Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért sértődik meg sok anyuka...

Miért sértődik meg sok anyuka a gyerekmentes esküvőn?

Figyelt kérdés

A neten jött velem szembe egy erről szóló cikk, és az alatt lévő ezer komment 90%-a arról szólt, hogy ez milyen gáz, a párnak remélhetőleg sose lesz gyereke, mert biztos utálják őket és anyukák tömege írja felháborodottan, hogy ha a gyereket nem viheti, ő sem megy.


Esküszöm nem értem, mi a tököm jó abban egyáltalán, ha féléves meg 2-4 éves gyerekeket visznek lagziba a szülők? Egy kisbaba simán belesír, beleordít, belefingik vagy büfög a ceremóniába (az enyém pl. nagyon szeles volt pici babának, szerintem az mrg az utolsó sorban ülve is hallották volna, ha bepukizik szertartás közben). Na meg egy kisbabát szoptatni, pelenkázni, altatni kell, ez is tök macerás egy lagzin, ha nincs helyben szoba, már 9-10körül lehet hazamenni a baba miatt.


A nagyobb gyerekek jelentős része pedig nem tud viselkedni, a szülők meg nem is szólnak rájuk, most csodálkozunk, hogy a pár nem akar az esküvőn síró, hisztis, romboló gyerekeket?


Az én esküvömön is voltak gyerekek és nagyon zavaró volt, hogy a kislányok egész este tapadtak rá, mert én voltam a szép ruhás menyasszony, velem akartak tárolni, fotózkodni folyamatosan, nem lehetett őket lerázni, a szülők meg nem is figyeltek oda...


De a lényeg, hogy úgy látom, az anyukák konkrétan személyes sértésnek vesznek egy gyerekmentes esküvőt, mert "mi egy család vagyunk, ahova a gyerekemet nem hívják, oda mi sem megyünk", mintha bárki azt hinné, a gyerek nem a család része vagy valami.


Nem értem, mi az oka, hogy valakik ennyire betegesen nem képesek leszakadni a gyerekükről egy estére (nyilván nem azokról beszélek, akik nem tudják hova tenni a gyereket, az más kategória).


Mi is megyünk nyáron két esküvőre is, hát eszembe nem jutott vinni a 7-8 év alatti gyerekemet, minek vinném? Én ki tudok kapcsolódni, nem kell 9-kor otthagyni a párt, a gyerek meg nem fárad le abban, hogy órákon át viselkedni kell...



2021. máj. 27. 14:59
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
21%

"jobb lett volna neki otthon, nyugodt környezetben"


Valóban, de anyuval. És anyunak nem lett volna jobb nélküle, különben nem vitte volna.

2021. máj. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
88%
Akkor otthon kellett volna vele maradni, nem pedig tönkre tenni egy lánybúcsút meg egy esküvőt a gyereke sírásával.
2021. máj. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
58%
Azért ne általánosítsunk már hogy minden gyerek neveletlen meg bekiabál, hisztizik stb... Mi 2 esküvőn is voltunk a 3 éves fiammal. Az egyik pont a tesómé volt, akinél igenis rosszul esett volna ha kizárják a gyereket. Egyik szertartásnál sem volt baj vele. Szépen megbeszéltük, hogy csöndben kell lenni, ha nagyon unja, szóljon. Mindig leghátulra ültünk, hogy észrevétlen ki tudjunk menni. Erre csak egyszer volt szükség az egyik templomi szertartás alatt, ahol olyan hideg volt, hogy szólt hogy fázik. Kimentünk. Senki nem vette észre. Ennyi. Volt ott több gyerek is. Mégis néma csönd volt a szertartás alatt. A pici baba is volt, az anyuka kocsiban ringatta addig kint. A vacsorán pedig már senkit sem zavart a pici. Ha zavart a kislányok rajongása, miért nem szóltál? Értem, hogy a szülők nem figyeltek, de neked is van szád. Micsoda hatalmas problémák...
2021. máj. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
71%

Aki nem tudja hova tenni a gyerekét, az maradjon otthon vele, ne tegyen tönkre egy esküvőt a gyerekével, főleg úgy, hogy az ifjú pár nem akar gyereket az esküvőjén.

Nem családi ünnep, mégcsak nem is ünnep. Az ünnep a karácsony, a húsvét, stb.


Senki nem mondta, hogy "állni kell, mint katiban a gyerek", de azért az 'odasúgok valamit a páromnak', meg a 'viháncolok, ordítok, hisztizek, mert 5 èves gyerek vagyok' között azért van egy kis különbség. Főleg egy ceremónián, ahol igenis "vigyázzba kell állni, mint katiban a gyerek". Lagzit meg stílusa és pár (igen, a pár, mert ez az ő esküvőjük, csak sokan nem fogják fel) válogatja.

2021. máj. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
62%

Mindket oldallal kapcsolatban van relative friss elmenyem. Meghivtak bennunket nemreg gyerekmentes eskuvore, raadasul kulfoldre, nekunk pedig nincs segitsegunk. A baratok jottek kedves otletekkel h hova tegyem igy a gyerekeimet arra a hetvegere, sot, amikor mondtam h akkor viszunk bebiszittert magunkkal a szertartas es a buli idejere (25 eves baratsag, nyilvan szeretnem latni ahogy ferjhez megy), konkretan lehulyeztek h nem birok leakadni a gyerekeimrol (ahogy te is gondolod ezt). Ha meg tudtam volna oldani sem tudok kikapcsolodni ugy h olyanokra bizom, akivel a gyerekek nem ismerik egymast.


Ezzel szemben mi nem tettunk kikotest h gyerekeket nem lehet hozni. 2. Hazassagom, 40esek vagyunk, mi is gyerekkel, barataink is. Igy esett h a 100fobol viccen kivul 30gyerek volt, az eskuvoszervezo pedig panikolt h h kotjuk le oket!

Zokkenomentesen zajlott az egesz, a gyerekeink elveztek az estet, a szulok is ki tudtak kapcsolodni, sot, utolag tobben irtak h ok igy tudtak kikapcsolodni igazan. Regen a lagzi egy csaladi esemeny volt, nekem is vannak jo emlekeim gyerekkent rola. Manapsag divat lett teherkent kezelni a gyerekeket.


Ne menjunk messzire:

"Na meg egy kisbabát szoptatni, pelenkázni, altatni kell, ez is tök macerás egy lagzin, ha nincs helyben szoba, már 9-10körül lehet hazamenni a baba miatt.



A nagyobb gyerekek jelentős része pedig nem tud viselkedni, a szülők meg nem is szólnak rájuk, most csodálkozunk, hogy a pár nem akar az esküvőn síró, hisztis, romboló gyerekeket?"


Nalunk mindenki megoldotta h ugy szorakozott ahogy nekik a legjobb. Volt aki lelepett furdetesidoben, mas furdetett, nagymamara hagyta es visszajott, volt akinek a gyereke osszetolt szekeken aludt egy sarokban, volt aki a gyerekeivel ropta a tancparketten es nagyon elvezte:) es volt akik otthon hagytak a 4 gyerkocot.

Mi rabiztuk ezt a szulokre, hisz ok ismerik a legjobban a kicsiket es h melyik mennyit bir. Semmi hiszti nem volt, valoban a kislanyok sokat fotozkodtak velem, hisz en volr

tam a menyasszony, de ez termeszetes, beszelgettem a barataimmal ejfel utan, amikor kidolt a gyereksereg. Olyan termeszetes ez ahol 2-3gyerek van minden csaladban, nekunk ez nem teher es tudnak viselkedni amikor kell. Nagyon szep elmeny lett mindenkinek. Igaz, nem is reszegedett le senki, mivel volt nemi kontroll.

2021. máj. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
86%

Nekem most lesz az esküvőm hétvégén. Nem lesz lagzi mert nem vagyok az a bulizós, tömeg kedvelő fajta. Szombaton a polgárin mi, a tanúk, a párom szülei, édesanyám a húgommal és a kisfiam lesznek ott csak. Másnap tartunk egy ebédet ahova eljönnek a párom testvérei és gyerekei is.


De ha megvoltam hívva lagzira(akkor még nem volt gyerekem) akkor nem zavartak senkit a gyerekek. Persze szertartásokra nem vinném be a 3 év alatti ha nem tud csendben lenni stb. De mindenkinek van véleménye és tudja mit akar nem tudom miért kell ezen rugózni.


Mi pl azért nem hívtuk meg a párom egyik tesóját mert ha eljönnek a lassan 7 évessel akkor ott minden lenne csak esküvő nem és nincs is hozzá kedvem meg amúgy is csak tanúkkal akartuk, szóval már így is 2x annyian leszünk. A másnapi ebéd meg csak anyós miatt lesz, de nem lesz semmi csak ebéd meg torta.

Szóval szerintem nincs min vitatkozni hogy ki hogy gondolja, mint írtam én szeretem a gyerekes lagzikat legalábbis nincs vele különösebb bajom. De ott a másik oldal amikor egy kezelhetetlen gyereket elvisznek bárhova és a szülők basznak rá azt csinál amit akar. Ahogy én úgy más is el tudja dönteni hogy neki melyik a jobb. Aki vendég az meg el tudja dönteni hogy elmegy úgyis vagy nem.

2021. máj. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
76%

#13

Igen, nem minden gyerek ilyen. Senki nem mondta, hogy minden gyerek neveletlen, türelmetlen. De akkor szerinted mégis mit kellene csinálni az ifjú párnak? "Kedves Pista és Mari! Meg szeretnélek kérni titeket, hogy ne hozzátok a Pistikét, mert tegnap is amikor a boltban álltunk sorba, láttam, hogy lefeküdt a földre a bolt közepén és ordított, visított, csak mert nem engedtétek meg neki, hogy vegyen egy sport szeletet. De a Mariskát hozhatjátok, ő nagyon nyugodt gyerek."


Így? Így kellene?

2021. máj. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem is szomorú, hogy azt hiszik, hogy csak neveletlen gyerekek és nem törődöm szülők vannak.

Azért ne vegyünk már mindenkit egy kalap alá.

Évekig pincérként dolgoztam esküvőkön és higyjétek el, hogy a gyerekek okozzák a legkevesebb bonyodalmat (legalábbis a partin) . Normális szülő pedig figyel a gyerekére, a hülye szülőnek meg úgyis mindegy, hogy ott van-e a gyereke vagy sem, mert gyerek nélkül is tud gondot okozni.

Ettől függetlenül ha ez az ifjú pár vágya, akkor legyen, de nekem furcsa, hogy valaki még hívja a legkedvesebb barátait, családját, azokat az embereket akiket szeret és akikre bármikor számíthat, de a gyerekekre nem kíváncsi. Én azért elgondolkodnék azon a viszonyon, ahol én és a pénzem az kell, de a gyerekem/férjem már zavaró tényező.

2021. máj. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
78%
16os vagyok, amúgy ha igazi nagy lagzink lett volna tuti nem zárom ki a gyerekeket. De ha zavart volna egy rokon gyermeke akkor azt szóval tettem volna, de szerintem nem a gyerekekkel foglalkoztam volna.
2021. máj. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
63%

Lehet a gyereked akármennyire kis cuki, aranyos, jólnevelt, ha másé nem lesz az. Az meg nem igazságos, hogy a tiéd mehet, a Jancsi gyereke meg nem. Vagy minden gyerek mehet, vagy senki.


Amúgy meg #15 ha nem látják szívesen a gyerekeiteket, akkor nem látják. Mit kell erősködni meg babysittert vinni? A babysitter maradjon otthon a gyerekekkel, ti meg menjetek. Most ennek sok értelme nincs, hogy gyereket meg babysittert viszel egy olyan esküvőre, ahol a gyerekeidet nem látják szívesen, a babysitter meg nem meghívott.

2021. máj. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!