Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak kíváncsiságból kérdezem,...

Csak kíváncsiságból kérdezem, milyen volt a kórházi koszt, ott ahol szültél?

Figyelt kérdés
Valamiért feldobott a face nekem egy ilyen posztot, hogy mit adnak a szülészeten és kíváncsi lettem, nektek milyen volt? Reggeli, ebéd, vacsora..
2021. márc. 26. 14:30
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Vác 2017 és 2019. Ehetetlen. De konkrétan annyira, hogy amikor az ételosztó srácot megkérdeztük, mi van a tálcán, azt mondta, nem tudja, de nagyon büdös. Megnéztük, hát 4-en nem jöttünk rá. 🤣 Itt jobban jár az ember a bti croissant és társaival is, ha nincs lehetőség rendes kaját bevinni.
2021. márc. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Vácon diétas kaját kaptam (glutén-, tejmentes). Botrányos volt. 3 napig főzeléket kaptam ebédre, párolt csirkemellel. Első nap valami átlátszó takonyban úsztak répadarabok. Második nap ugyan ez a takony spenóttal a harmadikra már nem is emlékszem szerintem automatikusan vittem vissza. Max a csirkemellet ettem meg belőle persze a trutyit lekapargattam róla. "Vegetaleves" volt még elhanyagolható mennyiségű zöldséggel. Reggelre, vacsira puffasztott rizs, Ráma, felvágott. Még jó hogy anyuék tudtak beküldeni kaját különben éhen haltam volna. Ahogy néztem a szobatársaimnál a sima menü sem volt sokkal jobb. Ők is kaptak a családtól vagy mentek a büfébe.
2021. márc. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehetett enni, de jobban esett amit a családok és barátok hoztak.
2021. márc. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
88%
Iszonyatosan finom és a mennyisége is megfelelő! 2016, Debrecen, Kenézy
2021. márc. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
92%

Külföld érdekel?


North Hampshire Hospital. Nem volt rossz, lehetett választani, bár hála Jamie Olivernek minden sótlan volt, szóval sóztam rendesen. Kicsit készétel íze volt, pl porból volt a rántotta meg a krumplipüré fixen, meg az almalevet is behűthették volna, de ezek nem olyan nagy problémák.


Nem tudom más kórházban mi a divat, de itt kaptál egy ágyat ahol volt egy ilyen tv szerűség, amin különböző dolgokat lehetett csinálni, bár piszok lassú volt (volt rajta lassú net, telefon, tv, rádió, ha fizettél extrát 24 órán át nézhettél filmeket ha nem tetszett ami a tvben megy, illetve a legfontosabb, ezen rendelted meg a kaját. Ha elfelejtetted, vagy túl későn fektettek be, akkor szendvicset kaptál).

A kaja reggelire mindig ugyanaz volt, rántotta, zabkása, kenyér vagy croissant, vaj vagy margarin, jam, joghurt vagy gyümölcs, alma vagy narancslé. Amelyiket nem kérted azt nem pipáltad ki.


Ebéd az egy húsos étel, vagy egy vegetáriánus étel, vagy szendvics, köretet külön kellett választani, ami épp illett a főetelhez, pl lasagne mellé nincs köret, de ha kivalasztottam a halat jughurtos öntettel, mellé lehetett választani baby répát, kukoricát, krumplipürét, ha akartad akkor mindet, ha nem, akkor egyiket se. Kenyér ide is járt vajjal vagy margarinnal, illetve egy desszert vagy zselé, vagy puding, a szokásos alma vagy narancslé, néha járt mellé egy banán vagy alma.


Vacsora szendvics féle volt azt hiszem, most így hirtelen nem rémlik, de amellé mindig járt sós keksz és sajt rudacska, meg vaj vagy margarin.


Minden pár órában jött egy nő kávéval vagy teával kínálni, aminek igazából nem volt túl jó íze, de értékeltem. A vizes kancsót is ekkor cserélgették. Ha megéheztél menet közben, hoztak neked extra szendót vagy almát.


Sima állami kórház, az adómból fizettem ezekre,egy petákot se perkáltam külön.


Ui. Nem, nincs kolbászból a kerítés, nem szépítek, nem áll érdekemben jókat mondani. Csak gondoltam leírom.

2021. márc. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Más okból voltam benn.


Nos, a legelején megmondtam és a kartonon is rajta állt pirossal, hogy cöliákiás vagyok.


Megoldás: kenyeret sosem kaptam, pl. májkrémet viszont igen, amin nagybetűkkel ott állt, hogy glutént tartalmaz.

Leves: "Jaj, kedves, a tésztát kiszedtük belőle".

És még sorolhatnám.


Szóval, hogyha nem hoznak nekem otthonról ennivalót, a kórház felől simán éhen dögölhettem volna - vagy a görcsökbe pusztulok bele.


Ennyit a magyar ellátásról.

2021. márc. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Tatabanya. Finom volt. Igazából az ebed ilyen tipik menza koszt, de a jobb fajtából. A leves kutyulmany mint minden menzán de a második korrekt és mindig volt gyümölcs vagy joghurt is.

Reggeli meg vacsi pedig teljesen normális. Pekaru, vaj, sajt, felvágott, virsli ilyenek. Itt a mennyiséggel volt gond. Pl egy db virsli egy fel szelet kenyérrel nem mondható elégségesnek 🤪 de volt pl reggelire turosbatyu is meg lekvaros levél. Szoval elég jónak mondanám. Gyümölcs is volt minden étkezésre.

2021. márc. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Borzasztó... de én válogatós vagyok. De masok szerint sem volt szuper. Debreceni Klinika
2021. márc. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
90%
15 köszi, hogy leírtad érdekes volt. De azon jót nevettem, hogy az almalevet behűthettek volna 😂
2021. márc. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
93%
Szentes kórház reggeli-vacsora kenyer, vagy zsemle 1 szelet szalámival vagy kockasajt, tea vagy tej, ez még oké de az ebéd 6 napból amit ott voltam kb.1-szer ettem hogy ne hányjam el magam. Nem vagyok finnyás de pl.egyik nap halrudi vizes törtkrumplival, másnap ez a maradék törtkrumpli leöntve almaszósszal(nevezzük így) meg bele egy kis gombóc valami...
2021. márc. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!