Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehetne megbeszélni a...

Hogy lehetne megbeszélni a feleséggel, hogy amit nem bír, azt ne vállalja?

Figyelt kérdés
A feleségemmel egy gyermeket nevelünk. Mióta a gyermek megszületett, a feleségem folyamatosan fáradékony, délelőtt, délután és kora este is le kell feküdnie. A gyermekünk most 3 éves. Délelőtt a szomszédasszony van vele, délután az anyósom, majd ahogy a munkából hazaérek, lefekvésig én vagyok vele, a legtöbbször én is fürdetem. A feleségem nagyon kevéssé terhelhető. Most kitalálta, hogy jöhetne a kistesó. De így??? Hogyan? Neki még ez az egy gyerek is teljesíthetetlen küldetés, csak segítők hálózatának igénybevételével tudja gondozni. Hogy tudna kettőt gondozni? Az is az én nyakamba szakadna? Meg az anyósoméba? Meg a szomszédokéba? Már annyi embert bevontunk így is a gyerekgondozásba a feleségem állandó gyengesége, rossz közérzete miatt. Hogy gondolhatott ilyesmire? Ha mondom neki, mindig azt mondja, majd kialakul minden magától, majd minden elrendeződik, megoldódik. Nem veszi komolyan az aggályaimat. Még főzni sincs ereje hétvégén. Hónapokig nem is takarít, mert nem bírja a fizikai fáradalmakat. Hogy akar így második gyereket? Ilyen alacsony fokú terhelhetőséggel ez őrültség. Nem apellálhatunk folyton mások segítségére. Anyósom rákbeteg, mi lesz, ha már ő sem lesz, ő sem tud segíteni? A szomszédokat sem lehet örökké szívességkéréssel zaklatni.

2021. márc. 30. 02:11
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
37%
24# épp erről van szò, szerintem az h munka után a kérdező van a gyerekkel teljesen normális..Az ő gyereke is ...nem azt mondom h nem elég de ezen mit akad ki? Miért mondja erre ,h minden az ő nyakába szakad? 😀nevetséges..
2021. márc. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
69%
30# na ez az ...😀😀
2021. márc. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
64%
Általában a fürdetés apa reszortja,nehogy belehaljon már...😀 minden normális apa foglalkozik a gyerekkel meló után.
2021. márc. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
83%

Nem azzal van a baj hogy apuka furdet hanem hogy anyuka napkozbe nem csinal semmit.

Az meg kulon szegyen hogy a beteg edesanyja se erdekli. Ez a no vagy komoly betegseggel kuzd, vagy egy onzo lusta majom.

De igazan egy orvos tudna eldonteni.

2021. márc. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 A kérdező kommentje:
Szereztem a feleségemnek állást szeptembertől, nagyon boldog vagyok, mert egy kiváló állást sikerült szereznem, de ő nem örül neki, azt mondja, hogy várjunk még azzal az állással, hátha közben alakul valami, várandósan úgysem kezdhet munkát. De már beszélni kellene a főnökkel, mert más jelentkező is van, el ne happolják az állást a kicsim orra elől. Nem hiszem, hogy depressziós lenne, mert bár sokszor gyengének érzi magát, a kedélye jó. A humora a régi, sokat nevet. Csak a fizikai teherbíró képessége zuhant le nagyon. De a hangulata nem rossz, nem vált sárkánnyá, nem gonoszodott meg, mint némely kisgyermekes anyuka. Pusztán csak örökösen fáradt. Ezért félek attól, hogy a második gyerek már végképp padlóra küldené. Én reggel hatra megyek dolgozni, este hatra érek haza, fizikai melót végzek, de ahogy hazaérek, segítek, amiben tudok.
2021. márc. 30. 19:44
 36/45 anonim ***** válasza:
73%
Kevés ennyire lusta gyerekes nő van, mint a feleséged. Nehogy vállalj vele mèg egy gyereket! Egyszerűen csak nem akar dolgozni, az előző válaszodbòl ez teljesen egyértelművè vált.
2021. márc. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
58%
Jo nagy papucs vagy,megerdemlitek egymast.
2021. márc. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
100%
De miért nem fordult orvoshoz??? Legalább egy labor kellene! Lehet, hogy durva vitaminhiánya van, vagy csak a hormonjai szórakoznak.
2021. márc. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
77%

Tényleg nem látjátok, mekkora troll?🤔

Ihletet kapott a sok "Mennyit segít a párod a baba körül?" kérdéstől.

2021. márc. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
76%

Megegyszer kérdezem, a felesegedet ez nem zavarja, szerinte normális, hogy ő egymaga képtelen bármire? A világon nincs ilyen, hogy egy kisgyerekes nő mellett 24 órában legyen valaki, aki mindent elvegez helyette. Az, hogy munka után te is beszallsz, alap, hiszen te az apa vagy, neked ugyanúgy ki kell venned a részed. De az, hogy délelőtt ez, délután az van ott, minden egyes nap, mert anyuka semmit nem bír elvégezni, az egyáltalán nem normális. Mi lenne vele, ha nem lenne se kedves szomszéd néni, se anyukája? Mert hát vagyunk így egy páran. Ha én azt tapasztalnám, hogy a napi alap dolgokat se bírom fizikailag, hát tuti mennék vele orvoshoz, és nem három év után, hanem max pár hét után, mert ez nem normális és komoly betegség tünete lehet.

De a "kicsid" szerintem marha jól elvan azzal, hogy otthon döglik és körbe van ugrálva, naná, hogy kell neki mégegy gyerek, különben véget érne az aranylét és el kéne menni dolgozni. Ahhoz meg gyáva, hogy nyíltan a szemedbe mondja, hogy neki esze ágában nincs elmenni dolgozni, hiszen halál kényelmesen elvan otthon, neki az tök megfelelő, ha csak te dolgozol, neki viszont ez derogálna.

2021. márc. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!