Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi kerül egy gyereken sok...

Mi kerül egy gyereken sok pénzbe 3 éves koráig? Ti mennyit költötök rá?

Figyelt kérdés

Most várjuk az első babánkat és folyamatosan azt hallgatjuk másoktól, hogy úúúristen, mennyi pénzbe kerülnek a gyerekek (nem fejlesztésre szoruló, speciális igényű, hanem átlagos, egészséges gyerekekről beszélek).


Mi majdnem mindent használtan vettünk most neki, de nyilván csak szép és jó állapotú dolgokat,szerintem egy ismerősömnek sincs ilyen flancos gyerekszobája, mint nekünk :D De így minimális összegből kijött minden kellék igazàból, nem költöttek fél milliót a kelengyére.


Most szerintem beszereztünk mindent, nem tudom, innentől milyen komolyabb havi kiadásokra számíthatok. Mosható pelenkát tervezünk használni, úgyhogy pelust nem nagyon fogok venni, ha beválik. A ruhák fillérekből megvannak, játékokat egyelőre feleslegesnek tartok venni, és igazából később sem akarok majd játékáruházat csinálni a szobájából, a kevesebb, de minőségibb játékban hiszek.


Nyilván előfordulhat, hogy nem tudok majd szoptatni és tápszer kell, valamennyi popsi törlődik, esetleg gyógyszer. De nem hiszem, hogy ezek havi több tízezres kiadások, ahogy itt vagy az ismerősi körömben állítják.


Az rendben, hogy ovitól már több a kiadás, de előtte? Nektek mennyi plusz havonta a baba?



2021. febr. 14. 13:50
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
75%

60-70 mint látod simán elmegy a 2 éves makkegészséges lányomra úgy hogy játékokat én eddig nem is vettem neki, ruhát is most kedztem csak el..

Szóval te vagy az értetlen, ha nem fogod fel.

2021. febr. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
100%

Térjünk vissza a kérdésedre 1 év múlva. Komolyan.


Te tipikusan az a mami vagy, mint itt sokan mások. Mint én is pl.

Elkövettek egy óriási hibát. Gyerek előtt volt egy elképzelésünk, hogy így fogjuk csinálni, meg mi jobban fogjuk beosztani, blabla bla.

Aztán semmi nem jött be belőle. 😅


Máskülönben honnan tudod, hogy lesz időd turizni? És nem egy-egy db kell majd egy ketevesnek pl. Főleg ha van kertes ház. Minimum kell 4-5 rend játszós ruha, és kimenősruha, ovis ruha, minden évszakra. Kizárt, hogy egyszerre lesz éppen ennyi jó alapítú a turiban.

És ez egy apróság.


És a fizu helyett Gyed igenis kiesés. Nem is értem, hogy gondolod ezt nem számba venni. Meg a táppénz. Meg a szabadságot nem kényed kedved szerint fogod kivenni, hanem amikor szünet lesz a bölcsiben /oviban. És elárulom, nem fedezi. Oviban évente 9 hét.

Iskolában 16 hét.

Meg a millió "pénteken nevelés nélküli munkanap", vagy "kedden délig van tanítás"


Írj 2022. februárjában.

2021. febr. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem meg te nem tudsz vagy akarsz szoveget megerteni/ertelmezni. Tobben leirtuk, levezettuk, konkret tetelekkel, szamokkal, ha egy full egeszseges, anyatejes, mosipelusos, turi ruhas gyereked lesz, atlagban havi szinten akkor is elmegy 50-60 e ft 3 eves koraig. Csak ezt te nem akarod vagy tudod felfogni.
2021. febr. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 A kérdező kommentje:
33-as, pedig itt is többen leírták, hogy nem megy el ennyi rá egy hónapban, pl. 6-os vagy 11-es, akkor ők varázslók? :O
2021. febr. 14. 17:29
 35/51 anonim ***** válasza:
85%

Miből jön ki az 50-60? Nézzünk egy nagyon átlagot és vegyünk melle egy minimál verziót.

Tapszer 10-30000, legyen átlag 20000 vs 0 Ft

Ruha- azért en minden hónapban meglátok valami cukit, megveszem. Legyen havonta 2000 átlagban vs 0 Ft

Ruhavaltas nekem 45-50 ezer- nem nem fogok turkálni, irtózom tőlük, ez mondjuk negyedévre nézve havi legyen 10 vs összesen 10 havi 3000Ft

Popsitorlo pampers 3000 vs Lidl 1200

Pelenka premium care 12-15000 vs Lidl 9000

Baby étel ha már nagyobb 30000 vs főzöl, legyen 10000 (zöldség gyümölcs árak az egekben)

(Nem számoltunk még: babakeksz gyümölcspüré, joghurt, túrórudi, kölesgolyó ... stb)

Popsi kenőcs sudocream 3000 vs

gyógyszertári 500

Játékok, könyvek havi átlag 2000 vs 0 Ft

Benzin (ugye mi fent lakunk a hegyen nincs játszótér stb) havi 5-10000 vs 0 Ft aki a játszó szájában lakik.

Oltások ha első évre 100000ft-ot számolunk akkor az biza havi 8-9000 vs 0 Ft mert nem adatsz be semmit

Gyógyszertár havi átlag 3000 Ft ki fog jönni. Ilyen csepp olyan csepp, vitamin, nurofen, ekcéma kenőcs, koszmo sampon, jó minőségű naptej, kutya füle, kinek mi kell.

Cipő 15-20000, nem is egy cipőt veszünk egy szezonra, hanem minimum kettő plusz valami benti mamusz/papucs az is 3-4000 ez szezononkent minimum 35000 legyen 4 hónapra és akkor 9000/hó vagy 3 db kínais és akkor havi mondjuk 2000-re kijossz átlagban.

Tehát ha mindezt összeadjuk már nem is 60000-nel hanem 100000-nel járunk és igazából semmiből nem írtam extrém drágát.

2021. febr. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
100%
34 nem, ha nem adod össze nem olyan feltűnő, mert úgymond beépül az életedbe. De mióta megvan a gyerek már egy bevásárlást 25 alatt nem úszunk meg, mióta rendesen eszik. Ez 4-5 hét alatt 20-25 ezer plusz kiadás, ami effektív rejtve marad. Persze lehet élni parizsin is. De ha minőségi dolgokat veszel meg, akkor 🤷🏼‍♀️
2021. febr. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
100%
Nem varazslok, csak nem adjak ossze tetelesen. Elolvastam a kommentjuket ott van azert 20-30 e bolcsi, cukraszda, festocucc miegymas. Nincs osszeadva, kiemelve, tetelezve, osszesitve. Ennyi a titok, de az annyi azert ugyanannyi, igyis ugyis.
2021. febr. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
83%

Sokan itt hazudnak, van aki állította hogy neki 20e ft volt a babakelengye, abból 3000 volt az autósülés használtan ..

Itt verseny megy a csövességből sokszor.

Aki meg olyan ülésben viszi a gyerekét már kimeríti a veszélyeztetés fogalmát.

Ha ilyen akarsz te is lenni akkor legyél, járd a kilos turkálót, vett meg a törött koszos autósülést, adják neki tehéntejet lehetőleg bolti legolcsóbbat, stb! Lehet így id meg normálisan is, te tudod.

2021. febr. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező!

Nem teheted külön a fejlesztésre szoruló gyerekeket. Ugyanis nem tudhatod, hogy lesz-e rá szükség. Nem kell hozzá tartós betegnek lenni, hogy mondjuk szükség legyen hónapokig dévény terápiára, vagy később tsmt-re. Esetleg egy szemüvegre.. amiben lehet hogy három havonta lencsét cserélnek.

Lehet tápszeres a baba, és lehet hogy csak a legdrágább tápszer válik be. Egy egyszerű nátha esetén is könnyű a gyógyszertárban hagyni komolyabb összegeket.

A cipők pofátlanul drágák, ha az ember nem akar sem használtat, sem kínait venni. És ha peched van akkor egy szezont ki sem bír, mert kinövi menet közben.


Természetesen pedig igaz az hogy minél nagyobb a gyerek annál többe kerül. Szóval ahogy írták is már egy iskolás gyerek egyértelműen többe kerül mint a 0-3 éves korosztály.

2021. febr. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
89%

Kiemeltél 2 kommentelőt a ~30-ból, akinek kevesebb, a többinek több. (Szerintem meg az a kettő csak nem tud számolni.) ;)

Pl: nálunk 11 az ovis étkezés is, ő 3-4-et ír. Ehhez jön heti egy gyümölcsnap, csoportpénz. Máris 15 csak az ovi.

A bölcsi meg még több 3-4-el (gondozási díj).

Nálunk pl: egy-egy heti bevásárlás átlagban 10-zel több, mint korábban. Ez csak az élelmiszer. 2 gyerek, így havi +20 ezer/koponya "láthatatlan" többletköltség ez is. És a 2 éven aluli kisebb eszik nálunk többet (ő még nem jár közösségbe).

A 4 évvel ezelőtti kétszemélyes háztartásunkhoz képest dupla annyi lett az áram-, a víz- és a gázszámlánk is (ugyebár többet vagy otthon, többet kell fűteni, több víz...). Ezzel se számol a többség. ;) Mosipelussal még jobban észre fogod venni.

Vitamin 5-5, most betegek voltak 10 elment a patikában.

A kicsinek 4 számot nőtt a lába kevesebb mint 1 év alatt és persze soha nem szezonváltáskor, hogy "spórolni" lehessen. Ez is egy kisebb vagyon. A kicsi anyatejes, a nagy tápszeres volt. Neki 4 évvel ezelőtt is havi 40 volt a tápszer (most meg havi 40 a logopédus, de fejlesztés ugye nem érdekel téged).

2021. febr. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!