Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehetne megbeszélni a...

Hogy lehetne megbeszélni a feleséggel, hogy amit nem bír, azt ne vállalja?

Figyelt kérdés
A feleségemmel egy gyermeket nevelünk. Mióta a gyermek megszületett, a feleségem folyamatosan fáradékony, délelőtt, délután és kora este is le kell feküdnie. A gyermekünk most 3 éves. Délelőtt a szomszédasszony van vele, délután az anyósom, majd ahogy a munkából hazaérek, lefekvésig én vagyok vele, a legtöbbször én is fürdetem. A feleségem nagyon kevéssé terhelhető. Most kitalálta, hogy jöhetne a kistesó. De így??? Hogyan? Neki még ez az egy gyerek is teljesíthetetlen küldetés, csak segítők hálózatának igénybevételével tudja gondozni. Hogy tudna kettőt gondozni? Az is az én nyakamba szakadna? Meg az anyósoméba? Meg a szomszédokéba? Már annyi embert bevontunk így is a gyerekgondozásba a feleségem állandó gyengesége, rossz közérzete miatt. Hogy gondolhatott ilyesmire? Ha mondom neki, mindig azt mondja, majd kialakul minden magától, majd minden elrendeződik, megoldódik. Nem veszi komolyan az aggályaimat. Még főzni sincs ereje hétvégén. Hónapokig nem is takarít, mert nem bírja a fizikai fáradalmakat. Hogy akar így második gyereket? Ilyen alacsony fokú terhelhetőséggel ez őrültség. Nem apellálhatunk folyton mások segítségére. Anyósom rákbeteg, mi lesz, ha már ő sem lesz, ő sem tud segíteni? A szomszédokat sem lehet örökké szívességkéréssel zaklatni.

2021. márc. 30. 02:11
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
63%

Jó, akkor nem troll. Nyilván van olyan férfi, aki 3 évig végignézi, hogy a felesége helyett mindenki más neveli a gyerekét, amíg ő vígan szundikál, miközben meg van róla győződve, hogy nem beteg. Aztán a "kicsijének" munkát keres, amire fél évre előre ígéretet kap, de amikor a feleség tiltakozik, természetesen meg se fordult a fejében, hogy a feleség a munkát akarja elkerülni, hogy fetrenghessen tovább még pár évig, hanem boldog mosollyal nyugtázza, hogyha jönne egy újabb baba, majd "megoldódik", hisz az asszony azt mondta. Akkor most felpontoztok?😉

#39

2021. márc. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
78%

Mekkora egy madár vagy kérdező.

Nehogy elhappolják a "kicsid" elől az állást?

Aki egész nap a seggét mereszti otthon, ezek szerint tuti nem depressziós, mert riheg-röhög, humora a régi, miközben a rákos anyja foglalkozik a kölkével?

Nyilván arany lehet a lába között a "kicsidnek", amivel majd jól beújítja magának a második gyerket, hogy héderelhessen tovább, mert ezek után tuti semmi baja nincsen.

Te meg nagyon ügyes vagy, hogy egy nap alatt tuti állást kerítettél neki, mert eddig ilyesmiről szó sem volt, csak gondolom reagáltál a "szeptembertől dolgozni kellene menni" féle felvetésekre, egyből meg is lett a szappanopera folytatása, lehessen 40 oldalon keresztül majd erre is reagálni, trollok gyöngye.

Láttam már sok paucsot, de hótziher, hogy ha nem mentálisan retardált is valaki mellé, nem tűrné el, hogy ilyet műveljen a neje, (pláne nem beszélne ilyen mézes-mázos, nyugodt hangnemben a problémájáról és róla,) aki nyilván nem beteg, hiszten azt a részét el is engedted a füled mellett, hiszen nincs mit tovább szőni rajta, orvos és kész, elmentél inkább a munka irányába a tuti állással, lehessen tovább szapulni az asszonyt, a kicsikédet, akit imádsz és szomszédnéni, rákosmami, egész utca segítségével igyekszel tehermentesíteni, a tizenóra fizikai meló után pedig át is veszel mindent tőle.

Gratulálok, jár a keksz, ügyes vagy, menjél, írjál ki egy mnásik kérdést, ha lehet valami hasonlóan "vérlázító" témáról, amire ugrik mindenki.

Javaslom a felnőtt párkapcsolatokat, mondjuk: " A felelségem home office-ban van (és ott is csak 4 órában), én meg 12 óra fizikai munkát végzek, de mindent én csinálok munka után, kertet rendezek, mosok, takarítok és a kedvencét főzöm a kicsinek, ugye nincsen semmi baj, jó ez így? Kérlek, adjatok tanácsot, én látom rosszul, vagy jól van ez így?"

2021. márc. 31. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
44%
Elmondjam én mit gondolok? A kérdezőnek fogalma sincs mi folyik otthon egész nap.😀 Szerintem a szomszéd átjár bandàzni, később pedig az anyós. De kötve hiszem ,h azért megy h a feleség aludhasson. Szerintem csak több időt akar az unokàval tölteni mivel haldoklik. Az meg mióta bűn, h ledől az anya is a kicsivel? Ki mondta h egész délelőtt henyél?
2021. márc. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
77%
Sztem a feleseged koronas.
2021. ápr. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
63%
Sztem meg egyszeruen egy nyomorult
2021. ápr. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!