Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért mennek bele egyes nők...

Miért mennek bele egyes nők abba , hogy válás után a gyerekük egyik héten az apjuknál legyen? Így kényelmesebb, hogy lepasszolják? Vagy tudnak ismerkedni?

Figyelt kérdés
Ma már ez egyre nagyobb divat ez, de nem tartom normálisnak. Normális nő ilyenbe soha nem menne bele.

2021. máj. 13. 23:19
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
36%

30 #

Anyagilag pont így éri meg..a gyerektartás semmire nem elég

2021. máj. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:
12%

Az ilyej csaladmodellnek a gyerekek isszák meg a levét

Minden héten költözhetnek, nincs rendes otthonuk plusz még a szülők is rivalizálnak. Ennek eredményeképp meg jól elkényeztetik a gyereket, hogy kompenzáljanak csak azt elfelejtik, hogy a gyerekeik így is úgyis elvált szülők gyerekei lesznek..

2021. máj. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
76%
32: én nem vagyok elvált, de nem csak retardált emberek léteznek. Ismerek olyan családokat, ahol ez a felállás van, de a szülők egyetértésben nevelik a gyerekeket. Értsd: összedolgoznak, egyeztetnek, ugyanazok a szabályok vannak mindkét szülőnél, minden költséget normálisan megbeszélnek stb. Szerintem ha a 2 fél tud így is viselkedni, ez egy tök jó felállás. Sokkal jobb, mint apukát gyakorlatilag kilökni a gyerek életéből, és annyi láthatási lehetőséget (sem) adni neki, mint egy nagyszülőnek.
2021. máj. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
10%

33#

Azért elég ritka az a harmónia amit te írsz

2021. máj. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
83%
34: lehet, de ha amúgy is rivalizálás meg egymás ellen hangolás megy, akkor az általad preferált felállásban apuka egyértelmű vesztes, bármennyire is jó apa lenne amúgy. Azért az se túl vidám, hogy őt a gyerek életében egy 120. senki rokon szintjére degradálják, mert kb annyit találkozik a gyerekkel.
2021. máj. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
97%

Én elvált szülők gyereke vagyok, ahol nem voltak jófejek a szüleim egymással. Hiába mentem 2 hetente hétvégére apámhoz, nem azért utáltam őket mert nem éreztem jól magam ott, hanem ment az egymás ellen hangolás, kvázi senkivel sem érezhettem jól magam, mert hol az apám lelekében tiportam bele, hol anyáméban és akkor "csalódtak" bennem, hogy nem az ő pici lányuk vagyok.

Én ezt semmiképp nem akarom egy esetleges válás esetén tovább vinni a saját kapcsolatomban, így a gyerekvállalásnál, nemcsak azt beszéltem meg a párommal, hogy mikor akarunk gyereket, hogyan neveljük fel, hanem azt is, hogy ha bármiért külön vállnánk akkor milyen lépéseket tegyünk, hogy a gyerek ne essen két szék közé a pad alá (ezt amúgy sokan morbidnak gondolják, de én jobbnak láttam erre is gondolni).


Szóval a feleken múlik mennyire lesz rossz a gyereknek, egy hétvégi apukával is ugyanúgy lehet instabilitást vinni a gyerek életébe, és az osztott felügyelet is működhet. A lényeg, hogy az elvált felek partnerek maradjanak a gyereknevelésbe. Ennyi számít a többi már csak részletkérdés.

2021. máj. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:
12%

36

Ismerős!

Ott ahol hetente máshol vannak a gyerekek, felváltva hallgathatják a szülők mocskolódását. És mire megszokják valahol a rendet, mehetnek is át a másik szülőhöz.


33

Nem túl életszerű amit írsz..ha valóban akkora nagy lenne az összhang , akkor el se váltak volna

2021. máj. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:
100%
37: megcsalás miatt váltak, csak vannak annyira intelligensek, hogy a gyerek kérdést ettől külön kezelik.
2021. máj. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
18%

Nem is az a lényeg, h a szülőknek mi a jó -hisz a válással kvázi már elcseszték az életüket. A gyerek érdekeit kéne nézni , h ő mit szeretne.

Szerintem ez a költözködéses dolog jó nagy kicseszés velük. Persze anyukának meg apukának így kényelmes

2021. máj. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
77%

És ha a gyereknek is jó? Miért kell rögtön mutogatni, hogy biiiztos anyuka kényelme miatt?! Miért az az elfogadott sokaknak, hogy válás után az anya oldja meg az életét a gyerekkel/gyerekekkel egy fizetésből, álljon helyt a munkahelyén, hozza-vigye a gyerekeket óvodába, iskolába, különórára, sportra, legyen otthon mindig rend, tisztaság és főétel vacsorára, készüljön a gyerekekkel, tanuljon velük, segítsen az ilyen-olyan projektekben, de közben játsszon is velük eleget, nevelje is őket. Ha apuka meg hajlandó rendesen fizetni a gyerektartást, ami nagyon ritkán több, mint 30-40 ezer forint, SŐT talán még kéthetente hajlandó arra is, hogy 2 napot a gyerekeivel legyen, anyuka örömébe csapkodja a fenekét a földhöz és foglalja imába a volt férje nevét...


Miért rontották volna el a válással az életüket? Pont, hogy jobb lesz az életük, hiszen véget vetettek egy rossz, nem működő házasságnak.

2021. máj. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!