Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi kerül egy gyereken sok...

Mi kerül egy gyereken sok pénzbe 3 éves koráig? Ti mennyit költötök rá?

Figyelt kérdés

Most várjuk az első babánkat és folyamatosan azt hallgatjuk másoktól, hogy úúúristen, mennyi pénzbe kerülnek a gyerekek (nem fejlesztésre szoruló, speciális igényű, hanem átlagos, egészséges gyerekekről beszélek).


Mi majdnem mindent használtan vettünk most neki, de nyilván csak szép és jó állapotú dolgokat,szerintem egy ismerősömnek sincs ilyen flancos gyerekszobája, mint nekünk :D De így minimális összegből kijött minden kellék igazàból, nem költöttek fél milliót a kelengyére.


Most szerintem beszereztünk mindent, nem tudom, innentől milyen komolyabb havi kiadásokra számíthatok. Mosható pelenkát tervezünk használni, úgyhogy pelust nem nagyon fogok venni, ha beválik. A ruhák fillérekből megvannak, játékokat egyelőre feleslegesnek tartok venni, és igazából később sem akarok majd játékáruházat csinálni a szobájából, a kevesebb, de minőségibb játékban hiszek.


Nyilván előfordulhat, hogy nem tudok majd szoptatni és tápszer kell, valamennyi popsi törlődik, esetleg gyógyszer. De nem hiszem, hogy ezek havi több tízezres kiadások, ahogy itt vagy az ismerősi körömben állítják.


Az rendben, hogy ovitól már több a kiadás, de előtte? Nektek mennyi plusz havonta a baba?



2021. febr. 14. 13:50
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
77%
A bébiétel,télen az üveges gyümölcs se olcsó. De nálunk is a ruha a drága..én feladtam a használt ruha próbálkozást. Bolyhos,kopott,,fOltos... A sinsay és társai meg egy kalap 💩. F& f body olyan széles hogy használhatatlan. Takko H&M meg talán. De a minőségi ruha még mindig nem itt kezdődik. Cipő elefantrnt d.d.step Nike adidas 10/15 e Ft/ db. És ugye evszakvaltaskor 30/40 e /gyerek. Nekem az összes gyedem elmegy rájuk. Mikor egy gyerek volt,azért több maradt. És még nem mentünk sehova,covid óta. A minőségi étel,narancs,édesburgonya stb.is drága.
2021. febr. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
86%
21 F&F az en fiamra olyan széles, hogy most 80 cm de meg a 68-ast is rá tudom adni annyira nem tölti ki és enged az anyag lefelé. Csak az ujja 3/4-édes. Így mondjuk tényleg gazdaságos 😂😂
2021. febr. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
100%

"De így minimális összegből kijött minden kellék igazàból, nem költöttek fél milliót a kelengyére"


Nem is kell félmilliót költeni a kelengyére. A babakelengye a legkisebb tétel a gyereknevelésben. Születés után jön a nagyja.


Pl: az általad említett pelenka-tápszer-gyógyszer PONT hogy több tízezres tétel, ha kell.

Első gyerekünket nem tudtam sokáig szoptatni. Csak a tápszer volt 30 (támogatott áron). Nem bírt bármit a gyomra.

Egyébként mosható pelenkával is el lehet szállni ám, ha pl: nem fazon amit elsőre kigondoltál és nem adod fel, kísérletezgetsz vagy nem kispisis és tetra helyett komolyabb betétbe ruházol be ;)

Nekünk sokkal drágább lett a második gyereknél, mint az első gyerek által elfogyasztott összes eldobható pelus.


Amit egyébként én sokallok, az a cipő. Borzasztó drága az ortopédiailag helyes (15-20 pl: egy téli bakancs) és egy szezont visz. Összehasonlítva egy felnőtt női bőr csizma se sokkal több, azt viszont 5-10 évig is jó, már ha nem jár úgy az ember, hogy terhességenként 1-1 számot nő a lába. :)

2021. febr. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
64%

Most a babakelengyet ne vegyuk ide. Tegyuk fel, h anyatejes, nem kell deveny, beszedinditas tarsai. Tegyuk fel, h mosod a pelenkat. Amire ebben az esetben koltened kell az a ruha, de tegyuk fel ezt megoldod fillerekbol. Ott tartunk, h ujszulott kortol kb. fel eves koraig tenyleg par ezer ftba van, ha minden klappol.(babakelengyet nem szamoljuk)

Fel eves koratol, tegyuk fel meg mindig mosod a pelit es szoptatsz. Ruhat mar nem kapsz olyan olcson, mivel ebben a meretben mar leharcoltak. Jon a hozzataplalas, pepek, purek stb. Tehat ruha es kaja meg mindig nem akkora osszeg 20-30 havonta. Ha kell tapszer es peli meg ennyit tegyel hozza.

1 eves kor utan mar eszik rendesen, ruhat szinten nehez hasznaltan venni, bejon a cipo, a kismotor stb. Itt megint egy jelentos ugras.

2 eves kortol mar nincs Gyed, csak 25 e Gyes. Bejon a bicikli, a gorkori, esetleg uszas kinek mi. Ruha, cipo, kaja, pelus stbstb.

Te alomvilagban elsz. En nem mondom, h szorni kell a penzt, es mindig mindenbol a legdragabb kell, de azt, h 3 eves korig nem relevans a gyerekre koltott osszeg, az netto baromsag.

2021. febr. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 A kérdező kommentje:

Kedves 24-es, azt írtam, az nem releváns, kinek mennyi Gyed esik ki, hiszen nem erről szólt a kérdésem. Még azt sem írtam, hogy ingyen van a gyerek, csak hogy nem értem, mi az a rengeteg összeg, mert sokan ilyen havi 50-60 ezerrel dobálóznak átlag, egészséges gyerek esetén is, és ezt tartom speciel túlzásnak, nem a havi 20 ezret.


Amivel továbbra sem értek egyet, az a ruha, én turiban rengeteg nem leharcolt, hanem tök jó állapotú ruhát látok legalább 7-8 éves korig. Mert ott nem 1-1 darab van, hanem ömlesztve-válogatva-összegyűjtve rengeteg.

2021. febr. 14. 16:14
 26/51 anonim ***** válasza:
100%
A havi atlag 50-60 e 3 eves korig teljesen realis. Meg nem is sok.
2021. febr. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
82%

50-60-at sokallsz? Komolyan?

Mit csinálnál egy fejlesztésre szoruló gyerekkel? Akárhogy kapálózol, azt is bele kellene kalkulálnod, hogyha egy egészséges gyerekre ennyit sokallsz, mit csinálnál, ha ennek a háromszorosát kellene elköltened...

2021. febr. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 A kérdező kommentje:

27-es, borzasztó, hogy mennyire nem megy a szövegértelmezés.


Mint írtam, szerencsére jól élünk, ergo nem okozna fejlesztést sem fizetni, azt írtam, nem értem, miből jönne össze átlagos gyerek esetén pl. 60 ezer forint.


K*rva értetlenek tudtok ám lenni néhányan...

2021. febr. 14. 16:33
 29/51 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk kb így alakul havonta:

pelenka 10e

popsitörlő 3e

tápszer kb 8e

régebben biogaia havi kb 15e, most vitaminjai olyan 6e

fürdető, sampon mikor mi fogy el kb 2-3e


30 ezernél járok havonta.


Ruhát nem vettem eddig mert annyit kaptunk, most egyedül 98-104 méretből kellett először vásárolnom 2 heti szettnyit, ez volt 45e, kistáska kellett neki, csizmája volt 14e, télikabát 8e. Szal most ruhára is ugrott egy 70..


Játékokat se veszek mert mindig kapunk.


Kajája megint nem kevés, napi egy olyan tasakos pürét megeszik pl imádja, 200 körül van tasakja, csak ez 6e, megveszem neki a friss gyümit is, kecskesajtot, meg azért nasizizik is tejszelet ilyenek, csak az ő kajára elmegy vagy egy 20as pluszba havonta ha nem több..


És még nem volt beteg, egyszer a gombás fenekére pl 8 ezres krémet kapott, nem volt szülinapja, nem kellett neki épp fülbevaló vagy akármi, mindig van valami..stb


2 éves a lányom, most kezdi a bölcsit, oda is pl nálunk havi 15e hozzájárulást kell majd fizetni


Hát szerintem nem fillérek egy gyerek..

2021. febr. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
87%
Na szerinted ebből amit írtam mi túlzás van? Vitamint ne kapjon, enni, vagy járjon télen mezítláb?
2021. febr. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!