Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi kerül egy gyereken sok...

Mi kerül egy gyereken sok pénzbe 3 éves koráig? Ti mennyit költötök rá?

Figyelt kérdés

Most várjuk az első babánkat és folyamatosan azt hallgatjuk másoktól, hogy úúúristen, mennyi pénzbe kerülnek a gyerekek (nem fejlesztésre szoruló, speciális igényű, hanem átlagos, egészséges gyerekekről beszélek).


Mi majdnem mindent használtan vettünk most neki, de nyilván csak szép és jó állapotú dolgokat,szerintem egy ismerősömnek sincs ilyen flancos gyerekszobája, mint nekünk :D De így minimális összegből kijött minden kellék igazàból, nem költöttek fél milliót a kelengyére.


Most szerintem beszereztünk mindent, nem tudom, innentől milyen komolyabb havi kiadásokra számíthatok. Mosható pelenkát tervezünk használni, úgyhogy pelust nem nagyon fogok venni, ha beválik. A ruhák fillérekből megvannak, játékokat egyelőre feleslegesnek tartok venni, és igazából később sem akarok majd játékáruházat csinálni a szobájából, a kevesebb, de minőségibb játékban hiszek.


Nyilván előfordulhat, hogy nem tudok majd szoptatni és tápszer kell, valamennyi popsi törlődik, esetleg gyógyszer. De nem hiszem, hogy ezek havi több tízezres kiadások, ahogy itt vagy az ismerősi körömben állítják.


Az rendben, hogy ovitól már több a kiadás, de előtte? Nektek mennyi plusz havonta a baba?



2021. febr. 14. 13:50
1 2 3 4 5 6
 51/51 anonim ***** válasza:
65%
Igen az a baj a ruhákkal, hogy Pepco is csak egy bizonyos életkorig jó illetve nagyon nehéz basic darabokat kifogni. Tele van csicsával. Vannak nagyon jó dolgok is amúgy, nem tagadom. Nekem az viszont a halálom, ha valaki micimackos pólót és robotos nadrágot ad a gyerekre. Azért en úgy vagyok vele, hogy a gyereket is megtisztelem. Ha a nadrág robotos, akkor a felsoje is az, vagy egyszínű. És fordítva a Micimackóval is. Ilyen szempontból alap darabokat leginkább H&M-bol lehet jól beszerezni, de az meg nem 900 Ft lesz/ body. Meg a netes csomagajánlatok is drágábbra jönnének ki, amiből viszont en meg soha nem tudtam olyan méretet kifogni, ami épp kellett volna. Néha azt hiszem, az összes gyerek tavaly januárban született, mert mindenhol elfogy a méret.
2021. febr. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!