Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy nőnek mekkora kockázatot...

Egy nőnek mekkora kockázatot jelent ha csak 35 évesen vállal gyereket?

Figyelt kérdés

Egyelőre nincs hova vállalnunk, kellene még pár év mire saját lakásunk lesz. Addigra a párom viszont 35 körül lesz, én pedig 38 leszek.

Egészségügyi szempontból, illetve a születendő gyermek egészségének szempontjából mekkora kockázatot jelent ennyi évesen szülni?


2021. febr. 15. 10:38
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 anonim ***** válasza:
25%

#49 ja bocs hogy úgy szóltam hozzád, hogy otthonos legyen számodra a szövegkörnyezet, és a "szép" szavaidat mint kretén és társai ismételtem meg.

47-es kommented alapján meg nagyon nem részletezném ki milyen művelt....kapanyél a szádból.

2021. febr. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/66 anonim ***** válasza:
37%

A 47-es nem az én válaszom volt, én egyedül azzal kapcsolatban írtam, hogy nem mindenki 35 felett szül, és nem mindenki a fővárosban él.

A kretén szón kívül semmi más negatívat nem írtam.

A véleményem annyi volt, hogy bizonyos kor fölött lehet nehezebb a teherbeesés.

De látom te ezt átélted azért vagy ennyire ingerült.

2021. febr. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/66 anonim ***** válasza:
46%

Nem vagyok ingerült, 32 évesen lettem terhes tervezetten, nem kellett évekig harcolni a gyerekért. Szimplán irritál, hogy ilyen kérdéseknél képesek egyesek oda kilyukadni, hogy ki él Budapesten, meg kinek van diplomája. Mintha a vidéki diploma nélküli valami "űrlény" lenne amúgy, akinek tuti nem lehet igénye arra, hogy szülés előtt dolgozzon, vagy tanuljon valamit. Az ilyenek úgy sértik meg a hozzájuk hasonlóan élőket, hogy fel sem tűnik nekik, és akkor még más a szemét.

Mellesleg illene különbséget tenni egy 35, egy 45 meg 50 éves nő között, mert itt már megint olyanok elhangzottak, mintha bárki az idősen szülés mellett kampányolt volna.

2021. febr. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/66 A kérdező kommentje:
Anyósnál lakunk, kis lakásban. Munkánk nincs. Külföldre mennénk spórolni pár évre. Annyiból viszont már majdnem kijönne egy lakás ára, "csak" pár millió hitelt kellene felvenni mellé.
2021. febr. 15. 15:21
 55/66 anonim ***** válasza:
53 én nem írtam több hozzászólást, csak azt, amiben, mint helyzetjelentés leírtam, hogy budapesten élek és az ismeröseim nagyobb része egyetemet végzett, ezt azért írtam le, hogy világossá tegyem, az én környezetemben egyáltalán nem meglepő 35 felett szülni. Hogy ez téged miért sért, vagy miért érzed a vidékiek ellen irányuló mondatnak azt nem tudom. Én is éltem vidéken, sőt faluban van a nyaralónk, ahol sok időt töltünk, semmi bajom a vidékiekkel. Kicsit üldözésui mániának tűnik, hogy valaki megmondja budapesten él és akkor már gyűlöli a vidékieket. Feltételezem vidéken hamarabb vállalnak gyereket, mert körülöttem senki nem vállalt huszonévesen. Ez mind nem baj, ellenben ha valaki azt hiszi és volt legalább 3 ilyen válasz, hogy az egyetemet végzett, egyetemre jár, az már probléma.
2021. febr. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/66 anonim ***** válasza:
52%

#55 totál félreérted. Én pont a "3 pipás" válaszolónak írtam korábban a "nem mindenki él BP-en" válaszára, hogy és akkor mi van, miért keveri ide a fővárost meg a diplomásokat, mintha csak nekünk lenne igényünk 25 fölött szülni. Mint írtam 32 évesen lettem terhes, és Bp mellett élünk, ott dolgozunk.

Ezért sért a TOLE a "nem mindenki él BPen" mondata, mert engem hidegen hagy hogy ő hol èl, meg szerinte feléjük mi a "divat". Ahogy azt sem fogom szégyellni, hogy tanultam majd évekig dolgoztam, mert neki ez cseszi a csőrét, és a 40 éves gyerektelen diplomásokkal "poénkodik" mert az hú de vicces.

Igen én is azt tapasztalom a saját környezetemben hogy átlagban 30 környèkén szülnek a nők, és nem is értem mi ezzel a baj.

A vidékieket meg pont egy görbe tükörként hoztam fel neki, hogy amúgy vegye már észre, hogy ott is sok nő van ám aki nem 25 évesen szül, fölösleges a saját önigazolásra sztereotipiákat gyártani, mert őt láthatólag fruszrálja a saját lakhelye meg végzettsége.

A "csak a kretént írtam én" beszólás tőle meg kész vicc, nyilván így érvel egy értelmes ember.

2021. febr. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/66 anonim ***** válasza:
24%

Éltem Budapesten, legnagyobb örömömre már rég nem ott élünk.

Nekem tényleg mindegy, hogy ki mikor szül, nem az én dolgom.

Kérdező kérdezte, hogy kinek mi a véleménye a kockázatról 35 felett. Szerintem van kockázata, de minden korban van, csak bizonyos kor fölött nagyobb.

Azt pedig szépen leírta valaki, hogy nem garantált az azonnali teherbeesés. Sőt, ha lombikra, inszeminációra lesz szükség, az bizony éveket elvehet.

2021. febr. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 anonim ***** válasza:
51%

#57 mi, meg még sokan legnagyobb örömünkre itt élünk, meg dolgozunk.

Annyira nem érdekel, mégis te hozakodtál elő vele, meg a végzettséggel, és csináltál belőle ügyet.

Az átlagéletkor ma első szülésnél olyan 30 év, de van egy réteg aki ezt szépen lehúzza, szóval jó lesz az 31-32-nek is.

Nem kell mindenkinek lombikra menni, aki nem 25 évesen szült, (szigorúan faluba🤣) bármennyire is ezt akarod elhitetni bárkivel.

2021. febr. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/66 anonim ***** válasza:
82%

Nem értem miért kell veszekedni.

Hiszen mindenkinek valamilyen szinten igaza van.

Az sem biztos, hogy a legjobb ötlet a semmibe szülni, és az is igaz, hogy 30 év felett évről évre csökken az esély. (Persze mindkét esetben lehetnek kivételek)

Kérdező:

Vigyázzatok, ha külföldre akartok menni. Észrevétlenül elszállnak az évek. Én 22 voltam mikor kijöttünk, párom 25. Mi is úgy indultunk el, hogy házra gyüjtünk. Aztán egy jó pár évig el is kanyarodtunk a dologtól, èlveztük az életet. Majd végül lett saját lakásunk otthon, de külföldön is elég jól kellett hozzá gyűjteni. Nekünk hitel nélküli. Aztàn mire meglett, fel lett újítva, jött az érzés, hogy azért jó lenne egy baba. Csak én már 30 elmúltam a párom 33. Több, mint egy évünkbe tellett, mire sikerült teherbe esnem. Nagyon rossz érzés volt nekem is, páromnak is. Mindegyikünk magát ostorozta, hogy biztos ő a hibás. Holott egészségesen éltünk.

Sokszor érzem azt, hogy bárcsak előbb megjött volna az eszem, és kicsit előbb gondolkozok.

Ha most belegondolok, hogy 42! Leszek mire ő 10... hát bánom. De ezzel lehet csak én vagyok így. Én nem akartam nagyon öreg szülő lenni.

Amúgy külföldön majd meglátod, hogy mindenki albérletbe lakik majdnem. (Nem csak a külföldiek). Otthon van ez a megrögzött saját ház kell, mert addig semmi se lehet!

2021. febr. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/66 anonim ***** válasza:
20%

Városban éltünk mikor a lányom született 🤣

Teljesen mindegy, hogy ki mikor szül, szüljön amikor úgy érzi, hogy neki megfelelő.

Kérdezőék esetében még nincs itt az idő, leírta az okát.

Neki pedig leírták, ne lepődjön meg ha nem jön össze rögtön.

2021. febr. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!