Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az, hogy ha egy nő gyereket...

Az, hogy ha egy nő gyereket akar (de apa nélkül), arra ugyebár van legális lehetősége. Na de mi van ha, egy férfi szeretne hasonlóképpen gyereket (anya nélkül). Van erre megoldás?

Figyelt kérdés

Most a "Keressek egy normális párkapcsolatot" jellegű javaslatokat köszönöm, de nem kérem. Tudom ezt én is, ezen vagyok... a kérdésem az csak a "B" terv.


Most ne menjünk bele, hogy 4X évesen férfiként, közelebb az 50-hez, miért vagyok egyedül. A kérdés nem erre irányul. Életem nagyobb részét párkpacsolatokban töltöttem, volt ahol én nem, volt ahol a másik nem akart. De megmondom Őszintén, kedzedk aggodni, és nem akarom az életem utód nélkül leélni. Létezik-e valami béranya jellegű legális lehetőség Magyarországon? Tehát hogy vér szerinti utódom lehessen.


Nyilván olyan megoldás nem érdekel, hogy valakit csak azért tartsak el évtizedekig, hogy gyereket szüljön. Aztán mondjuk a nagyobb apanázs reményében meg kedve szerint zsarol a gyerekkel. Tehát valami olyasmi érdekel, hogy szerződéssel jól körülhatárolt módon, X költségért, orvosi segítséggel, de tőlem teherbe esik a béranya, kihordja. Y hónapot besegít, aztán lemond a gyerekről.


Tudom valami nagyon hülyén hangzik a kérdés. De mielőtt megítélsz: a vágyam semmi több, mint amihez a nőknek is joguk van jelenleg Magyarországon. Ha kedvük van, spermadonortól teherbe eshetnek, és apa nélkül lesz gyerekük.


Tudom, a reprodukciós előny vitathatatlanul a nőknél van... de csak van megoldás a fordított helyzetre is.



2021. márc. 3. 23:38
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
És nem volt felesége annak a pasasnak! Mégis az övé lehetett a gyerek.
2021. aug. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

Nőként sem lehet egyedül, spermabankból gyereket “csináltatni”.

Ebben csak az a szomorú számomra, hogy miért nem talál egymásra olyan nő és férfi, akik tényleg gyereket szeretnének. (És a nő sem vasárnapi apukát akar a gyerekének, és nem eltartani magát.) mint pl én sem. Családot szeretnék, normális társat, gyereket, akit együtt nevelünk fel. Persze mivel egyre kevesebb a remény rá, hogy találok ilyen férfit, körbe érdeklődtem a lehetőségeket az egyedül gyermekvállalásra, de gyakorlatilag lehetetlen.

2022. szept. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom lehet 35 felett.
2022. szept. 27. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
Külföldi klinikákat is kérdeztem, nem lehet egyedülálló nőnek a reprodukciós eljárásban részt venni, ezeket a válaszokat kaptam sorra.
2022. szept. 27. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

"Lombik programban egyedülálló nők csak akkor vehetnek részt, ha bizonyítottan fennáll náluk a meddőség, vagy megállapítják, hogy fenyegetően közeledik számukra a fogamzóképtelen kor. A törvény ezt nem határozza meg pontosan. Megállapításához két szakorvosi véleményre van szükség."

"Egyedülállóként is igénybe vehetjük azonban a mesterséges megtermékenyítésre járó állami támogatást, amennyiben bizonyított a meddőség ténye, vagy rendelkezünk a fogamzóképes kor közeledtét igazoló két szakorvosi véleménnyel."

[link]

2022. szept. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
69%
Oké, de gyakorlatban ez sajnos akkor sem működik. Sem a klinikák részéről, sem orvos nem fog ilyen papírt adni. Tudom, mert túl vagyok ezeken a körökön.
2022. szept. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
Amh szintet kell nézni úgy tudom. Magánlaborban sem drága. Az megmutatja, milyen közel a klimax.
2022. szept. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
54%
Beszéltem a nőgyógyászommal, ő nem tud ilyen papírt adni. Voltam egy másiknál, ő sem, és egyikőjük sem hallott erről az egészről. Több klinikát felhívtam, külföldieket is, de azt mondták, hogy egyedülálló nőknek sajnos erre törvényi háttér miatt nincs lehetőségük. Rákérdeztem erre amit linkeltél, hisz én is megtaláltam, azt mondták nincs ilyen. Szóval úgy néz ki, hogy ami elméletben jól hangzik, az a gyakorlatban nem működik, úgyhogy jobb, ha erre nem számít senki, mint lehetőségre.
2022. szept. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
De ha ez így szól ”egyedülállóként is igénybe vehetjük azonban a mesterséges megtermékenyítésre járó állami támogatást”, akkor ez nem csak a TB finanszírozott kezelésre vonatkozik? Ha valaki kifizetné saját maga a teljes költséget, akkor mi van?
2022. szept. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt a választ kaptam: “nincsen rá lehetőség sajnos”.

Nem tudom, hogy valakinek ilyen módon lett-e gyereke, én csak azt tudom mondani, pontosabban írni, hogy én mit tapasztaltam, milyen problémákba ütköztem. Azért írtam azt, hogy szerintem jobb erre nem számítani sajnos. Főleg most, hogy állandóan ezt a család szöveget nyomja a politika, és teljes mértékben ki akarják rekeszteni az egynemű párokat a gyerekvállalásból. Szerintük kb mindenki leszbikus, aki egyedülálló nőként akar gyereket vállalni. 😖

2022. szept. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!