Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem érti meg a vőlegényem?

Miért nem érti meg a vőlegényem?

Figyelt kérdés

Most derült ki hogy 3 hetes terhes vagyok.

Párom egyből azt akarta hogy jelentsük be a szüleinek…

Mondtam neki ilyenkor az elején nem szokás… mert még bármi lehet !

Olyan 2-3 hósan majd ráérünk.

De neeem én biztos nem szeretem az anyjáékat, miért hazudgálunk miért titkoljuk el..

nem érti meg..

anyunak elmondtam de csak azért mert elötte amugy sem tudtam volna titkolni. Sűrűn járok haza na meg oda vagyok papíron bejelentve és ott kell majd intézni az ügyeim, és persze anya-lánya más ő fog segíteni bármibe.

Csakis ezért.

Mit tegyek?



2021. nov. 5. 20:39
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

8,13,18,19,

Koszonom

2021. nov. 5. 23:29
 22/33 anonim ***** válasza:
40%
Elég 12 hetesen szerintem
2021. nov. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
84%
A párodnak igaza van hiszen te elmondtad anyukádnak akkor ő is elmondhatja ha szeretné hiszen a pici nem csak a tiéd mind a kettőtöké.
2021. nov. 6. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
52%

Közöld vele ami miatt én sem mondtam el.

Én azért nem mondtam el mert ha mégse jön össze ( nincs szivhang, elvetélés stb.) akkor fájdalmas lett volna folyton hallgatni a sajnálkozo szavakat, hogy legközelebb sikerülni fog,plusz idegesített volna ha sajnálkozva néznek rám.

Közöld vele, hogy nem akarod addig közölni senkivel amíg megvan a vetélés esélye ami nagy a 12 hétig, mert nem akarod hogy sajnáljanak és azt sem akarod hogy beleéljék magukat, aztán csalódjanak.

2021. nov. 6. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
91%

Anyukádnak mondtad el túl korán, így már bunkóság a másik nagyszülőket másképp kezelni. Legalább az első vizsgálatig vártam volna mindkét esetben. (Milyen ügyeket kell a bejelentett lakcímeden intézni az első pár hétben?)

Most már mindegy, kössetek kompromisszumot, hogy a terhességmegállapítás után elmondjátok egyből, nem x hónap múlva.

2021. nov. 6. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
78%

Vigyázz kérdező, nehogy fiad szülessen és 30 év múlva te legyél másodlagos nagyszülőnek kezelve.


Tetszik vagy sem, a párodnak ugyanannyi joga van elmondani a szüleinek. Te nem bírtad ki, hát lehet, hogy ő sem bírja ki, hogy el ne újságolja azoknak az embereknek, akik felnevelték.


Mi is egyszerre mondtuk el a nagyszülőknek, a tesz után nem sokkal és nem érzem, hogy ezért gúnyosan "szuper meny" lennék. Egyszerűen csak normális ember vagyok, aki nem kelti a konfliktust már az elején.


Azt mondom neked, még a gyerek születése előtt rendezd le magadban a tényt, hogy ők ugyanolyan nagyszüei a gyereknek, mint a te szüleid, sok konfliktust megelőzöl vele. És nincs ilye "de mert az én anyukám... "


A másik meg az ő anyukája, pont. Ő meg a saját anyja előtt nem tudja titkolni, ezt fogadd el.

2021. nov. 6. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
87%

Elmondom a családban hogy volt:

bátyáméknak volt először gyerekük, azt mi és anyum is (tehát apai nagymama) csak a 13. héten tudtuk meg. Állítólag anyai nagyszülői oldalon kicsit hamarabb elmondták. Nálunk nem volt belőle sértődés senki részéről, mert mind felnőttek vagyunk és tiszteletben tartottuk a döntésüket. :D Manapság egyenrangúak a nagyszülők.


A mi esetünkben én anyumnak pont a vizsgálat előtt mondtuk el, hogy LEHET hogy van valami, mert akkor mentünk épp látogatni. 2 napra rá volt a vizsgálat és elmondtuk férjem szüleinek is (Skypeon, külföldiek). 1-2 hétre rá sógornőméknek is, mert sógornőm sokkal többet segített lelkileg nekem a próbálkozás alatt mint a tulajdon tesóm. :D Tesóméknak 12. hét után mondtuk el. (Igen, itt favorizálás megy, de az én családom, na hagyjuk is, a férjem családjával sokkal jobban elvagyok mint a sajátommal anyum kivételével).


A lényeg: többféle mód van, azt válasszátok ami mindkettőtöknek megfelel, beszéljétek át, oszd meg vele a kételyeid, félelmeid.

2021. nov. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
56%

🤦‍♀️🤦‍♀️ Jaj istenem.

ma csupa buta terhes van itt?


3 hetes.. Mert a digiteszt azt írja..😂😂🤦‍♀️


Sikítok 😂😂😂

2021. nov. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
87%
Anyukámmal nagyon jó a kapcsolatunk, de ezekkel a bejelentésekkel mindig megvártuk azt, hogy szívhangja legyen a babának/babáknak. Ha meg te elmondtad anyukádnak, a férjed ugyanúgy elmondhatja a sajátjának, hogy babát vársz. Ugyanolyan jogú szülő az apa is, hiába, hogy épp benned fejlődik a kicsi. Meg kell kérni őket, hogy ne adják tovább, azt ti szeretnétek, aztán kész. Nem kell ebből óriási ügyet csinálni. Az első vizsgálatig meg anyukádnak is fölösleges volt elmondani, ilyen alapon, mert az ügyintézés is csak azután kezdődik, nem?
2021. nov. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
75%

"Es ha elvetlene a menyem en tudni szeretnek rola h segithessek ugy ahogy neki jo."

Nekem mondjuk pont ugy lenne jó, ha nem is tudnal róla és nem pezsegnél körülöttem, hogy jajj hogy segitsek hogy Neked jó legyen....



Nálunk a szülők messze laknak mindkét oldalról, igy nem volt nehéz titkolni úgymond, velük kivártuk a 12 hetet, viszont volt több barát is, akik levették a dolgot, és hát mondjuk inkább úgy, hogy le nem tagadtuk.

Esetleg az még lehetne nálatok is kompromisszum, hogy semmi bejelentés, de Párod megsúghatja az Anyukajának, hogy pszt..ugy nez ki lesz valami, de még orvosnál nem voltál. Aztán majd 12. Héten bejelentitek a családnak.

(Úgyis valahogy karácsony körül lesz, az sem baj, ha a 14.en ...)

2021. nov. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!