Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nem akarom...

Mit tegyek, ha nem akarom nevelni a férjem gyerekeit?

Figyelt kérdés
Férjem exe rám akarná lőcsölni a gyerekeit. Nekem van három gyerekem, neki kettő. Én nem akarom az ő gyerekeit nevelni, mert 1. Nem az enyémek, 2. Nem az én dolgom. A párom dolgozik reggel 6-tól este 6-ig, fél 5-kor kel, fél 8-8 fele ér haza, nekem kellene nevelni őket, mert anyuka bemondta az unalmast. De én nem akarom. Mit tegyek?
2021. szept. 10. 17:31
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
41%

Nagyon szánalmas, hogy az az alap felállás mindenkinél, hogy apuka tojik a gyerekei és nem foglalkozik velük! És mindenki ehhez reagál, hogy így ők nem vállalnák! Honnan tudjuk, hogy apuka nem az egész hétvégét a gyerekekkel tölti családi programon? Na meg 5 gyereket eltartani, ahhoz aztán keményen kell dolgozni!


Számomra(mint egyedülálló anya számára) az az alap, hogy az apjuk is nevel, hazaér, játszik, leckézik, fekteti a gyerekeket és a hétvégét velük tölti, tanítgatja, neveli őket, illetve a háztartásba is segít valamit.


Az a normális, ha egy apa ilyen 3 gyerekkel, meg 1 gyerekkel, meg 5 gyerekkel is! Ha a férjetek nem ilyen bármennyi óra munka után, akkor az párkapcsolati gond, nem gyereknevelési. Semmi extra nincs 5 gyerek fuvarozásában meg etetésében, pláne, hogy a kérdező nagyobbakat kapna, nem kicsiket!


Amennyiben úgy érzed egyedül nevelnéd őket, akkor párkapcsolati problémád van!(egyébként igen, nagyiknak és esetleges különélő szülőnek is segítenie kellene valamennyit, de számomra ez is alap..) 5 gyerekre 8 nagyszülő jut. Azért mert te viszed őket reggel suliba, illetve te hzod el őket és vacsoráztatod meg őket heti 5 nap, még nem csak te neveled őket! Az apjuk is tölt velük időt este, illetve hétvégén, továbbá az anyjuk is(láthatás), na meg biztosan más rokon is igényt tart rájuk néha!


És igen, nekem nem okozna gondot, hogy neveljem a párom gyerekeit IS, mert csak olyan párom lenne, akivel ezt közösen végezzük, különben rossz a párkapcsolatom!

2021. szept. 11. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
100%

Azért nagyon nem mindegy h hány gyereket fuvarozol. Gondolom a gyerekek iskolába járnak. Őket alapból ko kell venni a sulijukból ha még helyileg sem ott lakik a kérdező mint ők.

5 gyerekhez másik autó kell (ha csak most nem kisbusszal járnak már)

2 sulis, 3 ovis eljutását és hazajutását kell biztosítani majd.

Aztán délután a külön foglalkozások.....

Mindezt munka után, mert gondolom a kérdező is vissza akar menni dolgozni ha az ikrek oviba mennek

2021. szept. 11. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
34%

A gyerekek egyáltalán meglettek kérdezve h mit szeretnének?

Akarnak e 3 kicsivel összecuccolni? Iskolát váltani?

Ez nem egy emberes döntés azért

2021. szept. 11. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
#21 ez elvben nagyon szép de a gyakorlatban 98 %higy nem így működik. És baromira nem mindegy hogy hány gyerekre kell házimunkát végezni, főzni, fuvarozni. A kérdező eltűnt, de valószínűleg van tapasztalata abban, hogy láthatások alatt a férje mennyit foglalkozott a gyerekeivel.
2021. szept. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
32%
És ennek tudatában ment hozzá. Nemrég megismertem egy HÉT! gyerekes apukát, aki minden gyerekével foglalkozik, mellette dolgozik. 5 gyerek 4 felnőttre, 8 nagyszülőre egyáltalán nem sok! Eljuttatni őket oviba, suliba, igen, ez másik kocsit jelent, de csak akkor, ha a 10 éves nem tud suliba menni a tesójával! (valószínű, hogy tud, a miénk sima város, 15 perc séta a suli, 8 éves harmadikos már simán mászkál egyedül.
2021. szept. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 A kérdező kommentje:

Itt vagyok.

3 közös gyerekünk van.

Én nem tudom, hogy ki hol és hogyan dolgozik, de nálunk nem úgy van, hogy bemegy a férjem, hogy ettől eddig akarna dolgozni, és utána átvariálják. Ha 6-tól 6-ig kell lenni, akkor neki 6-tól 6-ig kell lenni. Nem ő dönt.

Anyuka egész hétre le akarja passzolni, mert bemondta az unalmast. Én nem mondtam olyat soha, hogy átveszem akármikor a gyerekeit. Az teljesen más lenne, hogyha beteg lenne, vagy meghalna. De itt nem ez a helyzet.

A férjem foglalkozik a gyerekekkel, de megmondaná nekem valaki, hogy este 8-tól mégis milyen közös programok várnának a gyerekekre és a férjemre? 3 gyerek és 3 gyerek +2 mostoha gyerek között van különbség, nem is kevés. Én 3 gyereket vállaltam, 3 gyerekért tartozok felelőséggel, nem 3 gyerek +2 mostoháért. De nyilván itt mindenki neveli mindenki gyerekét, mindenki nevelné a sajátjai kárán más neveletlen gyerekét. Hát persze.

2021. szept. 11. 09:17
 27/46 anonim ***** válasza:
88%
Én sem nevelném más gyerekét de nem is mentem hozzá gyerekes férfihoz. Ez sajnos benne van a pakliban, ha valaki gyerekes férfihoz megy hozzá.
2021. szept. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 A kérdező kommentje:
Mert itt mindenki megadott paraméterek alapján ismerkedik, és nem kedvel vagy szeret meg valakit azért, amilyen.
2021. szept. 11. 09:51
 29/46 anonim ***** válasza:
38%
Én megértelek kérdező, én írtam korábban, hogy sokan csak osztják az észt, de ilyen szitu közelében sincsenek. A Férjed amúgy mit szeretne?
2021. szept. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
53%

Azért kíváncsi vok h itt a sok szájhős ha megtalálák a szerelmet és a férfinak gyereke lenne, valóban inkább tovább menne, vagy sem.

Azoknál a kérdéseknél mindenki háborog ahol anyuka a válás után az apának akarja "adni" a gyerekeket. Itt ezzel senkinek nincs gondja.

Csak a gonosz mostohával aki nem szeretne öt, 5 gyereket nevelni

2021. szept. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!