Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek nem segít a férje...

Akinek nem segít a férje (párja) a gyerek / háztartás körüli dolgokban, és több gyerekük van, hogy oldja meg?

Figyelt kérdés
Eleve megfontolandó, hogy ha egy gyerek mellett sem segít semmit, akkor mi lesz ha kettő (három) gyerek lesz? Aki vállalt így másodikat (harmadikat, stb) mi motiválta? Vagy inkább ezt fel kellene adni, mert úgysem változik meg, aki ilyen? Vagy van aki megváltozik idővel?

2021. febr. 22. 13:13
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
95%
Ugy oldanam meg, hogy szednek fogamzasgatlot, nem szulnek tobb gyereket ilyen habitusu ferfinak...
2021. febr. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
77%
Nekünk 3 gyermekünk van. Férjem rengeteget dolgozik (kőműves) hétvégén a saját házunkat csinálja (teljesen szétbombáztuk újra építjük belül). Emellett állatokat tartunk állatokat tartunk. Rengeteg mindent intéz mivel ő van úton nap mint nap, a legkevésbé sem várom el, hogy elmosogasson vagy bármi olyat csináljon haza érve amit én ia megtudom csinálni.. Ha valami tönkre megy megjavítva. Nem mondom, hogy néha nem főz nem tesz be egy mosást, a gyerekekkel is foglalkozik van hogy ő fürdeti a nagyokat, amennyire idejéből energiájából tellik. Viszont ha beteg vagyok 100% itthon van és csinál mindent helyettem. De amúgy nem várom el, mert csinál épp eleget.
2021. febr. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
89%

3-as: szerinted milyen gyakran kell kereket cserélni (meg füvet nyírni föleg emeletes házban), meg milyen gyakran kell mosni-fözni-bevásárolni-takarítani-gyerekre figyelni?


Mert a fesleben végezzük a munkákat nem azt jelenti, hogy a férj cserél évente kétszer kereket, a feleség meg naponta pár órát végzi a háztartással, gyerekkel kapcsolatos munkákat!

2021. febr. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
12es, ez sztem megint mas. Nem az van, hogy 6-14dolgozik, hazajon, ledoglik a kanapera es csokolom. Hidd el ilyen is van. En ezekre a helyzetekre gondolok.
2021. febr. 22. 15:38
 15/24 anonim ***** válasza:
35%

Én sokáig éltem abban a tudatban,hogy a férjem nem segít. Hála a gyakorikérdéseknek,ahol olyan szuper apák lettek leírva,hogy azt hittem,az enyémmel van a "baj". Mert ugye ez mit is takar,illetve kinek mennyi az elvárása.

Soha nem kelt fel a gyerekhez,de ezerszer megkérdezte,hogy "keljek én?". 2x főzött,de nem akartam,hogy újra odaálljon a tűzhelyhez,mert 50x kérdezgetett,hogy mi hol van. Sokkal fárasztóbb volt,mintha én főztem volna. Elmosogatott,de hát az megint olyan,hogy annyira alapos,hogy képes volt 45 percig mosogatni,holott én 10 perc alatt megoldom és több időnk lett volna közösen. Kiteregetett,de minden 2.-ra rakta a ruhákat,mert szerinte összerohad......Így plusszba betett egy szárítót,amit utána én pakoltam el,pkusz bukdácsoltam benne napokig.

A mosógépet 50x megmutattam ,hogy működik. Még most sem tudja.


Ez csak pár példa,de mindről letiltottam. Inkább megcsinálom én,az a biztos. Soha nem ül a gép v tv elé,elvan a gyerekekkel este,bennük nem tesz kárt:)


Tehát maradtunk annyiban,hogy ő bevásárol,pedig volt már hogy szárnyas betét helyett gyantát hozott,de jó,én voltam a hülye,hogy megkértem,hogy hozzon betétet :D

Havat lapától,füvet nyír,intézi a kocsikat,játszik a gyerekekkel. Nekem tökéletesen jó így:)

2021. febr. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
8%

Maradhatunk annyiban hogy vannak nők akik 100x talpaesetebbek.

Egyedül megtesznek annyit amit más csak segítséggel képes. Ez nem baj, ők a jég hátán is megélnek.

2021. febr. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
16os ez annyira sztem nem ad valaszt a kerdesemre. Nem gondolom, hogy egy talpraesett nonek ne jarna ki egy korrekt ferj/tars csak mert ugysem kell neki es forditva is. Csak mert nem ugyes egy ffi bizonyos dolgokban, azert nem kell mindent megcsinalni helyette. Az ismerettsegi koromben ezek a ffiak egyszer csak keresnek egy olyan not akik mellett ffiak \apak lehetnek nem gyerekkent vannak kezelve. De lehet tevedek.
2021. febr. 22. 18:41
 18/24 anonim ***** válasza:
93%
15 te egy igaaaziiiii balek vagy, akit hülyére vettek. Csak szólok. Ezt minden pasi eljatsza. A rutinos no megvárja hogy megunja a szerencsetlenkedest és elkezdje normálisan csinálni a dolgokat. Csak szólok, hogy a kamasz gyerekek taktikája pont ugyanez. De sok sikert a házi cseledseghez. (Olyan jön s hogy egy pasi nem tudja megjegyezni mit kell állítani a mosogepen. Ennyire naiv te se lehetsz 😅)
2021. febr. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
91%

15#


Minden férfi képes minden házimunka elvégzésére! Amennyiben rá vannak kényszerülve...

Persze minek fáradozzon vele, ha van aki megcsinálja.

2021. febr. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
32%
Nekem egyedül az esti altatásnál segít :/ ő amugy azthiszi, hogy szokott rájuk vigyázni, de nem.. az hogy nyomkodja a telefont miközben a gyerek rajtam csüng mikor pl sütök az nem segítség, ha szóvá teszem kiakad. Ő jár kondi terembe, mókol kinn az ő kis műhelyében szabadidejében. Nekem semmi én idő, csak ha már elaludtak a kicsik, akkor pár órát nyomkodom a telefont aztán kel is a kicsi cicizni. Alig alszom. Persze az orrom alá dörgöli, hogy miért nem alszok amikor elaludtak a gyerekek egyből. Ígyis szültem, hogy legyen egy testvére, nem bántam meg
2021. febr. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!