Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak az egészségtelen ételeket...

Csak az egészségtelen ételeket szereti a gyerekem. Hogyan tereljem át helyes étrendre?

Figyelt kérdés

A fiam szinte csak édeset eszik! Meg tésztákat....A husit teljes mértékben elutasítja, csak parizer formájában fogyasztja. Maximum megrágja aztán kiköpi. Egyedül a rántott halat eszi meg krumplipürével. Tészta ételeket eszik leginkább ami még "normális kaja". Sajtos, paradicsomszószos tésztát, milánói makarónit, túrós tésztát vagy palacsintát. A főzelékeket szintén nem fogadja el, pedig babaként imádta. Hidegételből is egyedül a parizeres kenyér jöhet szóba, vagy péksütemény. Egyik gyümölcsöt sem szereti. Egyedül a málnát. Zöldségek szintén kilőve. Mindig kínáltam neki, de elvből elutasította. Ha meg is volt hajlandó kóstolni nem ízlett neki. Gyakorlatilag, tésztán (na meg a feltéteken) és édességen él.

4 éves.


2021. máj. 22. 20:26
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
68%

Sosem értettem, miért erőltetik ezt a "főzelék egészséges" dolgot... Mi lenne egészséges a szétfőtt zöldségekben lisztes habarással/rántással, ahogy a legtöbben csinálják?

Van egy csomó kreatív recept, amivel a válogatós gyerek új dolgokat próbálhat ki. Pl "vegán sajtszósz" zöldségekből.

Ha nincs otthon nasi, akkor kénytelen lesz normális ételt enni.

2021. máj. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
33%
Fornetti helyett inkább te süss valamit (pl.pizzás csigát)
2021. máj. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
80%

Utolsó, gizike gőzeke.


A fornettit se tartom rosszabbnak mint a háázi pizzáscsigát.

2021. máj. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
100%

Csinálhatsz pl fagyasztott banánból és málnából fagyit. A banánt érdemes felszeletelni fagyasztás előtt, aztán csak berakod a turmixba, és kész az egészséges fagyi. A banántól elég édes, nem kell bele cukor sem. Ő örül, mert nasit kap, közben meg egészségeset eszik.

Egy csomó kreatív módszer van, amivel egészségesebb ételeket adhatsz neki.

2021. máj. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
33%

Mondjuk ne adj neki édességet?? Ha adsz, akkor meg ne rinyálj, már bocs, de sógornőm pont ilyen. A gyerek alig eszik valamit, fujjol. Na már ezt nem hagynám, mert ételre nem mondjuk, hogy fujj...Amúgy meg csak az édesség megy, ő meg hagyja neki, aztán csodálkozik, hogy minden baja van a gyereknek állandóan.

Nem kell neki édességet adni, semmilyet, amíg nem eszik normális kaját. Sokan itt rontják el. Elhiszem, hogy szar nézni, de ez van. Amúgy meg akkor egyen halat, tésztát, málnát, krumplit, parizert. Ezeket ezer féleképpen meg lehet csinálni. Amíg meg nem eszik, nincs nasi.

2021. máj. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
40%

23-asnak

Azért ne vicceljünk már. A fornetti tele van tartósítószerrel, aromákkal stb..Azért ha te csinálod a kelttésztát+bele friss paradicsomból, pici bazsalikommal, sajjtal tölteléket "kicsivel" egészségesebb alternatíva a fornettinél.

2021. máj. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
58%

Ki a fenének van ideje munka mellett kelttésztát gyúrni, meg paradicsomból szószt készíteni? Kapásból megmondom neked, hogy aki maga csinálja a házi csigabigát, az üveges paradicsomszószt használ.

Szeretek sütni főzni, de kicsit sok, hogy napi szinten elvárás hogy minden über egészséges legyen, te gyúrj mindent a két kezeddel, meg őstermelj. Nem az, csináld csak, fixen én vagyok a szaranya.

2021. máj. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
17%
Jólvan, mindenki le van pontozva. Akkor buksisimi, ügyes vagy!
2021. máj. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
53%

Azért nem semmi, hogy milyen kommunikációs stílus megy itt.

"te valami kretén vagy?"

Aligha, mivel a kreténizmus a pajzsmirigy csökkent funkciójának veleszületett zavara. Nekem nincs ilyenem. Viszont legközelebb említsd meg anyukádnak, hogy tanítson meg a kultúrált beszédre, lehetőleg ne ezt add át a gyerekednek, mert az első adandó alkalommal, mikor ezt face-to-face előadja pl az óvodában, a társai jól megverik, de az is elég, ha elkezdik szekálni.


Nem értem, hogy miért csak végletekben lehet gondolkodni. Az alkalmi édesség fogyasztás, mint amit a kedves lekreténező válaszadó is írt, nem gondolnám, hogy problémás lenne. Én is eszek édességet. De azon miért csodálkozunk, ha otthon van csoki, amivel a gyerek tökéletesen tisztában van és addig addig cirkuszol, míg meg nem kapja? Nekem is elém raknák a rakott tököt meg a milka csokit, tuti az utolsót választanám. Péksüteményen túl is van reggeli, aki meg a tejpépből rendszert csinál, az is vessen magára. Nem, semmi olyanra nem gondolok, ami ne lenne akár munka/kisebb gyerek mellett elvégezhető. Hiszen gondolom a család többi tagja is eszik valamit. Ha meg a felnőttek is kakaós csigát reggeliznek, meg tejpépet vacsiznak, akkor nyilván kicsit nonszensz elvárás egy ovis gyerek részéről, hogy tudom is én, vegán zabkását egyen ( mielőtt valaki hisztérikus rohamba törne ki: én magam nem szeretem a zabkását, de ez egy népszerű reggeli, ráadásul könnyen és gyorsan elkészíthető, ezért ezt hoztam példának).


Arra meg nehéz mit mondani, hogy van egy válogatós gyerek, és valaki már egyből autizmusra vizsgáltatná... szomorú, hogy manapság nem fordulhat elő olyasmi, hogy egyszerűen egy nevelés félremegy (és attól még nem lesz valaki rossz szülő, van ilyen, egy az elmélet és más a gyakorlat), vagy a gyerek simán a korának megfelelően, sok más kortársához hasonlóan válogatós, és más egyből fogyatékost lát benne. Én biztos, hogy előbb sértődnék meg egy ilyen válaszra, mint arra, hogy valaki megkérdezi, honnan jut a gyerek édességhez.

2021. máj. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
45%
#27 kapásból megmondom, h.nem mindenki üveges paradicsomot használ. Pl.én feldarabolok egy kis paradicsomot, bazsalikomot, sajtot és így rakom tölteléknek. Nem főzök szószt, egy szóval nem írtam. Azt sem, h. ki a szar anya. Én csak arra a felvetésre reagáltam, h.a fornetti meg a házi péksüti nem egy kategória szerintem. Ha nem eszik mást a gyerek, akkor inkább házi péksütit egyen, mint àllandóan fornettit.
2021. máj. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!