Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek nem segít a férje...

Akinek nem segít a férje (párja) a gyerek / háztartás körüli dolgokban, és több gyerekük van, hogy oldja meg?

Figyelt kérdés
Eleve megfontolandó, hogy ha egy gyerek mellett sem segít semmit, akkor mi lesz ha kettő (három) gyerek lesz? Aki vállalt így másodikat (harmadikat, stb) mi motiválta? Vagy inkább ezt fel kellene adni, mert úgysem változik meg, aki ilyen? Vagy van aki megváltozik idővel?

2021. febr. 22. 13:13
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
91%
Ha elsőnél nem segített másodiknál sem fog.
2021. febr. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
75%
Nekem nem "segített". Ugyanis alap, hogy ketten lakunk egy háztartásban és a gyereket is ketten vállaltuk. Mi az, hogy segít? Nyilván nem ő kel éjszaka, ha dolgozik, de munka után ugyanúgy tereget, elmosogat, megfürdeti a gyereket, játszik vele, míg tusolok, vagy főzök. Meg vásárolni is szokott hazafele jövet, ha elfelejtettem valamit.
2021. febr. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
28%

Nem vártam soha hogy mosogasson, porszívozzon, vasaljon.

Én vagyok otthon. Ő dolgozik, gyakorlatra jár és tanul is, azért hogy mindenünk meglegyen.

Munka mellett is megcsintam mindent, most meg sokkal több időm van. Én mindig meglepődök amikor valaki azt mondja semmire nincs ideje és az jut eszembe, aki azt mondja fele fele kell csinálni a házimunkát, az kimegy lecserélni a kocsin két kereket pl? Mert akkor az is fele fele nem?

Persze nekem mindegy. A kérdésre valaszoltam

2021. febr. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Igazad van masodik. Nem jó a megfogalmazásom. Úgy kellett volna írnom, "kinek nem érzi a férje is magáénak ezeket a feladatokat"?

De sajnos szerintem ez még a mai világban is sokszor úgy a "megszokott", hogy a háztartás az a nő dolga és a nő magának szül.


Megvallom a kérdés nem úgy érint, ahogy sejthető. A férjem mindenhogyan társam.


A napokban olvastam egy olyan kérdést itt, amiben apa akart gyedre menni, mert pihenni akart. (talán tegnap irták ki) és ennek kapcsán eszembe jutott egy pár anya (ismerős anyák), akiknek a férje b_szik a világra, a gyerekre, a nőre, ott aztán szóba sem jön az énidő, a közös program. Apa él, mint Marci Hevesen, anya meg.. Hát ő meg nem.

Miért? Miért szülnek ilyen emberbek másodikat?


Amennyire látom: (biztosan van kivétel) A gyerekek (is) sokszor állandó stresszben élnek egy ilyen közegben, hiszen az anya egymaga vállal fel minden terhet (amit normálisan nem egyedül kellene) és ettől a legtöbb ember rosszul érezné magát. Ugye tudjuk, ha anya jol van, mindenki jol van.. Nem mellekesen, rossz a példa a gyerekek előtt.


Régóta foglalkoztat a kérdés. Miért? Sokan erre nem válaszolnának, vagy nem őszintén válaszolnának pl. egy fb.csoportban. Fel sem merném amúgy tenni ezt a kérdést névvel, mert tuti szétkapnának ahelyett, hogy magukba néznének egyesek. (lehet igy is szétkapbak.. Állok elébe..)


De itt talán válaszolnak rá őszintén, akik ebben élnek... Nos?

2021. febr. 22. 13:38
 5/24 anonim ***** válasza:
64%

Jaj, hagyjuk mar ezen a "segit" szocskan a lovagolast. Felesleges minden ilyen kerdesnel ebbe belekotni, mindenki tudja, h hogyan erti a kerdezo.

Aki az elsonel nem segit, az a tobbinel sem fog. A haztartast, a hazat, a kertet en viszem. Plusz a gyerekeket is intezem 80-90% ban, de sokat jatszik, foglalkozik veluk az apjuk. De pl. hajmosas, koromvagas, uzsikeszites, kulonorakra hozas vives az en dolgom.

4 gyerekunk van, jelenleg Gyesen vagyok es nem is fogok egy par evig dolgozni. Nincs szerintem ezzel baj, ha kepes annyit keresni, h eltartsa a csaladot.

2021. febr. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Szerintem hármas nem feltétlen egyről beszélünk.


Én pl. főzők. A férjem nem tud, de amíg főzök addig játszik a gyerekekkel. Vagy amig én iskolában vagyok megcsinalja a házimunkát és egyedül van a gyerekekkel.


Vannak akinek a férje hazamegy (ha hazamegy) munka utan és leül tévézni vagy szamítógépes játékot játszani, vagy elmegy inni a haverjaival. Van olyan felnőtt barátom akinek az apja minden délelőttös műszak után este ért csak haza (ittasan), vagy akár a férjem apja, aki minden hétvégét dögléssel töltött, míg anyósom hajnalban felkelt, főzött, majd hurcolta a 3 (közös) gyereket mindenfelé, hogy a gyerekek lassanak a világból mást is, mint a panellakast és az otthon döglést...


Egyébként nekem keres nélkül is elmosogat a férjem. Felnott ember, feléri a mosogatot.

2021. febr. 22. 13:52
 7/24 anonim ***** válasza:
96%
Elválnèk, nem második gyereket szülnék. Nem. Nem fog megváltozni.
2021. febr. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
97%
3 persze mert ezt mindig ki kell forgatni. Képzeld. En nem nyirok füvet ő meg nem pucol fürdőt. Övé a szemet és a mosogatógép. A többi az enyém bent. Nyáron ő nyir füvet kint, kerítést együtt festjuk le. Kereket a szerelő cserél. Egyébként meg van olyan no ismerősöm aki szeret szerelni meg ilyenek.
2021. febr. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
92%
Hát én egyedül vagyok kettővel (ovis és kisiskolás), mert nemrég elváltam. Persze nem így vállaltam őket, csak a kérdés ezen részére tudok válaszolni: meg lehet oldani. Kaotikus és fárasztó persze, 8 óra munka mellett tiszta rohanás van mindig és az agyam sem káptalan..., de legalább most senkinek nem akarok megfelelni meg nem kell plusz egy főt kiszolgálni, figyelembe venni, alkalmazkodni hozzá, kikérni a véleményét, mosni, főzni is kevesebbet kell jóval. Ha meg valamit elfelejtek, nincs kedvem hozzá, hát úgy jártam, nincs kritika meg nincs akkora bűntudat se. Pedig "segített", pl. bevásárolt (már házhoz szállíttatok), takarított ő is hétvégente, elmosogatott maga után (már betanítottam a fiaim - szépen teregetnek, porszívóznak is:)), néha főzött, na meg vitte őket egy-két órára a játszótérre és mindenféle programra, tanult is velük meg sokat veszekedett... :D, szóval nem volt egy nemtörődöm férj/apa, kenterbe veri az ismerősi átlagot (csak épp megcsalt). Az első fél évben nagyon magam alatt voltam, és ijesztő volt a felelősség elmélete (ami gyakorlatban egyébként is már jórészt az enyém volt, mert hétköznap alig láttuk egymást), na meg vírus miatt a nagyszülők is pont totál kiestek, de már beleszoktam. Ja és kéthetente végre van egy szabad hétvégém, amikor akár randizhatok, akár "wellneszezhetek". Szóval én most nagyon élvezem a srácaim, elég önműködőek már, de még bújósak és nagyrészt vidám, jó társaság, akik fitten tartanak és sok barátot, élményt szereztek nekem. Szinte szívesen itthon maradnék még eggyel vagy akár kettővel. :D
2021. febr. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Kitartas 9es. Nagyon sajnalom, hogy megcsalt.
2021. febr. 22. 14:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!