Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy nőnek mekkora kockázatot...

Egy nőnek mekkora kockázatot jelent ha csak 35 évesen vállal gyereket?

Figyelt kérdés

Egyelőre nincs hova vállalnunk, kellene még pár év mire saját lakásunk lesz. Addigra a párom viszont 35 körül lesz, én pedig 38 leszek.

Egészségügyi szempontból, illetve a születendő gyermek egészségének szempontjából mekkora kockázatot jelent ennyi évesen szülni?


2021. febr. 15. 10:38
1 2 3 4 5 6 7
 41/66 anonim ***** válasza:
84%

Én azért nem értem itt a "hisztit" az életkor körül, mert a saját környezetemben az van, hogy apám első családja 20 éves kora körül lett alapítva. Ez vagyok én. Akkor a többség ekörül vállalt gyereket. Aztán ugye befucsolt a házasság (szinte az összes gyerekkori játszótársam így járt). Ellenben a szüleink is keresték tovább a boldogságot. És sokan meg is találták. Az első kistesóm 17 éves koromban született. Az utolsó pedig csak 4 évvel ezelőtt. A mostohaanyám konkrétan csak véletlen esett teherbe, 48 évesen, nem is volt bekalkulálva. De apuék családcentrikusak így örültek neki. És erre persze mindhatjátok, hogy igen ez extrém példa, de az a helyzet, hogy apám korosztálya sokkal családközpontúbb, és sok olyan volt játszópajtásom van, akik rég felnőttek, de a szüleik vállalnak még gyereket az új kedvesükkel. Ez pedig már sok esetben 35+ fölött történt, és nem hallani beteg babákról. (kisváros, itt mindenki tud a rendhagyó dolgokról)


Szóval sokan úgy állítják be ezt a késői családalapítást mint valami vérbűnt, de én nem látom, hogy ez közel akkora gondot jelentene.

2021. febr. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/66 anonim ***** válasza:
100%

14. "Én úgy gondolom, hogy ha az akarat, vágy megvan és ehhez megvannak az alap feltételek, egy lakás, ami akár albérlet is lehet, és biztos munkahelyek (csed, gyed jogosultság) akkor nem szabad várni éveket, mert meg fogjátok bánni. Nekünk is albérlete született az első gyerekünk (28 évesek voltunk) és azóta van saját házunk."


Az a baj, gyakorin az albérlet és a biztos munkahely nem mérce, ha "csak" ennyid van, akkor te már csupasz se..ggre vállaltál gyereket, meg nyilván putris is vagy, természetesen. Az nem baj, hogy 28 éves korod után még dolgozhatsz 30 évig, meg aztán lett is házad, te a csupasz fenekedre vállaltál gyereket a putriba, várnod kellett volna 40 éves korodig :D

2021. febr. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/66 anonim ***** válasza:
0%

Ma 13:51

Egy ilyen eset teljesen más, hisz ott mint írod, véletlen lett baba 48 éves korban. Nekem az a furcsa szituáció, mikor tudatosan tolja ki egy nő/pár a gyerekvállalást.

Kérdező esete meg olyan, amit már leírtak, semmi baja nem lesz annak a babának, ha egy-két évig albérletben fognak lakni. De ha tegyük fel, a nő 35 éves korában kezdenek egy próbálkozni, ki tudja mennyi idő még sikerül? Ugye 25 év felett folyamatosan csökken minden évben a teherbeesés valószínűsége.

2021. febr. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/66 anonim ***** válasza:
74%

Amúgy én se értem ezt az egészet a 42-es válaszolóhoz hasonlóan. 30 vagyok, a mi szüleink a 80'-as évek végén és '90-es évek elején még tipikusan 22-25 évesen házasodtak meg vállaltak gyereket és igen, kb. a korosztályom 80%-ának elváltak a szülei. Utána ment a nyomozás mindkét fél részéről, mert albérletben nem tudtak megélni, a hitellel terhelt házat fizetni szintén alig bírták egyedül.


Na, hát ezért nem vállal ma a mi generációnk 25 évesen gyereket albérletbe. Mert látjuk, milyen csúfosan üt ki az esetek többségében a dolog. Pláne ma, mikor az elszállt ingatlanárak miatt még gyerek nélkül is nehéz lakásra gyűjteni albérletben, nemhogy gyerekkel.

2021. febr. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/66 anonim ***** válasza:
77%

14:02

Ezért tartom azt, hogy teljesen egyén függő. Valaki évekig próbálkozik mire gyereke lesz, valakinek első hónapban összejön minden megerőltetés nélkül. Nem lehet tudni mi vár a kérdezőre de nem látom be azt sem miért bűn, ha valaki inkább biztosabb háttérrel akar szülni?

2021. febr. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/66 anonim ***** válasza:
0%
#37 és ki nem szrja le te hány évesen szültél "te kretén". A stílusod alapján pont ennyit tudsz felmutatni, a 25 éves szülőkorodat, amúgy meg ott tartasz agyban, hogy mások diplomáján gúnyolódsz, ami egy bizonyos szint alatt amúgy irtó divatos, semmi baj tudjuk, valamivel el kell palástolni a frusztrációt. Továbbá azt sem tudom szetinted kit érdekel te hol élsz, mert nem Budapesten. Jó, más meg ott és nem fog onnan elköltözni mert neked ez valami vörösposztó, és ebből is akkora ügyet csinálsz láthatólag mint a diploma kérdésből. Amúgy tök mindegy ki hol lakik, sok nőnek van ám igénye arra, hogy gyerekszülés előtt tanuljon-dolgozzon, és vicc hogy a fajtád miatt kell érte bocsánatot kérni, mert te itt bezzegelsz mintha valami etalon lennél azzal a mocskos száddal, meg a nagy semmivel amit fel tudsz mutatni. Minden kommentedből árad a suttyóság, de nembaj a "25" a tiéd, örülj neki.
2021. febr. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/66 anonim ***** válasza:
15%

Már megint úgy beszél mindenki, mintha most belevágnának, a hónapban megfoganna és 9 hónap múlva megszületne az a gyerek!


Rohadtul nem, 35 körül(férfinál is!)ezerből egy ilyen baba van! Az a rohadt nagy igazság, ha most belevágtok lesz három négy hónap sikertelen, esetleg egy elment baba a 12. hét előtt, majd kezdtek kétségbe esni, jön az ovukor szex meg a tesztelgetés és ha mázlitok van, 37 évesen lehettek szülők normális útón, vagy egy év után kétségbe estek és elmentek vizsgálatokra, inszem, lombik..


Most kell dugni, ha 3 év múlva akartok gyereket!

2021. febr. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/66 anonim ***** válasza:
70%
48as azért attól még hogy itt ez megy azért az életben nem ez a leggyakoribb séma
2021. febr. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/66 anonim ***** válasza:
30%
Ma 14:13 Rendkívül művelt ember vagy, ez maximálisan látszik a mondataid alapján. Egész biztosan ebből diplomáztál.
2021. febr. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/66 anonim ***** válasza:
85%

Akkor én vagyok az 1000. Én is arra számítottam, hogy úgyis jópár hónap lesz a baba. Aha... olyan hipersebességgel estem teherbe, hogy el sem akartam hinni a pozitív tesztet.


Nem lesz mindenki tropa 35 fölött.

2021. febr. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!