Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi kerül egy gyereken sok...

Mi kerül egy gyereken sok pénzbe 3 éves koráig? Ti mennyit költötök rá?

Figyelt kérdés

Most várjuk az első babánkat és folyamatosan azt hallgatjuk másoktól, hogy úúúristen, mennyi pénzbe kerülnek a gyerekek (nem fejlesztésre szoruló, speciális igényű, hanem átlagos, egészséges gyerekekről beszélek).


Mi majdnem mindent használtan vettünk most neki, de nyilván csak szép és jó állapotú dolgokat,szerintem egy ismerősömnek sincs ilyen flancos gyerekszobája, mint nekünk :D De így minimális összegből kijött minden kellék igazàból, nem költöttek fél milliót a kelengyére.


Most szerintem beszereztünk mindent, nem tudom, innentől milyen komolyabb havi kiadásokra számíthatok. Mosható pelenkát tervezünk használni, úgyhogy pelust nem nagyon fogok venni, ha beválik. A ruhák fillérekből megvannak, játékokat egyelőre feleslegesnek tartok venni, és igazából később sem akarok majd játékáruházat csinálni a szobájából, a kevesebb, de minőségibb játékban hiszek.


Nyilván előfordulhat, hogy nem tudok majd szoptatni és tápszer kell, valamennyi popsi törlődik, esetleg gyógyszer. De nem hiszem, hogy ezek havi több tízezres kiadások, ahogy itt vagy az ismerősi körömben állítják.


Az rendben, hogy ovitól már több a kiadás, de előtte? Nektek mennyi plusz havonta a baba?



2021. febr. 14. 13:50
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
91%

Nekem 2.5 évesem van, bölcsi 23e havonta, pelus kb 6e Rossman saját márkás, popsitörlő 4*700=2800, nasik meg plusz kaják amiket veszek neki rengeteg (pl régen heti 4 túrórudit vettem magunknak, most gyerek miatt már heti 8 jön haza, régen joghurtot nem vettem a gyerek eszi napi szinten,v eszek heti 5-7et csak ez havi 4-5e ft egy egyszerű joghurtevése, megeszik napi 1 banánt 2 mandarint havi szinten ez is több ezer) A kajabevásárlás durván megugrik, havi 20al minimum egy gyerek esetén. Tápot már csak este eszik,havi 2 doboz Milumil fogy az is 6e. Akinek nem többlet kajában a gyerek az hazudik vagy nem eteti...

Ruhát én nem szeretem a Sinsay Pepco és társait mert a leggings olyan vékony hogy átlátszik, a hajcsat első használatnál kettétört😅 stb Marad a GAP, Next, ami még nem luxus kategória, de nem is kevés..Marslakócskák immuno szirupja havi 3e, D C vitamin kb 2e. Popsikenőcsöt nem használok, de néha kell egy Bebanthen 1500..

Ezek a havi tételek, igen nem tudnam en se megmondani mennyi alapból, mert nem adtam össze soha, veszek mindent amikor vásárolunk, nem tűnik fel.

De most összeadtam kaja pelus ilyenek amit leírtam most 45e, mellé a 23 ezres bölcsi..

Ruhákat azert nem adtan hozzá mert van hogy 0 van hogy sok, de átlag évi 100e elmegy rá, havi 10e átlag.

És akkor a maradék dolgai: piperecuccok, hajcsat gumi fogyóeszköz, itatósüvege 3e ft állandóan leamortizálja, autósülés, kismotor, most lassan kisbicikli, néha új könyvek játékok, most pl fülészeten voltam vele magánban 12e ft volt stb állandóan van valami, ha nincs a kérdés én is azt mondanám nincs sokba a gyerekem, de így leírva bizony havi 80-100 elmegy rá simán.

2021. febr. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
100%

Az az igazság hogy beleszaladhatsz egy rakás váratlan költségre. Sokan írtak már jó példákat. Így most én írok egy másikat.


A fiam állami bölcsiben kezdett, de egy rémálom volt. Utálta már délután előre sírt, hogy másnap is menni kell. Iszonyatosan megviselte lelkileg, nem bírtam már én sem nézni hogy mennyire szenved. Átkerült egy családi napközibe ahova simán beszokott. Havi 80 ezer volt, másfél éven át. Na erre a kiadásra kicsit sem számítottunk, de a fiúnk lelki világa miatt megérte.


Vagy pl az egészséges fiam 2 évesen szemüveges lett, az első szemüvege rögtön 78 ezer forintba került.

2021. febr. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
72%

Kedves kérdező!

Nézzünk egy átlag 2 éves igényeket:

pelenkázási dolgok, fürdési ápolási dolgok, vitamin/gyógyászati dolgok, étkezés, játék/szórakozás, ruha, esetleg bölcsőde óvodai költségek.


Ezekből írd le melyiket tartod feleslegesnek, nagyzolásnak, elhagyhatónak?

2021. febr. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
40%

Az a baj itt ha leírod, hogy meg tudod oldani havi 30-40-ből a dolgot, rögtön jönnek, hogy te csöves vagy, a Sparos tejet itatod a gyerekkel, meg törött 2000 ft-os autósülésbe ülteted (mintha evidens lenne hogy mindenkinek van autója), miközben amúgy csak mázlid volt hogy anyatejes, nem növi ki gyorsan a ruháit, az önkormányzat besegít az oltásba, a munkahely meg a bölcsibe. Az a baj, túl gyorsan ítélnek az emberek.


Én azt mondom, okosan kell csinálni, ha nem muszáj valamire többet költeni, mint amennyi szükséges, akkor ne költs. Van amikor hirtelen kellenek a dolgok, nincs idő jófogásozni meg turizni, vagy kivárni az akciót a dm-ben, akkor ott majd úgyis ott hagysz több pénzt. De alapvetően én se költök többet, csak ha váratlan helyzet van, és nincs idő válogatni a termékek között. De egyébként nagy a piac, szét lehet nézni, valóban nem kötelező mindenből a legdrágábbat megvenni, és jó kis akciókat is ki lehet fogni.

2021. febr. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
87%
Ja igen így könnyű, hogy mázlid van. De 100-ból egynek van mázlija kb, erre hiába alapozik..Nem ezzel van a baj hogy valaki kihozza mázlival kevesebből, hanem a kérdező nem fogja fel hogy alapesetben de bizony annyira rúgnak a költségek.
2021. febr. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem már 3 milliót biztos költöttünk a gyerekünkre vagy többet.

Pedig semmi speciális fejlesztés nem kellett, csak a tápszer, pelus(legdrágább volt jó rá, attól nem pattogzott ki)

Patika, ilyen olyan orvos, mert kuki problémái voltak. Magán úton több száz ezrek mentek el.

Most elsős, és igen itt is folyik a pénz, erre kell ezer, arra ötezer. Egy rablás amennyi pénzt elkérnek a szülőktől.

Ma pl idegben vagyok, 30 ezres bakancsot kinőtt, úgy hogy átlépett egy teljes méretet. 2 hónapos volt. Így járt minden sportcipő, edző cipő a suliban, papucs is. Mivel tél van nem vehetek sima utcai cipőt. Suliba is kell tornaórá, benti papucs is kell új.

Ahogy nő egyre több a kiadás.

Jövő hétre kellett tabletet venni, volt elvárás mit tudjon, tokkal fóliával 90 ezer.

2021. febr. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
71%

Ja végülis ki lehet hozni 5000-ből is havonta, a legjobb barátnőm pl max annyit költ a fiára. Szülei nagyvállalkozók, tüzépeik, boltjaik, zöldségeseik vannak, meg kb 4 kiadott fővárosi lakásuk, havi 5 misi simán befolyik nekik. Heti szinten jár a nagyi unokázni, sokszor látom tele csomagtartóval. Pelenkát, piperét, zöldség gyümölcsöt nasit annyit visz, hogy el se fogy..Ruhát is mindig visz egy szatyorral, mert de cuki meglátta nem hagyhatta ott. Ha recept van a gyereknek felírva a nagyi kiváltja az övéikkel együtt. Ha autósülés kell, nagy ágy, szobabútor a gyereknek, kabát, csizma akkor nagyi pont mindig azt mondja hogy jön a névnap, szülinap, gyereknap, karácsony, húsvét, akármi adok 100at neki abból vedd meg.

Szóval most ő beírhatná hogy havi 5e ha elmegy a gyerekre sokat mondott, de ez mennyire lenne relevánd a kérdezőnek ha nincs milliomos nagyi?

2021. febr. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
89%

42 két kollegám is így járt. Az egyik kislánya félt az államis gondozó nénitől (nem derült ki, miért), magánba került. Havi 60. Másik kollegának a lányát nagyon csúnyán megharapta egy fiú. Nem mert menni bolcsibe miatta. Másik csoportba nem tették át egyiket sem, ok is magán mellett döntöttek.

Most mondhatjuk, hogy akinek nincs pénze. De ilyesmire szerintem minden szülő összekaparja.

2021. febr. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
71%

Azért a pár tízezres tételt megnézném én is. Nekünk pl nem volt lehetőség ruhát örökölni, használtat nem akartam venni, gyorsan is nőtt a lányom, végülis minden egyes ruhaváltás minimum 30.000 Ft volt, ha évszakváltás is történt még több. Az első hetekben magán hallasvizsgálat 10.000, magán csípőszűrés 10.000 (tb alapon egyikről sem hallottam sok jót), majd befigyelt egy magán szemész is, mert csipasodott születése után az egyik szemére, szinten 10.000. Így már az első két hónapban csak ezekre ugrott 30.000

Bexsero 110.000 volt, egyszeri kiadás, de nem kevés. Három hónapos korától járunk babaúszásra, egy alkalom 4500 Ft, mi minimum havi hatszor mentünk, az ha jól számolom 27.000 Ft. Jártunk ringatóra emellett, meg zenebölcsi miegymás, havi kb 7000 Ft. Majd a pandemia előtt találtunk baba-mama klubot tök jó foglalkozásokkal, plusz lett volna lehetőség ugyanott magánbölcsire, lényeg a lényeg ebben a klubban egy alkalom 3000 Ft volt, egy heten mentünk kétszer, havi szinten 28.000 Ft. Vitamin kb 5000 Ft/hó, testapolo (egy fajta, amitől nem lett semmi baja a bőrének) havi 4000 ft. De pl az amikor a szobáját alakítottam át az első szülinapjára is olyan 40.000 Ft-nál állt meg (IKEA-s kisszekrény, egy normális gyerekszőnyeg, falmatrica, falfesték tisztasági festéshez). Lehetne persze úgy, hogy nem járok sehova a gyerekkel (most a járványhelyzeten kívülre gondolok) és az első élmények az óvodában érik, de nem azért szültem, hogy a legnagyobb élménye az legyen, hogy a négy fal között ülünk és eljutunk a legközelebbi játszótérre...

2021. febr. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
80%

Őszintén szólva nem tudom, mennyibe került havonta, sose számoltuk össze.


A ruhára viszont reagálnék, írtad, hogy ezt nem érted.

Én is jártam turiba (főként különleges darabokat kerestem, nem csak onnan öltöztettem a lányom), nagyjából ismerem az átlag kínálatot. Egy kérdés. Néztél már ott ruhát 80+ méretben is? Vagy láttad, hogy hú de sok babaruha van, és azt gondolod, hogy ebből majd szuperül megoldod 3 évig? Csak mert jelezném, hogy 1 éves kor után egy katasztrófa, ami van. Egyrészt nincs már annyi, másrészt sok esetben koszosak, foltosak, bolyhosak, giccsesek, égett volna a fejem, ha bölcsiben ilyenbe öltöztetem, de még otthonra sem kapott elnyűtt ruhát a lányom.

Szóval maradt a H&M, C&A és társai, ahol nincs mindig akció, bár igyekszem főként akkor vásárolni, így viszont nagyon hamar elmegy 10-20-30 ezer Ft. És akkor ugye bejön a cipő is, amit az ember igyekszik nem használtan megvenni, mert első cipőnek állatira nem jó, és egy rendes első lépés cipő 15 ezertől indul.

Szóval mindig adódik valami, amire lehet költeni, és a használt ruhák sok helyen kifejezetten drágák, a Hádát már meg se próbálom, mert majdnem annyi egy ruha, mint a H&M-ben akciókor.

2021. febr. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!