Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyakori kérdéseken bizonyos...

A gyakori kérdéseken bizonyos kérdésekre mert van sokszor az a válasz 18 év feletti gyerekek esetében hogy nagykorú?

Figyelt kérdés
Mármint például ha megkérdezi egy 18-19 éves gyerek hogy mit tegyen ha a szülei nem engedik el ide vagy oda akkor azt írják hogy nagykorú azt csinál amit akar? Vagy ha éppen a szülő tesz fel valamilyen kérdést hogy mit engedjen neki akkor is sokszor ez a válasz. Talán ez nem a válaszok többsége de nagyon sok válaszban ilyenkor ezt írják. Most csak azért mert a gyerek a törvény szerint nagykorú miért kellene mindent megengednie gyereknek? A felnövés nem egyik napról a másikra történik... Ez nem úgy van hogy 17 évesen és 364 naposan még kisgyerek és semmit sem szabad neki engedni de 1-2 nappal később már hirtelen felnőtt. Miért kéne egy 18-19 évesnek megengedni hogy például akár azt hogy dohányozzon vagy alkoholt igyon? Ez ugyan legális Magyarországon de például az USA-ban nem és ezt a nagykorúsághoz kötni pláne semmi értelme hiszen fizikálisan a 20-as évek első felében lesz a gyerek teljesen fejlett. Egy 18 éves ugyanúgy fejlődő szervezet mint egy 17 vagy egy 16 éves egy 18 évesre sem kevésbé káros a dohányzás vagy az alkohol. Ezen kívül miért kellene hagynia például a szülőnek akár hogy 18-19 évesen elmenjen dolgozni egyetem helyett? Alap hogy egy jó szülő akárhogy is de mindent megtesz azért hogy a gyereke diplomát szerezzen. Igazából bármilyen helyzetre lehet gondolni de ennek a jogilag nagykorú válasznak semmi értelme pláne azért sem mert nagyon alacsonyan is van a nagykorúság főleg a mai világban így felnőtt és jogilag nagykorú közt még csak nem is kicsi hanem hatalmas a különbség.

2021. ápr. 18. 13:47
 101/131 A kérdező kommentje:
96 Egyébként nehogy már egy tinianyuka aki szerint egy 18 éves felnőtt írja hogy beteg az agyam. Figyelj te képes vagy azt írni hogy egy 18 éves felnőtt... Ez komoly pszichológiai problémákra utal...
2021. ápr. 25. 00:37
 102/131 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként fogok járni egyetemre de egyenlőre Gimnáziumban járok."

Mármint egyelőre, ugye? Ezt összekeverni csak egy alacsony sorból származó, első generációs értelmiségi (értsd: a családban elsőként a szülők szereztek diplomát, addig soha senki) szülők által felnevelt 18 éves képes, akinek a nevelését olyan szinten elcseszték, hogy egy önállótlan, de nagyképű felnőtt lett belőle.

Olvastál már az egyetemi életről? Tényleg? Mesélj még!

2021. ápr. 25. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/131 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként fogok járni egyetemre de egyenlőre Gimnáziumban járok."


és gimnáziumBA (igen, kis g-vel) jársz, nem gimnáziumBAN.

2021. ápr. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/131 anonim ***** válasza:
100%

Tanulj meg helyesen írni te belvárosi nagyon elit 🤣

Olyan ostoba vagy hogy arra szavak sincsennek.

Amúgy jól gondoltam te saját magadból indulsz ki: gimnazistaként egy óvodással vagy egy értelmi szinten, míg a kortársaid már bőven képesek önálló döntéseket hozni, egyedül közlekedni stb.

Valószínüleg ki vagy rekesztve, senki még csak nem is barázkozik veled, fáj látni hogy mások jönnek mennek míg te otthon poshadsz egyedül.

Erre gyártottál egy ideoloógiát hogy amúgy azok még csak hülye kisgyerekek, te csinálod jól anyuci szoknyája mellől. Ovis státuszban.

Aztán te csak ne primitívezz itt senkit akkor sem ha a szülei nem voltak diplomások mert ők legalább már elértek valamit, tr meg csak a szüleid érdemeidre tudod verni a nyálad, de attól te még mem leszel sem okosabb sem értelmesebb sem önállóbb. Egyetem helyett meg egy kisegítő iskolát tudok javasolni ahol 19 évesen is megetetnek kiskanállal, meg kézenfogva kisérnek mosdóba ahogy egy kisgyereket kell, hisz te annak érzed magad.

Túl büszke nem lennék az életképtelenségemre, és rajtad a budapesti lét meg a szüleid diplomája sem igen segít.

2021. ápr. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/131 anonim ***** válasza:
100%
És diplomás anyuciék hogy viselik hogy a gimnazista gyerekük egy ovis kisgyerekkel van egy értelmi szinten?
2021. ápr. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/131 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező vissza kéne venni az arcból, és nem a szüleid elért eredményeire döngetni a melled. Majd ha neked lesz lakásod, meg pénzed akkor gyere vissza, addig meg az év vicce hogy te diplomás FELNŐTT emberekkel engedsz meg ilyen stílust. Ha nem származik valaki diplomás családból annál inkább dicséret neki, hogy felküzdötte magát, míg az ilyen nyikhajoknak minden a popója alatt van. Bár hiába mert a mentális állapotodat tekintve nem lesz neked diplomád, de még egy értelmes végzettséged sem.

Amúgy primitív az, aki azért szól meg másokat, mert nem Budapesten élnek, vagy nem diplomás családból jönnek. Pénz ide vagy oda nen kaptál te semmilyen neveltetést. Jól el kéne kenni a szádat. Kis fogyatékos.

2021. ápr. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/131 anonim ***** válasza:
100%

Nem, kérdező, a te posztjaid utalnak komoly pszichológiai problemákra. Emlékszem rád, nem ez az első elmebajos kérdésed. Utoljára a tini párkapcsolatok ellen tiltakoztál.


Szerintem troll vagy. De végülis mindegy. Akár szellemileg visszamaradott vagy, akár troll, nagy gondok vannak a fejedben. Magas sorból származó szüleidnek rég észre kellett volna venniük. Lehet, hogy észre is vették, csak nem tiltanak el az internettől, ha már semmi más örömöd nincs az életben.

2021. ápr. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/131 anonim ***** válasza:
100%
107 basszus tenyleg !!😂 nem tudtam honnan ismeros ez az eszjaras
2021. ápr. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/131 A kérdező kommentje:
A telefon átjavítja az írást egyébként nem vagyok 18 sem. A korosztályomban mindenki más is olyan mint én persze vannak nálam önállóan gyerekek de önállótalanabbak is. Diplomás felnőttek nyilván nem vagytok... Maximum csak hazdujátok de ez a stílusotokból egyértelmű. Én pusztán csak egy 17 éves kisgyerek vagyok nálatok felnőtesebb stílussal és gondolkodásmóddal bár azt se tudom mennyire hihetem el hogy ti egyáltalán felnőttek lennétek. Aztán még ilyen stílus hogy "jól el kéne kenni a szádat" Melyik gettóból is szöktetek meg? Talán titeket vertek kiskorotokban? Durva hogy amúgy még értelmezni sem tudtok. Az hogy ha alacsonysorból származtok azért gond mert ilyen esetekben sokszor benne marad az emberekben az a primitív legalja mentalitás amit a legalja családjától megtanult mint például hogy egy 20 éves már felnőtt vagy hogy normális egy gyereket bármilyen helyzetben megütni. Az ilyeneknek sokszor megmarad a maradi régimódi gondolkodásmódjuk is. Hogy alacsonysorból még nagyobb dicséret valakinek felküzdenie magát lehet de a primitív gondolkodásmódot leküzdhetetlen magáról és mindazt amit "otthon tanult" teljesen elfelejtenie már nehezebb.
2021. ápr. 25. 15:47
 110/131 A kérdező kommentje:
Egyébként én hol írtam hogy elit? Csak normális családból normális helyről származom nem egy lapra faluból. Budapest belvárosában és abban hogy diplomások a szüleim semmi elit nincs csak leírtam hogy nem valami betegéletű elcseszett vidéki gyerek vagyok vagy valami 8.-keri proli... még gondolom ti mind alacsonysorból származtok de akárhogy is az hogy az elmétek nem épp az egészen biztos.
2021. ápr. 25. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!