Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért sértődik meg sok anyuka...

Miért sértődik meg sok anyuka a gyerekmentes esküvőn?

Figyelt kérdés

A neten jött velem szembe egy erről szóló cikk, és az alatt lévő ezer komment 90%-a arról szólt, hogy ez milyen gáz, a párnak remélhetőleg sose lesz gyereke, mert biztos utálják őket és anyukák tömege írja felháborodottan, hogy ha a gyereket nem viheti, ő sem megy.


Esküszöm nem értem, mi a tököm jó abban egyáltalán, ha féléves meg 2-4 éves gyerekeket visznek lagziba a szülők? Egy kisbaba simán belesír, beleordít, belefingik vagy büfög a ceremóniába (az enyém pl. nagyon szeles volt pici babának, szerintem az mrg az utolsó sorban ülve is hallották volna, ha bepukizik szertartás közben). Na meg egy kisbabát szoptatni, pelenkázni, altatni kell, ez is tök macerás egy lagzin, ha nincs helyben szoba, már 9-10körül lehet hazamenni a baba miatt.


A nagyobb gyerekek jelentős része pedig nem tud viselkedni, a szülők meg nem is szólnak rájuk, most csodálkozunk, hogy a pár nem akar az esküvőn síró, hisztis, romboló gyerekeket?


Az én esküvömön is voltak gyerekek és nagyon zavaró volt, hogy a kislányok egész este tapadtak rá, mert én voltam a szép ruhás menyasszony, velem akartak tárolni, fotózkodni folyamatosan, nem lehetett őket lerázni, a szülők meg nem is figyeltek oda...


De a lényeg, hogy úgy látom, az anyukák konkrétan személyes sértésnek vesznek egy gyerekmentes esküvőt, mert "mi egy család vagyunk, ahova a gyerekemet nem hívják, oda mi sem megyünk", mintha bárki azt hinné, a gyerek nem a család része vagy valami.


Nem értem, mi az oka, hogy valakik ennyire betegesen nem képesek leszakadni a gyerekükről egy estére (nyilván nem azokról beszélek, akik nem tudják hova tenni a gyereket, az más kategória).


Mi is megyünk nyáron két esküvőre is, hát eszembe nem jutott vinni a 7-8 év alatti gyerekemet, minek vinném? Én ki tudok kapcsolódni, nem kell 9-kor otthagyni a párt, a gyerek meg nem fárad le abban, hogy órákon át viselkedni kell...



2021. máj. 27. 14:59
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
81%

Én szívesen mennék gyerek nélkül esküvőre (nem aktuális, nincs meghívás), de gyerek nélkül nem tudnék, mert nem tudnám megoldani, főleg a kisebb felügyeletét. Úgyhogy a gyerekmentes esküvővel nálunk azt érnék el, hogy kihagyjuk. Ennyi. :)

Szerintem leginkább ez az ok.

2021. máj. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 A kérdező kommentje:
Igen, írtam, hogy ez más kategória, nem erre vonatkozik a kérdés, hanem aki meg tudja oldani, mégis személyes sértésnek veszi, ha a gyereke nem mehet.
2021. máj. 27. 15:05
 3/53 anonim ***** válasza:
54%

Nem az a jó, ha OTT sír meg nyügös a gyerek, hanem nem tudják máshová tenni, egyedül nem lehet otthon kisgyerek.


Emellett egy esküvö elsösorban családi ünnep és a családba a gyerekek is beletartoznak.

2021. máj. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
80%

Mert egyszerűbb lenne elvinni a gyerekeket, mint megoldani a felügyeletet. Ha nincsenek rendszeres "bébiszitterek" a családban, akkor úgyse tudna feloldódni az illető, ha épp találna.

Ha pedig még csecsemő a gyerek, ne adj' szoptatott, akkor vagy viszi, vagy nem megy ő sem.

2021. máj. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
60%

Nekem furcsa ez az új szokás, hogy gyerekmentes esküvő.

Épeszű szülő tudja mit bír a gyereke, ha olyan, akkor nem viszi el a lagziba, vagy nem viszi be a ceremóniára. Első unokatesóm nősült, közeli családtag, jó a viszonyunk. Az akkor 5 hónapos babánkat elvittük "megmutatni" ceremónia után-vacsi előtt egy közös kép és mehetett a nagyihoz, jövőre 2 lagziba vagyunk hivatalosak, na oda már nem viszem a 3 évesemet, mert nem tud nyugodtan megülni és nekem sem buli, hogy egész nap szaladgáljak utána, DE az sem zavar, ha valaki elviszi a gyerekét.

A mi lagzinkon is sok gyerek volt. Én szerettem, hogy ott vannak, kergetőznek, az ölembe ülnek. Ezek mind olyan gyerekek voltak, akik számomra fontosak, közel állok hozzájuk és a családjukhoz és mivel falun nőttem fel, ott természetes, hogy mindig sok gyerek volt a lakodalmakban.

Nem ítélem el az ifjú párt sem, az ő napjuk, az ő szabályaik, csak akkor nekik sem kellene azon puffogni, ha Mancika nem megy a lagziba, mert nem szívesen hagyja otthon a gyerkőcöket vagy nincs kire hagynia őket. Mindkét félnek toleránsnak kellene lennie!

Engem inkább az zavar, ahol kikötik, hogy gyerek nem, de kisállat vihető. Ki garantálja, hogy egy kutya nem fog a kajából lopni, ugatni ceremónia közben, behányni vagy megijedni a hangos zajtól?

2021. máj. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 A kérdező kommentje:

Emberek, értő olvasás!!!!!


Hadd ne kelljen már tízszer leírni, hogy nem azokról van szó, akik nem tudnák kire bízni a gyereket!!!

2021. máj. 27. 15:20
 7/53 anonim ***** válasza:
62%

A karácsony a családi ünnep, nem az esküvő meg a lagzi. De amúgy ezek nem is ünnepek, hanem események, de mindegy...


Azért hepciáskodnak, mert nem ő hozzájuk, meg a cuki-muki babuskájukhoz, meg rettentő jól nevelt, türelmes gyerekeikhez igazodik mindenki, hanem egyszer az életben nekik kellene alkalmazkodni és más kívánságának, akaratának kellene érvenyesülnie (ifjú páré, mert elvileg az ő esküvőjük).

Azok ebbe nem számítanak bele, akik nem tudják x óráig másra bízni a gyereket, itt a kérdés azokra vonatkozik, akik nem akarják. Mert hát a kis Pistikének ott kell lennie, mert nagyon kis cuki az öltönybe, de nem baj, hogyha tönkreteszi a viháncolásával, hisztijével a ceremóniát. Meg a Leilácska is milyen szép a habos-babos ruhájában, csak éppenséggel végig ordít a vacsora/ebéd alatt, és este 7-kor már haza kell menni, mert 8-kor Leilácska csucsukál.

2021. máj. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
43%

"hogy nem azokról van szó, akik nem tudnák kire bízni a gyereket!!!"


De te nem érted, hogy az emberek többségénél mit jelent a "nem tudom". ;)

Ha orvoshoz kell mennem, akkor meg tudom oldani, de egy esküvőért "nem tudnám", mert nem akarnám eléggé. Nekem könnyebb lenne elmenni a gyerekkel, mint nélküle.

Ha gyerek nélkül hívnának, szimplán lemondanám.

2021. máj. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
41%
Hát, ha valaki olyan esküvőt akar, hogy mindenki vigyázzban áll, mint Katiban a gyerek és ha valaki eltüsszenti magát vörös fejjel sírva rohan ki, akkor teljesen normális a gyerekmentes beállítottságú esküvő.
2021. máj. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
87%

Egyik barátnőm annyira nem értette ezt a dolgot, hogy az hagyján, hogy az esküvőre elvitte a pár hónapos kisbabáját, de még a lánybúcsúra is.

Nem volt az az ereszd el a hajamat buli, de akkor is jó pár huszonsok-harminckevés éve nő közé egy baba, és vele menni egyik programról a másikra...kínos volt.

Többször megkértük a csajt, hogy vigye haza a bébit, vagy ha nem meri másra hagyni, akkor maradjon otthon vele, nem lesz sértődés. Ő erre azt mondta, hogy márpedig részt akar venni a partyn, a gyereke pedig anyás, úgyhogy ez van.

És ugyanezt az esküvőn is. Szegény baba sokszor sírt, jobb lett volna neki otthon, nyugodt környezetben, de szuper-anyu kötötte az ebet a karóhoz, hogy ez így van jól, és mindenki fogadja el.

A kérdésedre nem tudok érdemben felelni, mert lövésem sincs, hogy gondolkodik az ilyen ember...

2021. máj. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!