Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehetne megbeszélni a...

Hogy lehetne megbeszélni a feleséggel, hogy amit nem bír, azt ne vállalja?

Figyelt kérdés
A feleségemmel egy gyermeket nevelünk. Mióta a gyermek megszületett, a feleségem folyamatosan fáradékony, délelőtt, délután és kora este is le kell feküdnie. A gyermekünk most 3 éves. Délelőtt a szomszédasszony van vele, délután az anyósom, majd ahogy a munkából hazaérek, lefekvésig én vagyok vele, a legtöbbször én is fürdetem. A feleségem nagyon kevéssé terhelhető. Most kitalálta, hogy jöhetne a kistesó. De így??? Hogyan? Neki még ez az egy gyerek is teljesíthetetlen küldetés, csak segítők hálózatának igénybevételével tudja gondozni. Hogy tudna kettőt gondozni? Az is az én nyakamba szakadna? Meg az anyósoméba? Meg a szomszédokéba? Már annyi embert bevontunk így is a gyerekgondozásba a feleségem állandó gyengesége, rossz közérzete miatt. Hogy gondolhatott ilyesmire? Ha mondom neki, mindig azt mondja, majd kialakul minden magától, majd minden elrendeződik, megoldódik. Nem veszi komolyan az aggályaimat. Még főzni sincs ereje hétvégén. Hónapokig nem is takarít, mert nem bírja a fizikai fáradalmakat. Hogy akar így második gyereket? Ilyen alacsony fokú terhelhetőséggel ez őrültség. Nem apellálhatunk folyton mások segítségére. Anyósom rákbeteg, mi lesz, ha már ő sem lesz, ő sem tud segíteni? A szomszédokat sem lehet örökké szívességkéréssel zaklatni.

2021. márc. 30. 02:11
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy kérdező, azt ugye tudod, hogy a gyerekgyártáshoz két ember kell, valamint hogy létezik férfi-fogamzásgátlás is? Ha nem akarsz még egy gyereket, akkkr megoldod.
2021. márc. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
43%

21 na ez az!

Nekem amugy mar a kérdés felvetés is furcsa. Mintha egyedül vállalna gyereket a nő. Mintha csak neki kellene bírnia.

2021. márc. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
93%
Ha ez így igaz, és tényleg ilyen rosszul kenne, akkor eszébe se jutna még egy gyereket akarni. Nekem ez itt nem stimmel. Biztos annyira rosszul van? Nem csak mondja? Kérdező, mondd meg neki kerek perec, hogy amíg napi 3x kell "pihennie", addig semmiképp nem lesz másik gyerek, ő meg vizsgáltassa ki magát, mert ez nem normális.
2021. márc. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
87%

Akik írjátok, hogy a kérdező nem veszi ki a részét a gyerek gondozásából, ti elolvastátok a leírást? "...majd ahogy a munkából hazaérek, lefekvésig én vagyok vele, a legtöbbször én is fürdetem." Mégis mi többet várnátok el, mit csináljon még? Munkából még gyorsan szaladjon haza ebédidőben megfőzni a felesége helyett, vagy mi?

Kérdező, én is egyetértek a korábbiakkal, a feleséged vizsgáltassa ki magát, mert hacsak nem krónikus lustaságban szenved, ez a helyzet változhat és akkor valóban jöhetne a tesó. De így, jelen formában nem. Mégis minek? Hogy a szomszédasszony még egy gyerekre vigyázzon, amíg anyuka alszik? Ne már.

2021. márc. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
78%

Most nem leszek népszerű, de nem érdekel. A feleséged helyében a pofámról lesülne a bőr, hogy a rákos anyámra tolom a gyereket minden nap, hogy tudjak szunyálni.

Menjen el orvoshoz, pszichológushoz, mert ez nem normális. Nem takarít, nem foglalkozik a gyerekkel, egész nap csak fekszik.... Ez nem okés így, valami baj tuti van.

2021. márc. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
79%

16 gyereket nevelek és háztartást vezetek és nincs időm napi háromszor meg kora este elfekudni. Szóval igen, a kérdező felesége ezeket nem csinálja ergo döglik egész nap.

Ha a férje esetleg nem segítene az is lehetne egy ok arra hogy ne akadjon több gyereket, mégis érthetetlen módon akar.

2021. márc. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
100%
A felesegedet nem zavarja, hogy kvázi semmit nem tud elvegezni? Ő ezt normálisnak tartja? Biztos, hogy van valami baja, amit azért három év alatt illett volna kivizsgaltatni. És most még csak otthon van, és ezt se bírja, rengeteg segítséggel se. Mi lesz, ha majd dolgozni is kell mennie? Bár gondolom most azért lett hirtelen sürgős a tesó, hogy legyen indoka nem dolgozni.
2021. márc. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
74%
A feleségednek rohadt kényelmes, hogy mindenki ugrik, szomszédnénitől kezdve a rákos anyján át a férjéig bezárólag. Persze, hogy akar még egy gyereket,neki mi sem egyszerűbb, semmit se kell csinálnia. Kérdező, beszéld meg velük, hogy mostegy hétig ne jöjjenek. Akkor csak felkel a feleséged, nem?
2021. márc. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
76%
5 válaszólo vagyok,és az is lehet hogy azért akkar még egy gyereket hogy ne kelljen élmenie dolgozni.
2021. márc. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
41%
Aki szerint a gyereknevelés annyi, hogy a nő "egész nap otthon döglik": ezt csak addig hangoztatják a férfiak, amíg nem kell nekik is besegíteniük. Onnantól kezdve, hogy neki is foglalkoznia kell a saját gyereke nevelésével, már érdekes módon ez az "egész nap otthon döglik" hirtelen "az én nyakamba szakad" lesz. Szóval akkor most hogy is van ez? Ha tényleg ennyire semmi munka a gyereknevelés/háztartásvezetés, akkor miért is ódzkodik tőle a másik szülő ennyire? Nem lehet, hogy azért, mert valójában mégis csak iszonyatosan megterhelő gondoskodni egy gyerekről?
2021. márc. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!