Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyakorló Szülők! Helyeslitek...

Gyakorló Szülők! Helyeslitek azt, hogy a pedagógusok számára kötelezővé tették az oltást?

Figyelt kérdés
Miért?

2021. nov. 20. 19:00
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/78 anonim ***** válasza:
30%
19-es: én egyébként nem járok boltba, a gyereket pedig pláne nem viszem. De még ha vinném is: a gyerekem nincs a lidl kasszással 20-40 órát hetente maszk nélkül, ellenben az óvónőjével...
2021. nov. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/78 anonim ***** válasza:
78%
Pedagógus vagyok, önszántamból oltattam első körben. De nem érzem fairnek a kötelezettséget, és az itteni szülői hozzáállást sem, hogy köteleznének minket. Ez, ebben a helyzetben úgy lenne fair, ha a szülőknek és gyerekeknek is kötelező lenne - persze, tudom, azt senki ne mondja meg a szülőknek, hogy ők, vagy a gyerekeik oltva legyenek... De ahogy ők is érvelnek: attól, hogy oltott vagyok, a gyerekektől ugyanúgy elkaphatom, sőt... De nekünk nincsen jogaink, csak kötelezettségeink. Bezzeg fordított helyzetben...
2021. nov. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/78 anonim ***** válasza:
84%

Az oltott páromat az oltott kollégái fertőzték meg, majd nem sokkal rá én is megbetegedtem, annak ellenére, hogy oltva vagyok...Tehát az oltott is fertőz, az oltott is elkapja, sőt, az oltott is kerülhet kórházba (én sem voltam messze tőle).


Innentől én azt gondolom, felesleges demonizálni az oltatlanokat, mert nem ők terjesztik elsősorban a vírust, hanem az oltottak is ugyanúgy, sőt, ők gyakran az enyhébb lefolyás miatt bátrabbak, kevesebb tünettel is mennek közösségbe és szórják ezerrel.


Úgyhogy azt gondolom, az oltásnak azon túl, hogy a saját életedet mented és kisebb eséllyel kerülsz kórházba, nincs vagy kevés a közösségi haszna (ezzel az ideállal uszítani ugyanakkor meglehetősen egyszerű). Valójában a társadalmi nyomás helyett az egészségügyet kéne gyorsan ráncba szedni, mert a MOK állásfoglalása szerint is a szakemberhiány és a még pályán lévő egészségügyisek iszonyatos leterheltsége és alulfizetettsége okoz krízist a covidosztályokon. Úgyhogy én nem az oltatlan tanároktól félteném a gyermekemet.


Mindezt írom úgy, hogy felvettem az oltást, fel fogom venni a harmadikat is, ráadásul átestem a víruson, amit nem kívánok senkinek.

2021. nov. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/78 anonim ***** válasza:
83%

Harmadik ismerősöm mondta, hogy az oltott tanár tesztje lett + és azért van az egész osztály karanténban (alsósok).

Senkinek sem tenném kötelezővé. Olvasva, hogy mennyi embernek lett valami mellékhatás az oltástól (akár csak apró kellemetlenség) nem hozhatunk senkit olyan helyzetbe, hogy neki egészségügyi károsodása legyen.

Látszik, hogy az oltás nem fékezi meg a vírus terjedését. Tehát e szempontból hasztalan.

2021. nov. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/78 anonim ***** válasza:
20%
Támogatom, sőt kötelezővé tenném mindenkinek. A közszféra dolgozóinak már rég kötelezővé tettem volna, elég volt a finomkodásból és az ösztönzésből mert hiába oltanak be 6 millió embert 5ször, ha a maradnék egyet sem akar, ott vagyunk ahol a part szakad. Továbbá, aki nem veszi fel önként az oltást és elkapja a Covidot az fizesse is ki a kezelés árát. Ez így lenne a fair. Nem hittem volna, hogy ezt valaha is leírom, de sajnálom, h nincs Magyarországon erőteljesebb diktatúra, mert sajnos a sok birka emberre nem lehet észérvekkel hatni. Egyetértek azzal, hogy az oltás már nem magánügy, az oltatlanok szívatják az egész társadalmat, és aki ezt nem látja az vagy nem akarja, vagy szimplán hülye. Az én gyerekem egyik tanára is elmegy, mert nem akar oltatni, zárójelben megjegyzem asztmás, szóval no komment.
2021. nov. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/78 anonim ***** válasza:
29%
Azt miért nem érti meg senki, hogy nem kell a vírust megfékezni és nem is lehet. Az oltásnak nem ez a célja hanem, hogy ha elkapod nagy valószínűséggel ne kerülj kórházba, ne kerülj gépre, ne kerülj milliókba a társadalomnak. Vagy nagyon egyszerű perkáld ki.
2021. nov. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/78 anonim ***** válasza:
28%
Én azt tartom nevetségesnek, hogy az oltás nem kell, de az orvos, az ápoló és a lélegeztetőgép az alanyi jogon jár, ha beüt a kaki. Már miért járna?Elkerülhetted volna nagy eséllyel, megvolt a lehetőséged, de nem éltél vele. Tb alapon csak az oltott Covidosokat látnám el.
2021. nov. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/78 anonim ***** válasza:
76%

Azt mondjátok meg, hogy amikor rendezvény van (foci stb.) Miért nincs ekkora szigorítás. Miért nem mondják, hogy járvány van, nincs ide-oda utazgatás, meg több ezer ember összeengefése?


Ezért hiteltelen. Ha az érdek úgy diktalja lehet "normális" életet élni, máskülönben oltass, oltass, oltass.


Miért nincs más lehetőség? Gyógyszer például? Ha az oltás csak a tüneteket csökkenti, akkor egy gyógyszer is megtehetné. Azt meg csak azt venné be, akinek szükséges.

2021. nov. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/78 anonim ***** válasza:
23%
Nem lehet megint bezárni az országot, nem lehet leállítani a vendéglátást, a szórakoztatóipart, a turizmust és még sorolhatnám. Mert az életnek működni kell, ami csak akkor fog, ha "mindenki" be lesz oltva, különben az oltatlanok miatt fogunk szívni állandó jelleggel.
2021. nov. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/78 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem meg akkor fizessen az is az orvosi ellátásért, akinek van káros szenvedélye (cigizik, alkoholista). Aki elhízott és nem tesz ellene semmit. Aki felelőtlenségből fakadóan szenved balesetett.

Na ugye így már nem is olyan jó ötlet. Pedig ők még jobban terhelik a rendszert, mint az oltatalan, aki esetleg kórházi kezelésre szorul.

2021. nov. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!