Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nem akarom...

Mit tegyek, ha nem akarom nevelni a férjem gyerekeit?

Figyelt kérdés
Férjem exe rám akarná lőcsölni a gyerekeit. Nekem van három gyerekem, neki kettő. Én nem akarom az ő gyerekeit nevelni, mert 1. Nem az enyémek, 2. Nem az én dolgom. A párom dolgozik reggel 6-tól este 6-ig, fél 5-kor kel, fél 8-8 fele ér haza, nekem kellene nevelni őket, mert anyuka bemondta az unalmast. De én nem akarom. Mit tegyek?
2021. szept. 10. 17:31
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
19%
Amúgy az sem mindegy mekkora gyerekek?
2021. szept. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
55%
Kérdező : igen. Nem randiztam nős vagy gyerekes férfival így nem alakulhatott ki szerelem sem nős vagy gyerekes férfival. 20 év házasság után újra kezdeném, akkor ugyanígy csinálnám.
2021. szept. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
20%

De azért mélyen meglennél sértve ha egyedül maradtál volna 1-2 gyerekeddel, de a kutyáak nem kellenél.

20 évvel ezelőtt egyébként egy kicsit másabb világ volt 😉

Még a te szégyened lett volna ilyen pasassal kezdeni.

Inkább féltél volna te attól h mit szólak mások.

Mert h arra ne számít az ember h a párja exe lemond a gyerekeiről, az biztos

2021. szept. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
47%

Azok a gyerekek a férjed édes gyerekei!!


És igen, én gyerekkel kifejezetten gyerekes férfit keresek, mert számomra vonzó, ha valaki jó apának is, nem csak pénzkeresőgépnek van! A férjed "gondja"a tiéd is, nem csak a jó részeit kell elfogadni, hanem mindent vele együtt. Borzalmas ember lehetsz, látszik abból, hogy írtad, hogy neveleltlenek! MEg nem tudom mit gondolsz, de semmi rossz nincs abban, ha a férfi neveli a saját gyerekeit, nem csak a nő! Tök oké, hogy x év után anyuka önmegvalósít, és apukára bízza az iskolás! gyerekeket! Nem tudom mi a bajod, de hogy a kapcsolatotok rossz, és az élethez való hozzáállásotok is, az egészen biztos. A férjem gyerekeihez nekem is közöm van, akkor is, ha nem én préseltem ki magamból. A férjem akármije az én akármim is, ez a házasság(és a normális párkapcsolat) alapja.

2021. szept. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
20%

És te hány gyermeket nevelsz így?

Mert azért nagyon nem mindegy hogy összesen van így 2-3

Vagy 5!

Na meg az sem h mennyi idősek azok a gyerekek.


Anyuka önmegvalósítani akar?

Hát ezért egy régi kérdésnél majd szétszedték anyukát!

2021. szept. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
49%

Ja, egy csomó borzalmas ember, jó sok van belőlük... akik azt hiszik az egyik szülőnek más feladatai vannak, mint a másiknak. Mindkettő ember, ha anyuka dolgozni akar külföldön, vagy bármi, ott a másik szülő, akinek kötelessége ellátni a gyereket! Nem úgy van az, hogy ő férfi, nem fogja nevelni a gyerekeit, csak lapátolja haza a pénzt.. Ezekkel az ostoba felállásokkal már buktak az emberek az 50es években is! Az anyának pont annyi szabadság és önmegvalósítás jár, mint az apának, akinek pont annyit kellene tutujgatni és gondozni a gyerekeit, mint az anyának! Mindketten teljesértékű szülők, az apa is! Aki arra játszik, hogy jajj, ő csak az apja, nem kell foglalkoznom a gyerekeivel sose, csak a közösek lesznek, az bizony megszívja.


Ha pedig valaki nem bír el 4-5 gyerekkel, az maradjon 3 gyereknél, de ez már nem téma, mert a gyerekek ott vannak, össze kell fogni és el kell látni őket KÖZÖSEN. Aki szerint a párja gyerekeihez semmi köze, annak nem párja van, hanem csak kihasználja azt az embert. Tök oké, ha az egyik szülő, akinek 8 éve nincs karrierje, másra vágyik, és a másik szülőre bízza a gyerekek nevelését! Ha a munkahely nem engedi meg a gyereknevelést, váltani kell!


Nem tudom mit gondoltok, ez van, az anya a másik családból semmit sem hibázott, nyugodt szívvel bízhatja a gyerekeit a saját apjukra HÉTKÖZBEN!(miközben fizeti a GYTt). Apuka váltson és oldja meg a gyerekei nevelését közösen az új feleségével. Ha apuka nem közös feladatként, vagy nem a saját feladataként kezeli a saját gyerekit, akkor a PÁRKAPCSOLAT rossz!


Túl gyáva vagy kérdező a férjedet(és magadat, te választottad) okolni a dolgokért, mert ő jelenti most a megélhetést, de erről vastagon ő tehet, az ő sara, hogy nem látja el a gyerekeit, veled láttatná el őket.. És mit csinál a hétvégéken?


Egyébként 2,5 évesek a legkisebb gyerekek, két kereső ember, plusz a másik két gyerekre a gyerektartásnak simán fedeznie kellene a dolgokat, akár bébiszitterrel!


Meg ha belegondolsz anyuka "vette le" apuka válláról a "terhet", nevelte egyedül a nehéz korban a gyerekeket, apuka meg élte világát és összehozott még 3at, amikről megint nem ő gondoskodik, csak pénzzel.. Apuka vastagon jön anyukának, ha így nézzük, tök normális, hogy a saját ygerekeinek nevelésébe minimálisan beszáll így, hogy az idősebb 10 éves, ha eddig tett rá!


Igen, bármennyi gyereket bevállalnék a sajátommal együtt, közösen nevelve, ha olyan embert találnék, akit szeretek. Az ő gyerekei, az ő feladata, és ha együtt vagyunk, akkor az enyémek is.


Nagyon szánalmas, ha az új ember azt hiszi, hogy a régi gyerekekhez nincs köze. Akármilyen felállásban, férfiban is van ilyen! Neveletlenek? Talán az apjuknak nevelnie kellett volna őket ahelyett, hogy összehoz három másikat, akikkel szintén csak az anya foglalkozik, mert apuka napi 14 órát távol van, hogy meglegyen a menő életszínvonal!

2021. szept. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
23%
Ja és a megoldás: mivel nem szereted a férjed, a férjed nem neveli a veled közös gyerekeket sem, és régieket sem nevelte, sőt, most rádbízná őket, illetve leginkább csak pénzzel titeket, megteheti ezt úgy is, hogy szépen elválsz, egyedül neveled tovább(ahogy eddig is tetted) a gyerekeidet, és így nem kell az ő többi gyerekével foglalkoznod, illetve megszabadulsz a rádbízott dolgoktól(gondolom házimunkában sem segített), de a pénzt(gyerektartás 3 gyerekre) azt bezsebeled, pont, mint eddig volt. A legjobb részt kaptad belőle, a pénzét. Az idejét és személyiségét, humorát meg az kapja, akivel napi 14 órát tölt a munkahelyén!
2021. szept. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 Derjaderja ***** válasza:
54%

Most komolyan már azért hibás a fickó, mert dolgozik a munkahelyén.

Meg én nem gondolom, hogy a párom akármije az én akármim is. Egy példa: a ház nálunk az ő háza, 100%-ban az ő nevén van. Mért lenne az én házam, ha az övé? A gyereke is az övé, természetesen bármikor hozza a házába (vagy ha közös otthonunk lenne, oda), töltsön vele időt, vegyen neki dolgokat, de nekem mért kellene nevelni?

Nàlunk ez teoretikus, az ő fia már nagy, pofám sincs ekkora fiút nevelni, de egy 8 és egy 10 éves gyerekkel még tanulni is kell együtt plusz tényleg sok foglalkozás kell nekik.

Elvárhatatlan szerintem és értelmetlen, hogy a nő szakadjon bele.

Persze, fogadják oda szeretettel a gyerekeket, de szerezzenek annyi segítséget, hogy az élet élhető maradjon. Akár ételrendelés, takarítónő, baby sitter vagy kertész, ez ízlés és az aktuàlis logisztika függvénye.

Teljesen érthető, hogy nem tetszik így ebben a formában az ötlet az asszonynak, aki a saját gyerekeitől fogja elvenni az időt. Már 3 is sok olyan értelemben, hogy erőn felül kell küzdeni azért, hogy egyéni foglalkozást kapjanak.

2021. szept. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
58%

Az tulajdon.. az más. Egyébként ha ott lakom, az én otthonom is, én is dekorálom, én is veszek bele bútorokat, én is festem a falát, én is szerelem a csapot, és is rakom le a laminált parkettát, cserélem a boojlert, meg ilyenek.. Nem gondolom, hogy azért, mert az övé, kicsit sem az enyém. Én a sajátomnak érzem, mint gyerekkel is, akkor is, ha vér szerint sosem lesznek az én gyerekeim, "szív" szerint azok lesznek, egy részük a páromból van, foglalkozok velük, nevelgetem őket KÖZÖSEN a párommal!


Sokféle munkahely van, akinek gyerekei vannak, olyat kell választania, ami mellett el tudja látni a gyerekeit! Én sem megyek mondjuk katonának és bízom a gyerekem másra, mert a munkahelyem miatt nem tudok vele foglalkozni. A férjnek pont ugyanúgy kell velük foglalkozni, mint anyukának!


Ne is a nő szakadjon bele, a FÉRJJEL ketten cipeljék az 5 gyerek terhét! Ételrendelés szerintem evidens, nem is tudom minek kell ezt kiírni külön.. Ahogy számomra evidens, hogy a nagyszülők is foglalkoznak a gyerekkel, és néha besegíthet takarítónő is, de a gyerekek nevelése a SZÜLŐK feladata! Apukái is!


Igen, egyetértek, hogy 3 is sok, de nem mehet a másik kettő kárára, ők is a férj gyerekei! Olyan nincs, hogy kitúrjuk a két öregebbet, hogy több jusson a kicsiknek! És olyan sincs, hogy, 10 évig az anya neveli a két gyereket, majd apukának adná őket kicsit hétköznapokra, hogy ő hurclja őket oviba/suliba, majd ezután anyukát nézik le, hogy miért csinálta! Egyenrangú szülők, örüljön a kérdező, meg apuka, hogy eddig nem ott éltek a gyerekek, mert az is teljesen rendben lett volna, ha válásnál apuka kapja a gyerekeket, anyuka meg gyerektartást fizet!


Szerintem már eleve szerencsés helyzetben van a kérdező, és mindenkitől megválna, hogy ez így maradhasson tovább, mások(a férje előző családja) kárára.


Igen, azért hibás, mert olyan munkahelye van, ami nem összeegyeztethető a családdal. Pláne nem az ő 5 gyerekes családjával! A munkája miatt hanyagolja őket, mikor tele a világ 8 órás munkákkal, de akkor biztos nem tudna kiteljesedni eléggé(khm neki jár ugye?), vagy nem keresne annyit, hogy meglegyen a jó kis életszínvonal..ugye?


Kevesebb munkaóra, kevesebb pénz, kevesebb luxus..Apuka inkább hanyagolja a gyerekeit, a feleségét, minthogy alacsonyabb színvonalon éljenek, vagy hogy olyan munkát végezzen, amilyet annyira nem szeretne.. Van ám értékrend.

2021. szept. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
77%

De ha a kérdező azt mondaná egy év múlva h köszi akkor én megyek "önmegvalósítani" akkor ő lenne a sz@r!mert hogy bízhatja a gyerekeket olyanra aki eddig alig volt jelen a hétköznapokban? Hogy várhatja el h másik állást keresen? Hogy "mondhat le a gyerekeiről"?

Azért 8-10 éves gyerekeket beszoktatni egy új háztartásba, baromi nehéz.

Mert igen is be kell szokniuk. Egy vadidegen nőnek nem fognak élből szót fogadni (főleg ha anyuka tett is arról h ne legyenek vele együttműködők)

Egy esetleges online oktatásnál a neki szófogadatlan kiskamaszokat kellene koordinálni.

Még mindig nem tértetek ki arra hogy mi a gyerekek véleménye?

Vagy arra tojink rá, mert anyu 8 év után megérdemli h karriert építsen BÁRMI ÁRON IS

2021. szept. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!