Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért sértődik meg sok anyuka...

Miért sértődik meg sok anyuka a gyerekmentes esküvőn?

Figyelt kérdés

A neten jött velem szembe egy erről szóló cikk, és az alatt lévő ezer komment 90%-a arról szólt, hogy ez milyen gáz, a párnak remélhetőleg sose lesz gyereke, mert biztos utálják őket és anyukák tömege írja felháborodottan, hogy ha a gyereket nem viheti, ő sem megy.


Esküszöm nem értem, mi a tököm jó abban egyáltalán, ha féléves meg 2-4 éves gyerekeket visznek lagziba a szülők? Egy kisbaba simán belesír, beleordít, belefingik vagy büfög a ceremóniába (az enyém pl. nagyon szeles volt pici babának, szerintem az mrg az utolsó sorban ülve is hallották volna, ha bepukizik szertartás közben). Na meg egy kisbabát szoptatni, pelenkázni, altatni kell, ez is tök macerás egy lagzin, ha nincs helyben szoba, már 9-10körül lehet hazamenni a baba miatt.


A nagyobb gyerekek jelentős része pedig nem tud viselkedni, a szülők meg nem is szólnak rájuk, most csodálkozunk, hogy a pár nem akar az esküvőn síró, hisztis, romboló gyerekeket?


Az én esküvömön is voltak gyerekek és nagyon zavaró volt, hogy a kislányok egész este tapadtak rá, mert én voltam a szép ruhás menyasszony, velem akartak tárolni, fotózkodni folyamatosan, nem lehetett őket lerázni, a szülők meg nem is figyeltek oda...


De a lényeg, hogy úgy látom, az anyukák konkrétan személyes sértésnek vesznek egy gyerekmentes esküvőt, mert "mi egy család vagyunk, ahova a gyerekemet nem hívják, oda mi sem megyünk", mintha bárki azt hinné, a gyerek nem a család része vagy valami.


Nem értem, mi az oka, hogy valakik ennyire betegesen nem képesek leszakadni a gyerekükről egy estére (nyilván nem azokról beszélek, akik nem tudják hova tenni a gyereket, az más kategória).


Mi is megyünk nyáron két esküvőre is, hát eszembe nem jutott vinni a 7-8 év alatti gyerekemet, minek vinném? Én ki tudok kapcsolódni, nem kell 9-kor otthagyni a párt, a gyerek meg nem fárad le abban, hogy órákon át viselkedni kell...



2021. máj. 27. 14:59
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
57%

Mi kisbabaval nem mentunk eskuvore, de egy 3-4 evee gyerekkel mar igen

Igaz akiknel voltunk gyerekbaratok voltak. 2 napos lagzin is volt gyerek animator, nekik programok.

Volt olyan is, hogy kulon fotozkodtak a gyerekekkel :)

Ugy gondolom ha nevelve van egy gyerek nincs gond vele. Mi egy kicsit trukkoztunk, kapott a benzinkuton egy uj hot wheels autot es elvolt a kis autokkal.

Keresztelore megyunk a hetvegen, ott elore szoltak az etteremben lesz gyereksarok.

Juliusban megyunk lagzira, ott kerdeztek kerunk e gyerek felugyeletet de mar 7 eves, ellesz mar..

2021. máj. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
50%
De nem a gyerekeknek rendeznek esküvőt. Vigyétek olyan esküvőre, ahol szívesen látják.
2021. máj. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
39%
Nekem kicsit fura, ha valaki nem akarja a saját esküvőjén látni a testvére gyerekét pl. Ugyanolyanok szívesen látom, mint a többi rokonomat, akit meghívok. Épp most szervezzümk az esküvőnket, és fel sem merült, hogy kizárnánk bárkit, csak azért mert kicsi. Karácsonyi partira se mehetnének X év alatt? Mikortól számít teljes értékű rokonnak egy gyerek?
2021. máj. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
54%

Huh... volt a párkapcsolatok részben is egy ilyen kérdés, ahol széjjel veszekedtük magunkat rajta.

Bevallom, nekem a gyerekmentes esküvő ötlete nagyon furcsa! Mert az esküvő az egy családi ünnep (aki azt mondja, hogy az ifjú párré az hazudik vagy nem érti a lényegét a ceremóniának, mert ha csak a két emberről szólna, akkor kb. mindenki kéttanús esküvővel elintézni na az tényleg csak a párról szól).


Én is voltam gyerekként esküvőkön, és nekem is természetes volt, hogy a rokonaim a családjukkal együtt jöttek az én lagzimra. Kapásból ott volt a párom tanúja, aki szoptatós anya volt egy 3 hós csecsemővel. Neki hoznia kellett a picurt mindenhova. Ott voltak a kistesóim, akikkel ritkán találkozhatok, mert 2 megyével arrébb élek és vannak 4-en is. És ők csak a közvetlen "mag". Így én minden aggodalom nélkül meghívtam a rokonokat, barátokat, gyerekestűl, friss párkapcsolatostúl. És semmi fennakadás nem volt. Sőt... szerintem egy mennyasszonyi ruha az pont a gyerekeknek nagy kunszt, a felnőttek láttak egy része hordott sajátot, őket pont nem nyűgözi le a csipkecsoda, ellenben a gyerekekkel akiknek te vagy a disney hercegnő őméltósága személyesen. Arról nem is beszélve, hogy pl. idősek sokan voltak és ők előbb hazamentek pihenni mint a kicsikkel lévők. És mivel a saját példámból indulok ki, mi egy átlag prolik vagyunk, nincsenek magasabb körökből rokonaink, apám és a felesége is "csak" szakmunkás végzettsége, mégis nagyon jól viselkedtek a tesóim. Még a nagybátyám kislánya is egy tündér volt, pedig ő aztán egy dráma királynő a javából. És benn kellett a piciknek lenniük velünk, mert odakinn tomboltak a minuszok.

Úgyhogy én ezért nem értettem a nagy gyerekellenességet, mert soha nem tapasztaltam azt, hogy bármiben is rosszabb lenne velük az esemény mint nélkülük.


Na aztán azon nevezetes kérdésnél, ahol szintén ezt tárgyaltuk, ott írtak ellenpéldákat is, hogy pl. kaviccsal dobálták a gyerekek a násznépet... hát én nem tudom milyen gyerekeket nevelnek manapság, de ezek nekem is durvák voltak.


Szóval azt mondom, hogy egy szülőnek jó ha van önkritikája, és ismeri annyira a gyerekét, hogy fel tudja mérni, hogyan viselkedne ilyen körülmények között. És az is elgondolkodtató, hogy hogyan neveljük a gyerekeinket, ha egy sima esküvőre nem lehet elvinni anélkül, hogy lejáratjuk vele magunkat.

2021. máj. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
53%
Családi ünnep... a karácsony, a húsvét, augusztus 20, USA-ban hálaadás, július 4. Az esküvő, lagzi esemény.
2021. máj. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
31%

Kérdező neked sincs gyereked lefogadom!1.ha a gyerek nem johet,nem megyekbén sem.

2.ha pici a baba,eleve nem megyek lagziba .

3.nem rázom le a gyerekemet,mint sok örül ha nincs vele.Egy család vagyunk!

4.szerencsére nincsenek ilyen nyomorult rokonaink,hogy bárkibe is felmerulne ilyen marhaság.Pofámrol lesülne a bőr,mondanám: ti gyeretek de a gyerek ne.Ez milyen dolog.Gondold már át mielőtt baromságokat kérdezel!😡😡😡

2021. máj. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
41%
Nálunk sose volt gond ezzel. Mindig van 15 gyerek a családi esküvőkön. Gyerekek jól vannak nevelve. Ceremóniakor babák távolabb vannak, gyerekek meg a szülőkhoz vannak ültetve, névvel ellátott székeken.
2021. máj. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
57%
Mert azt hiszik, attól szuperanyuk, hogy 24/7 rajtuk lóg a gyerek. "Jaj, az enyém tud viselkedni!" Nem, nem tud.
2021. máj. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
66%
Az az ifjú pár nagy napja. Nem a rokonok, barátok gyerekeié, és nem családi ünnep. Családi ünnep a karácsony, nem az esküvő meg a lagzi.
2021. máj. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
37%

Menjen be az ifjú pár akkor két tanúval és utána bulizzanak négyen, ott aztán tuti minden figyelem rájuk irányul és nem zavarja meg senki az "eseményt".


Nincs sértődés amúgy, csak már eleve rossz szájízzel indul hogy a vendég csak ilyen és olyan feltételek teljesülése esetén szívesen látott.

2021. máj. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!