Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak az egészségtelen ételeket...

Csak az egészségtelen ételeket szereti a gyerekem. Hogyan tereljem át helyes étrendre?

Figyelt kérdés

A fiam szinte csak édeset eszik! Meg tésztákat....A husit teljes mértékben elutasítja, csak parizer formájában fogyasztja. Maximum megrágja aztán kiköpi. Egyedül a rántott halat eszi meg krumplipürével. Tészta ételeket eszik leginkább ami még "normális kaja". Sajtos, paradicsomszószos tésztát, milánói makarónit, túrós tésztát vagy palacsintát. A főzelékeket szintén nem fogadja el, pedig babaként imádta. Hidegételből is egyedül a parizeres kenyér jöhet szóba, vagy péksütemény. Egyik gyümölcsöt sem szereti. Egyedül a málnát. Zöldségek szintén kilőve. Mindig kínáltam neki, de elvből elutasította. Ha meg is volt hajlandó kóstolni nem ízlett neki. Gyakorlatilag, tésztán (na meg a feltéteken) és édességen él.

4 éves.


2021. máj. 22. 20:26
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
88%

Én nagyon rossz evő gyerek voltam és jó evő felnőtt lettem, egyedül bizonyos belső szerveket nem vagyok hajlandó megenni, mert a gondolattól kifordul a gyomrom ha szalontüdőt, zúzát, vagy kakasherepörköltöt, esetleg sült vért kellene ennem..brr


Olyanokat nem ettem meg, mint a gomba, vagy a csirkecomb, vagy a darálthús.. Tésztáslevesen és a rántott húsok közepén(meg gyorskaján éltem). Elmondhatom, hogy sok ételnek idővel máshogy érezzük az ízét, legjobban a camamberten és az oliván érezni, hogy változott. Mintha régen minden ízt felfokozva éreztem volna, ami idővel tompult, akkor megszerettem az intenzívebb ízű ételeket(a legtöbb ételnek fűszeresebb, erős íze van). Emlékszem, a rozmaringot utáltam, most meg a kedvencem.


Szóval szerintem vagy az ízükkel van bajuk, amit felfokozva érezhetnek, vagy pedig az állagukkal. Annyi mócsingot, alulsütött véres húst, porcot, hajszálat, muslicát, rágós marhahusit.. nálunk nagyon igénytelenül főztek mindenhol, egy idő után az ember már akaratlanul keresi a hibát, nehogy felbukkanjon egy undibb falat, mindentől fél és inkább otthagyja. Megindokolni meg nem meri, mert aki főz, az sértésnek veszi és tagadja, és te vagy a hülye, hogy ő letisztította a húst, kivágta a sárgarépa férges részét, meg ilyenek..


Aztán ha belefutsz egy hájas husifalatba és felfordul a gyomrod, akkor legközelebb a párolt gomba állaga felidézi a hájas husi állagát, és elutasítod, mert nem tudod lenyelni.. Vagy pl egyszer megcsikordult a fogam egy csirkecombon, mikor rágtam.. olyan volt, mintha egy csibe csipogott volna, aztán jópár évig hozzá se nyúltam, csak a mellhez.

Főzelékben a lisztcsomók, melegtejen, pudingon a tejbőr, meg egy csomó ilyen van..


Szerintem egészen sok ételt megeszik a gyereked és mivel eszik pl spagettit, semmi gond ezzel. Ráadásul hülye kérdés a ki ismertette vele meg, mert ezek menzáskaják. Grízes tészta, mákos tészta, milánói..

2021. máj. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
100%
Nekem úgy tűnik, hogy a rágással lehet gond. Amiket felsoroltál, mind puha étel.
2021. máj. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
77%
Szinten rossz evo gyerekem van. Es igen, inkabb ehezik, de nem eszik.
2021. máj. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha kivonod az ètkezèsèből az èdességet, ès marad a tèszta, pàrizsi, màlna, akkor màr pont jò lesz. Csak kapjon sok màlnàt. Vagy kinövi ezt vagy nem.

Nekem a mindenevő gyerekem egyik napròl a màsikra szinte elutasìtott egy csomò ètelt. Pàr èv utàn jobb lett a helyzet, de ez nem nevelès kèrdèse.

2021. máj. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
85%
Igen sajnos ez nálunk is így van hogy az 5 éves kislányom is csak egy pár dolgot hajlandó megenni. Páriszi sütve, a tésztákat csak üresen eszi semmilyen szósz vagy szaft nélkül, húsleves, kirántott hús de csak ami ki van klopfolva, csipsz,csoki, gyümölcsből málna, gránátalma és eper ja meg ezek a fasírtok amiket ki kell sütni de csak a natúrok sajt nélkülikek szóval tudom milyen nehéz így mert ha nem adok neki ezekből valamelyiket akkor képes egész nap nem enni. Hiába elé rakom azt amit mi eszünk hozzá sem nyúl más ételhez vagy undorodik tőlük fintorog. Én is csak remélni tudom hogy később változni fog ez😔
2021. máj. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
41%
...és a 4 éves gyerek egyedül bemegy a boltba és megveszi az édességet a saját pénzéből? :)
2021. máj. 23. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
88%
Semmi baj nincs az étkezésével.max kevesebb péksütit kapjon és több málnát azt oké.
2021. máj. 23. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
54%

16os, te valami kretén vagy?


A 4 éves gyerek oviban vagy bölcsiben màr évek óta ismerte az èdes péktermékeket, szülinapokon, ünnepségeken pedig mindenki visz be mindenfélét, elvárás. Aki nem válogat az nem azért teszi, mert nem lenne rá lehetősége, nem ismer alternatívàt, csak többfajta ízlik neki állag-íz miatt!


Ráadásul sokfajta babakaja már eleve édesség(pl tejpép).

2021. máj. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem ez nem olyan borzaszto, mint amennyire felfujod kerdezo. Ennel vannak sokkkalsokkal rosszabb evok is. Adj neki tobb malnat ha annyira zavar.
2021. máj. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
70%
Jaj es ha kell heti 4x halat krumplipurevel. Azzal mi a baj? Egyik legegeszsegesebb etel. Tenyleg ne fujd mar fel.
2021. máj. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!