Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi kerül egy gyereken sok...

Mi kerül egy gyereken sok pénzbe 3 éves koráig? Ti mennyit költötök rá?

Figyelt kérdés

Most várjuk az első babánkat és folyamatosan azt hallgatjuk másoktól, hogy úúúristen, mennyi pénzbe kerülnek a gyerekek (nem fejlesztésre szoruló, speciális igényű, hanem átlagos, egészséges gyerekekről beszélek).


Mi majdnem mindent használtan vettünk most neki, de nyilván csak szép és jó állapotú dolgokat,szerintem egy ismerősömnek sincs ilyen flancos gyerekszobája, mint nekünk :D De így minimális összegből kijött minden kellék igazàból, nem költöttek fél milliót a kelengyére.


Most szerintem beszereztünk mindent, nem tudom, innentől milyen komolyabb havi kiadásokra számíthatok. Mosható pelenkát tervezünk használni, úgyhogy pelust nem nagyon fogok venni, ha beválik. A ruhák fillérekből megvannak, játékokat egyelőre feleslegesnek tartok venni, és igazából később sem akarok majd játékáruházat csinálni a szobájából, a kevesebb, de minőségibb játékban hiszek.


Nyilván előfordulhat, hogy nem tudok majd szoptatni és tápszer kell, valamennyi popsi törlődik, esetleg gyógyszer. De nem hiszem, hogy ezek havi több tízezres kiadások, ahogy itt vagy az ismerősi körömben állítják.


Az rendben, hogy ovitól már több a kiadás, de előtte? Nektek mennyi plusz havonta a baba?



2021. febr. 14. 13:50
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
43%

Dehogy sok pénz. Ha ésszel élsz és nem vagy életképtelen akkor nem.


3000ft egy body? 😂 1200ért vettem tegmap 3mat az F&Fben és 5t rendeltem 3490ert a Sinsayről, 2 nadrag 1290,ennyit erről. 14 honapos, egy cipőt vettünk eddig 15ezerért.


Játékokat azért kap annyit, hogy ne szenvedjünk hianyba.


Pelenka, tisztalkodasi szerek nyilvan vannak. De plPamperst estére hasznalunk, havi 1 csomag, pelenkaboltbol vesszuk nappalra 39/db áron a tökéletesen jó pelust.


Azt eszi amit mi, nem kerül több penzbe és anyatejes mai napig,sosem kellett táp.


Butorokat használtan vettuk.


Szinte észre se lehet venni anyagiakban egyelőre.

2021. febr. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
79%

"Mi kerül egy gyereken sok pénzbe 3 éves koráig?" Ezt én sem tudom, úgyhogy szerintem az, ha mindenből a legdrágábbat veszed neki. Nekünk is van egy 1 éves, 35 ezer a bölcsi, de annak a felét visszakapom a munkahelyemtől. A pelenka, popsitörlő, gyógyszer sem drága. Nem nő gyorsan, úgyhogy a ruhákkal szerencsénk van, de múltkor például nagyon jó minőségű overált fogtam ki neki alig használtan 2500 Ft-ért, ami elég lesz az egész téli szezonra. Ruha garnitúrát kb 10 ezer Ft-ért szoktam neki venni a Pepco-ban, jól bírják a 60 fokos mosást. Játékokat kaptunk eleget a rokonságtól, felével így sem játszik. Ami húzós volt, aza nem kötelező oltások, de egy részét annak is állta az önkormányzat.

Szóval egyelőre még nem drága a gyerek, de tudom, később nagyobb igényeik lesznek, erre is fel vagyunk készülve.

2021. febr. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
93%
Valóban az oltások. Rota plus bexsero olyan 130 körül áll meg.
2021. febr. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
58%
Én csak olyanokba futok akik inkább mindig újonnan és drágán vesznek mindent, és lenézik vagy lesajnálják azt aki viszont nem teheti meg / vagy van esze és tudja, nem attól jó valami, hogy baromi drága. Használtan, de jó álapotban vesz mindent.
2021. febr. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
69%
14 amúgy engem meg az idegesít, hogy aki nem teheti meg, az azonnal lehülyézi, aki igen. Mert ugye akinek “van esze”... na ez sokkal nagyobb baj. Mert ez egy ilyen lappangó irigységre vall. Aki megteheti és mégsem veszi meg valamiert az adott dologból a dragat és nincs benne irigység, az valahogy soha egyik tábort sem illeti ilyen jelzőkkel. Ezen kene elgondolkodni. Mert a valós tapasztalat az, hogy aki megteheti az bizony többet fog költeni. És nem biztos, hogy pont ruhára. Lehet, hogy épp bútorra, vagy babakocsira vagy valami másra, amire te nem. Főnököm 200-ért vett gyerekulest. Pl. Mikor esküvőre mentek anya-lánya szettet a felesége varratta maguknak. Ettől nem hülyék. Csak megtehetik és megteszik. Ennyi.
2021. febr. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 A kérdező kommentje:

Nem tartom relevánsnak a kérdés szempontjából, hogy kinek mennyi Gyed-e esik ki, hiszen én speciel nem erre voltam kíváncsi, hanem arra, mi az a rengeteg plusz költség, amivel elvileg egy gyerek jár. De aki a kérdésre válaszolt, annak köszi :)


Illetve, mint céloztam rá, a fejlesztéseken kívül gondolkodom, azok drágák persze.


Akkor úgy látom, itt inkább csak arról van szó, hogy akár havi 150 ezret is el lehet költeni egy átlag gyerekre, ha el akarja költeni az összeget az ember és a különbség abban található, hogy tényleg van, aki elkölti, meg van, aki valamilyen okból -mert nem teheti meg vagy szimplán értelmetlennek találja - nem.

2021. febr. 14. 15:12
 17/51 anonim ***** válasza:
80%
Nekem van egy majdnem 9 éves és egy 5 hónapos gyerekem. A gyerekek nem babaként kerülnek sokba, én tudom. Mondom ezt úgy, hogy tápszeres a babám, üveges bébiételt kap, mert azt szereti és nem a gyógyszertári cuccokat kenem rá, szóval nem minimál szinten költünk rá sem. Az iskolásnak a ruhák, cipők, osztálypénz, edzés, ilyen-olyan iskolai kérések, baráti szülinapok, tablet stb. jóval többe kerül. Nem okoz szerencsére gondot, de sehol nincs ehhez képest a babakor.
2021. febr. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
39%

#15

Nem érted mire értem a "van esze" dolgot.

Ez részemről semmiféle lenézést irigységet nem takar.


Van egy ismerősőm aki konkrétan csak is mindenből a legdrágábbat veszi és szerinte aki nem így tesz az nem jó szűlő. Aki nem tud orvost külön fizetni meg vip szobát,ne adj isten magán kórházat az ne is szüljön inkább. Hát had ne írjam le a jelzőimet..


A van esze tehát számomra nem lenéző vagy irigységre utal, 3 gyermekem van, soha világ életemben nem voltam a méreg drága cuccok híve még akkor sem ha megtehetem, ellenben szeretem a tartós jó minőségű és hasznos dolgokat, de miért vegyek meg valamit méreg drágán több súlyos ezrekért mikor csak a márka nevet fizeted meg azzal? Attól mert valami baromi drága sajnos a mai világban nem mindig egyenlő a tartóssággal, vagy a mínőséggel.

2021. febr. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 A kérdező kommentje:

"Mert a valós tapasztalat az, hogy aki megteheti az bizony többet fog költeni."


De hol van a határ, ki teheti meg valojában és ki nem? Mi pl. mint írtam, szinte mindent használtan vettünk, mert nem láttuk értelmében újonnan, pedig megtehetjük volna, mert szerencsére jól élünk, nincs hitelünk, stb. Cserébe viszont havonta X összeget már most félre teszünk a leendő gyerekeinknek önerőre/lakásra.


Nyilván, ha mondjuk mindent újonnan vennék vagy mindenből drágábbat választanék, akkor havi plusz 50 ezer mehetne gyerekdolgokra, de nem menne nekik lakásra. Most akkor ez melyik kategóriának számít?


Jó, igaz, nem is szoktam senkinek megjegyezni, miért veszi drágábban a dolgokat, mint mi, attól függetlenül, hogy nem látom értelmét.

2021. febr. 14. 15:18
 20/51 anonim ***** válasza:
100%

16 nagyjából ennyi. Azt azonban nem lehet állítani, hogy 0ft-tal több. Havi átlagban egy 30-50 ezerrel lehet azért számolni. Mint latod, tápszeres esetén többel is. És ha azt vesszük, hogy van többlet 50 kiadásod és havi 1-2-3 százzal kevesebb bevételed, akkor nagyon is számít az a GYED dolog is...

és persze meg lehet oldani, hogy számszakilag ugyanannyit költ a család, mint gyerek előtt de értelem-szerűen akkor nem költ valamire, amire korábban igen. Szóval... hogy kinek mi a sok az meg valóban egyéni kérdés.

2021. febr. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!