Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak az egészségtelen ételeket...

Csak az egészségtelen ételeket szereti a gyerekem. Hogyan tereljem át helyes étrendre?

Figyelt kérdés

A fiam szinte csak édeset eszik! Meg tésztákat....A husit teljes mértékben elutasítja, csak parizer formájában fogyasztja. Maximum megrágja aztán kiköpi. Egyedül a rántott halat eszi meg krumplipürével. Tészta ételeket eszik leginkább ami még "normális kaja". Sajtos, paradicsomszószos tésztát, milánói makarónit, túrós tésztát vagy palacsintát. A főzelékeket szintén nem fogadja el, pedig babaként imádta. Hidegételből is egyedül a parizeres kenyér jöhet szóba, vagy péksütemény. Egyik gyümölcsöt sem szereti. Egyedül a málnát. Zöldségek szintén kilőve. Mindig kínáltam neki, de elvből elutasította. Ha meg is volt hajlandó kóstolni nem ízlett neki. Gyakorlatilag, tésztán (na meg a feltéteken) és édességen él.

4 éves.


2021. máj. 22. 20:26
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
74%

9 és 29-re reagálnék.


(1;7 vagyok)


Nálunk pont emiatt is vizsgálták autizmusra a gyerekemet, tehát nem kell eleve elvetni, de farkast kiáltani sem.

Nem autista a lányom, pedig szerintem több autisztikusnak mondott tulajdonsága is van.


Nálunk a roppanós állag volt a problémás.

Voltunk más szakembernél, az állkapcsát helyre kellett húzni, kiderült, hogy nincs szintben neki.

Ma sem eszik meg sok dolgot, de van amit már igen.


Szóval, akik színben, állagban válogatnak az valóban utalhat (-HAT) autizmusra.

2021. máj. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:

Először is: Én sosem pontozok! Se le, se fel! Hülyeségnek tartom. Aki ezen gőgösködik az ne nálam reklamáljon. A saját %-om is hidegen hagy.


Másodszor. Sajnos nekem sincs időm nap mint nap sütni-főzni. Legtöbbször 4 után érek haza hétköznap, gyorsan összedobok valamit. Ez szokott lenni a tésztás alternatíva valamiféle szósszal. Nem kap állandóan fornettit és csokit, de mikor már egész nap nem evett semmit akkor muszáj valamit belé nyomnom. A sok egészségtelen kaja ellenére is egy egyszálbelű gyerek, folyton kérdezik, hogy eszik-e rendesen? (ja, amúgy nem is eszik, csak már fárasztó ezt hallgatni)

Hal is minimum heti 2x van nálunk. Ha a férjemmel húst eszünk, akkor ő mindig kap halat. Máskor meg tésztát. A pizzát is szereti. Azt rendelni szoktunk. Péksütiket és hasonlókat inkább reggel kap. Ez az alternatíva van, vagy a parizer. Nem élhet minden egyes nap parizeren. Péksütiből elég sokat megeszik. Sajtos kifli, a fent említett pizzás csiga, kakós csiga, túrós táska.

2021. máj. 23. 14:24
 33/37 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy a rágással lenne a baj. Kekszek, pizza széle, a parizer is mehet pirítóson. Tic-tac-ot is elrágja. Fogalmam sincs mi alapján válogat.

Már arra is gondoltam, hogy a kis fogaival van baj, de pont nemrég nézték neki és megdícsérték, hogy szépek, rendben vannak.

2021. máj. 23. 14:26
 34/37 A kérdező kommentje:
A jó ötletekért meg köszi! Pl a gyümölcsös fagyi!
2021. máj. 23. 14:28
 35/37 anonim ***** válasza:
84%

Nyugi, étel mellett gyerek még nem halt éhen. Nekünk ezt akkor nondta a doki, mikor a párom lánya szinte csak üres tésztát, virslit és kenyeret evett. A nasikat sem szerette. Pár hét alatt megunta, elkezdett eszegetni. Az volt a legnehezebb időszak, mert rákattant valamire, és akkor vsak azt volt hajlandó enni...aztán megunta, és rá se nèzett többet. Volt nuggets időszak, rántotta hét, halrudacska mánia...gyümölcsből csak almát evett. Ma már 17 éves, majdnem mindent megeszik, de legalább belekóstol. Nyitott az új dolgokra, szívesen próbál ki új ízeket.

Idegőrlő időszak, de előbb-utóbb elmúlik.

2021. máj. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
70%
Kérdező a gyerek hízik azért és növöget ? Ha igen nincs gond ha nem hízik akkor van gond.
2021. máj. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 A kérdező kommentje:

Növöget, de elég sovány. Azért a doki szerint nincs baj a súly/magasság arányával. Meg az oviban is van pár ilyen kis vékonyka társa.

Azt még hozzá kell tenni, hogy egy örökmozgó. Rengeteget pörög, fut, lemozogja amit megeszik.

2021. máj. 23. 16:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!