Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért sértődik meg sok anyuka...

Miért sértődik meg sok anyuka a gyerekmentes esküvőn?

Figyelt kérdés

A neten jött velem szembe egy erről szóló cikk, és az alatt lévő ezer komment 90%-a arról szólt, hogy ez milyen gáz, a párnak remélhetőleg sose lesz gyereke, mert biztos utálják őket és anyukák tömege írja felháborodottan, hogy ha a gyereket nem viheti, ő sem megy.


Esküszöm nem értem, mi a tököm jó abban egyáltalán, ha féléves meg 2-4 éves gyerekeket visznek lagziba a szülők? Egy kisbaba simán belesír, beleordít, belefingik vagy büfög a ceremóniába (az enyém pl. nagyon szeles volt pici babának, szerintem az mrg az utolsó sorban ülve is hallották volna, ha bepukizik szertartás közben). Na meg egy kisbabát szoptatni, pelenkázni, altatni kell, ez is tök macerás egy lagzin, ha nincs helyben szoba, már 9-10körül lehet hazamenni a baba miatt.


A nagyobb gyerekek jelentős része pedig nem tud viselkedni, a szülők meg nem is szólnak rájuk, most csodálkozunk, hogy a pár nem akar az esküvőn síró, hisztis, romboló gyerekeket?


Az én esküvömön is voltak gyerekek és nagyon zavaró volt, hogy a kislányok egész este tapadtak rá, mert én voltam a szép ruhás menyasszony, velem akartak tárolni, fotózkodni folyamatosan, nem lehetett őket lerázni, a szülők meg nem is figyeltek oda...


De a lényeg, hogy úgy látom, az anyukák konkrétan személyes sértésnek vesznek egy gyerekmentes esküvőt, mert "mi egy család vagyunk, ahova a gyerekemet nem hívják, oda mi sem megyünk", mintha bárki azt hinné, a gyerek nem a család része vagy valami.


Nem értem, mi az oka, hogy valakik ennyire betegesen nem képesek leszakadni a gyerekükről egy estére (nyilván nem azokról beszélek, akik nem tudják hova tenni a gyereket, az más kategória).


Mi is megyünk nyáron két esküvőre is, hát eszembe nem jutott vinni a 7-8 év alatti gyerekemet, minek vinném? Én ki tudok kapcsolódni, nem kell 9-kor otthagyni a párt, a gyerek meg nem fárad le abban, hogy órákon át viselkedni kell...



2021. máj. 27. 14:59
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
71%

Nézd, tudom, vannak családok, ahol a szülők a gyerekek nélkül járnak nyaralni, étterembe, mindenfele.


Mi példádul a lányunkat születése óta hordjuk nyaralni, fürdőbe, étterembe, esküvőre. Szinte mindenhova. Most már három és fél éves. Értelmes gyerek, könnyen feltalálja magát, a korához képest viselkedni is szépen tud. Ha esküvőre hívnak a családból ő van nagyjából a legjobban besózva, várja, szeret táncolni, szeretné látni a mennyasszonyt, én meg mivel a szülője vagyok, szeretem és nem szívesen venném el tőle ezt az örömöt. Ha ő azt mondaná, hogy semmi kedve menni, marad inkább a mamánál, akkor azt mondanám, hogy oké. Egyébként voltam már jó néhány esküvőn, mindenhol voltak gyerekek, sehol nem volt az ég világon semmi baj.


Igazából nem tudom miért zavarnak a gyerekek jobban, mint mondjuk az idős nagyszülők, akikkel sokszor ugyanúgy akadnak nehézségek vagy éppen a részeges nagybácsi/barátok akik este 10-re kontrolálatlanra isszák magukat?

2021. máj. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
70%

Én meg voltam olyan esküvőn, ahol a gyerekek tönkretettek mindent.

Azt játszották, hogy bebújtak a székek alá, asztal alá, ajtó mögé, és megfogták a vendégek lábát meg rájuk vágták az ajtót. Az egyik pincérnek megakasztották a lábát, az meg úgy elvágódott, hogy ömlött a vér a kezéből, mivel tálcán cipelt üvegpoharakat. Mentőt kellett hívni. Hatalmas nagy buli volt, mit ne mondjak.

2021. máj. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
77%
Az esküvő nem a 3 éves gyerek szórakozására van, hanem az ifjú pár nagy napja. Ha ők a nagy napon nem akarnak gyerekeket látni, akkor nem akarnak. Ennyi.
2021. máj. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
36%

#17


Nem írtam, hogy válogatni kellene, csak azt hogy nem kellene kizárni a gyerekeket csak azért mert vannak neveletlenek is. Ennyi. Voltam én már olyan esküvőn, ahol a meghívott felnőtt vendégek egy része beszélgetett végig félhangosan a szertartás alatt. Sőt, olyanon is, ahol az örömapa hangosan fel-fel horkantott, mert kicsit sokat koccintgatott és majdnem elaludt... Akkor tiltsunk ki mindenkit, aki esetleg megzavarhatja viselkedésével a NAGY NAP-ot?

2021. máj. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
67%
#20 a szallasra a bebiszittert es azert h egy hetvegere ne hagyjam oket Magyarorszagon. Utazas, szertartas, buli, utazas. Masfel-ket napos esemeny.
2021. máj. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
89%

Ahogy vannak gyerekbarát esküvők, lagzik, úgy vannak gyerekmentes esküvők, lagzik.

Ha a mennyasszony és a vőlegény úgy dönt, hogy nem akarnak gyereket az esküvőjükön, akkor nem akarnak. És pont. Ha valakinek nem tetszik, nem kell elmenni, maradjon otthon a gyerekével és nézzen mesét.

2021. máj. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
47%

Mi csak úgy tessék-lássék szerveztünk egy kis esküvőt, annyira nem érdekelt az egész, fel nem fogom emberek hogy tudnak ennyit drámázni egy kva bulin. Hozzánk is jöttek gyerekek, 10 év alattiak, ültek csöndben, aztán a bulin nem voltak rosszabbak, mint az alkoholos befolyásoltság alatt üvöltő rokonok, sőt...


Egyébként saját részről nem csinálnék belőle problémát, ha azt mondják ne vigyem a gyereket, akkor nem megyek vagy csak nélküle, de azokat se bírom megérteni, aki sík idegre feszüli magát azon, hogy véletlenül felsír egy baba a hátsó sorban. Sok esküvőn voltam már, a legtöbbre vittek gyereket is, akik normálisan és jól nevelten viselkedtek. A ceremóniát jelentősen többször zavarták meg a vőlegény vicceskedő haverjai, akik végig pofázták az egészet és beleröhögtek minden mondatba. Szerintem az ezerszer kínosabb és idegesítőbb, mint egy kisbaba nyöszörgése, akit utána úgyis kivisz az anyukája a teremből.

2021. máj. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
39%

Aki írta, hogy akkor ne csodálkozzon a pár, ha nem mennek el azok az emberek, akik megsértődnek, mert nem a gyerekük az etalon egyszer:


Nem is baj, ha az ilyenek nem jönnek. Miért mennének el? Hogy este 7-kor elmenjenek, mert a gyereknek csucsukálni kell? Ameddig meg ott tartózkodnak, a gyerekkel vannak elfoglalva. Inkább maradjanak az ilyenek otthon.

2021. máj. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
39%
#22 ott akkor nem a gyerekekkel volt a gond, hanem az őket nevelő/ nem nevelő szüleikkel.
2021. máj. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 flora08 ***** válasza:
98%
Pár évvel ezelőtt olvastam egy hasonló kérdést, majd válaszoltam rá...úgy le lettem pontozva, hogy csak na :( Azt írtam, hogy amikor gyerek voltam, és esküvői meghívót kaptunk (90-es évek), kétféleképpen volt címezve: XY és párja részére vagy XY és családja részére. Minket gyerekeket csak akkor vittek, ha az utóbbi állt rajta. Ha az előbbi, értettek a szóból a szüleim, csak ők mentek, nem vitték a három gyereket. Megjegyzem, ez azért igen ritka volt. Ha én rendeznék lakodalmat, nem kérném meg a szülőket, hogy ne hozzák a kicsiket: bíznék abban, hogy ismerik a gyermekeiket, és ennek megfelelően döntenek. A babák/kisgyerekek között is nagy különbségek vannak. Hiába mondja az egyik anyuka, hogy milyen jól elvolt a gyerek az esküvőn és a lakodalmon, a másik lehet, hogy tényleg végig nyűgösködi az egészet, mert nem neki való még, vagy egyszerűen csak nem szereti, nem bírja az ilyesmit. Olyanra mindig lesz példa, aki meg tudná oldani a gyerek felügyeletét (tehát nem azért viszi, mert nincs kire hagynia), de nem teszi, és így sem ő sem a gyerek nem érzi jól magát a rendezvényen.
2021. máj. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!