

Szóval igen is sok pénz egy gyerek 3an lesztek 2 helyett és lehet h pici a gyerek de állítom minimum annyit fogtok egy hónapban rakolteni mint magatokra!

2021. febr. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
90%
Hű tényleg a patika. Az is tud horror lenni egy megfázás esetén is 🤦🏼‍♂️🤦🏼‍♂️ De az azért nem rendszeres szerencsére.
2021. febr. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!