Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehetne megbeszélni a...

Hogy lehetne megbeszélni a feleséggel, hogy amit nem bír, azt ne vállalja?

Figyelt kérdés
A feleségemmel egy gyermeket nevelünk. Mióta a gyermek megszületett, a feleségem folyamatosan fáradékony, délelőtt, délután és kora este is le kell feküdnie. A gyermekünk most 3 éves. Délelőtt a szomszédasszony van vele, délután az anyósom, majd ahogy a munkából hazaérek, lefekvésig én vagyok vele, a legtöbbször én is fürdetem. A feleségem nagyon kevéssé terhelhető. Most kitalálta, hogy jöhetne a kistesó. De így??? Hogyan? Neki még ez az egy gyerek is teljesíthetetlen küldetés, csak segítők hálózatának igénybevételével tudja gondozni. Hogy tudna kettőt gondozni? Az is az én nyakamba szakadna? Meg az anyósoméba? Meg a szomszédokéba? Már annyi embert bevontunk így is a gyerekgondozásba a feleségem állandó gyengesége, rossz közérzete miatt. Hogy gondolhatott ilyesmire? Ha mondom neki, mindig azt mondja, majd kialakul minden magától, majd minden elrendeződik, megoldódik. Nem veszi komolyan az aggályaimat. Még főzni sincs ereje hétvégén. Hónapokig nem is takarít, mert nem bírja a fizikai fáradalmakat. Hogy akar így második gyereket? Ilyen alacsony fokú terhelhetőséggel ez őrültség. Nem apellálhatunk folyton mások segítségére. Anyósom rákbeteg, mi lesz, ha már ő sem lesz, ő sem tud segíteni? A szomszédokat sem lehet örökké szívességkéréssel zaklatni.

2021. márc. 30. 02:11
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
91%

“Biztos hogy segít a szomszéd? Nem csak szájat tátani jár át?”


Dehát éppen elég, hogy amíg délelött szunyál anyuka, a gyerekre felügyel a szomszéd, nem? Vagy mit kellene még segítenie?

2021. márc. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
23%
Honnan tudod hogy tényleg vigyaz es nem caak eggyel többen vannak? Erre irtam.
2021. márc. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
27%
Az hogy átmegy még nem jelent semmit.
2021. márc. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
73%
Dehát ennek a feltételezésnek mi értelme van?? Ha csak ül egy kanapèn a szomszèd ès a 3 èves “csak ugy” jàtszik mellette az se gond, a lènyeg, hogy felnött felügyet alatt van közben a gyerek.
2021. márc. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
54%
10 a no meg egész nap otthon döglik. Tudod a legtöbb ember ezt meg munka után se teheti meg.
2021. márc. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
45%

15 hát ha neked a gyereknevelés = otthon döglés , akkor erre nem tudom mit mondjak.

En csak arra próbáltam utalni hogy a férfiak élete ebből a szempontból nem igazan változik meg, hiszen eddig is kellett dolgozni valahol.

2021. márc. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
39%
14# nem gond,ülhet ott fél délelőtt a szomszéd, csak akkor az nem segítség. Persze nem is kell h a szomszéd segítsen ,nekem ez már túlzás. Csak arra gondolt a válaszadò szerintem, h ne mondjuk már, h segít a szomszéd mert a nő ezt sem bírja/akarja egyedül, közben csak trécselni és kávézni jàr át..
2021. márc. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
38%
16# ezt én is utálom..jo,ha ez igaz,akkor érdekes eset. Viszont kész vagyok ettől a "mert ő dolgozik " dumàtòl..Igen, a gyerek 3 éves korától mindketten dolgoznak általában..olyankor mi a megoldás? Mindketten döglenek a kanapén meló után? Nem is értem a gyermektelen dolgozo embereknek,hogy tiszta a lakás,meg a ruhájuk hisz egész nap dolgoznak, nehogy már bármit csináljanak otthon ?
2021. márc. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
28%

17# pont erről beszéltem.🙂

Végre valaki.

Ugyanúgy a rakbeteg anyósa sem nagy segítség gondolom, nem is elvárható. Sőt inkabb megterhelő lelkileg a betegsége a családnak is.

A kérdező nem azon aggódik hogy meghal szegeny anyósa hanem hogy ha meghal ki segít, nehogy neki keresztbe kelljen tenni valamit.

Sehol!!! Nem ír arról hogy ő mit csinál, írnám hogy segít de szerintem alap hogy mindenki gondozza a sajat gyerekét. Csak sopankodik. Abban egyetértek hogy nem kell gyerek ebbe a kapcsolatba.

A feleségnek meg kivizsgálás kellene.

2021. márc. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
92%
Tehát nem csinál semmit (nem dolgozik, nem végez házimunkát, nem neveli a gyereket) és mégis olyan fáradt, hogy napközben háromszor le kell feküdnie. Ha ez így igaz, akkor nem gondolod, hogy beteg? Szerintem ez egy fiatal nő esetében olyan állapot, ami sürgős orvosi ellátást igényelne.
2021. márc. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!