Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szégyellhet a gyerekem mert...

Szégyellhet a gyerekem mert kövér vagyok?

Figyelt kérdés

Még csak 3 éves, de sajnos kövér vagyok. 160 cm 85 kg

Szülés előtt is pont ennyi voltam. Állandóan diétázok de hamar abbahagyom, hiába mozgok sokat de sokat is eszek sajna szerintem mellé, így nem megy le. A lányom mikor öltöztem ma megjegyezte, hogy anyának nagy a hasa. Így magától. Nem is gondoltam hogy már egy ilyen kicsi is néz ilyeneket. Lehet hamarosan szégyellni fog? Hát inkább nem is eszek többet..Hiába az igényesség, a divatos ruha valószínű ciki leszek neki?


2021. dec. 12. 23:52
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
65%
Azért a kérdező még nem egy extrém kövér kategória. Kb 20 kg feleslege van. Nyilván én is azt mondom adja le, de ez még nem az a kategória ami durva, ha sportol is gondolom nem olyan hájas löttyedt, normálisan felöltözve akár nézhet ki jól is. Tapasztalat én is alacsony vagyok 80 kiloval, de felveszem a magas sarkú Steve Maddenemet, a 80 ezres Wellentein kabátom, a Guess táskám, a hajam rendben, a körmöm ápolt, mindenem az, és nem érzem úgy hogy a gyerekem égetném.. A súly nem minden. Nem a ruha teszi az embert de mégis. Vannak szülők a fiam osztályában is, lehet 40 kg de a cigi ki nem esik anyuka kezéből, emiatt az arca aszott, vastag szemöldök, ósdi 20 éves ruhák..Vagy a vékony, bakancsos hátizsákos ősanyák. Egyáltalán nem érzem hogy cikibb vagyok náluk, vékonyan is lehet valaki gáz és kövérebben is lehet divatos csinos. Aki szerint aki vékony =csinos az nem látott még csúnya ápolatlan vékony nőt?
2021. dec. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
3 évesen ne láss mögé semmit. Ez csak egy megállapítás a részéről, nem rosszallás. Tipikus gyerekszáj, amikor észrevesz és szóvá tesz olyat, amiről fordított helyzetben tudod, hogy nem illik, sértő másra kimondani, akkor is ha igaz. Illetve ha magadat utálkozva kritizálod, panaszkodtál valakinek, azt gyorsan eltanulhatja. Azt is, ha máshonnan hallott hasonlót. Nekem vannak mindenféle kinézetű rokonaim, barátaim, sosem szégyelltem senkit még a kövérsége vagy bármi tökéletlensége miatt (mondjuk a viselkedése miatt már volt:)). És én kaptam már ezt-azt saját és mások gyerekeitől (pedig totál átlagosnak tartom magam), meg az enyémek is mondtak már nekem cikit másokra. Szóval ha tényleg nagy a hasad, csálé a fogad, szőrös a lábad, van pár anyajegyed, nem fésülködtél, utálsz magadon bármit... és még sorolhatnám, vagy csak csokit eszel ebéd előtt, vagy csúnya szót mondasz, mindenhonnan elkésel, vagy neadjisten titokban cigizel... stb., azt ő bizony a szemedbe fogja mondani. De ez nem jelenti, hogy szégyell, pláne nem 3 évesen. Majd olyan 10-12 körül már esélyesebb, hogy lesajnálva kritizálni fog :P
2021. dec. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
83%
Anyámnak ugyanezen paraméterei vannak, soha nem szégyelltem, soha nem csúfolt senki emiatt. Sőt nem ő volt az egyetlen egy túlsúlyos anyuka. Amúgy a gyerekek tesznek megállapításokat csak úgy, hátsó szándék nélkül. Nagynéném túlsúlyos (jóval durvábban), a gyerekei néha tesznek megjegyzéseket, és jóval idősebbek, de nincs bántó mellékzöngéjük. Egyszerűen csak tények. Ne tulajdoníts ennek nagy jelentőséget.
2021. dec. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
75%
Te neveled belé ezt. A gyerekek mindent értenek. Ha ebből áll az életed, akkor nem értem, mit csodálkozol, hogy ő is mondja, amit te.
2021. dec. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
33%
Bakker te mondtad hogy sokst eszel,tehát tudod miért vagy kövér!Akkor miért nem eszel kevesebbet,nem értem!Mi az akadálya?Inkább az önsajnálatba még többet esel.🤦Agyam eldobom!
2021. dec. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
74%
Mert nem kampányszerűen kell fogyózni meg időnként dühből elmenni futni, hanem teljes életmódváltásra van szükség! Dietetikus és egy jó személyi edző a kulcs.
2021. dec. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Nem időnként futok, napi szinten sportolok 10+ éve.

Az evés már tény hogy zavarosabb, van hogy pár hétig napi 1500 kcal max tartom,utána meg van hogy becsúszik többet evés.

2021. dec. 13. 16:38
 18/27 A kérdező kommentje:

#15

Az, hogy szeretek enni. Leveleken nem érzem magam jól. Ha meg ilyen 1500 kalóriánál többet eszek, ami nem egy hatalmas keret én már nem fogyok, hanem hízok.

Nekem ahhoz hogy fogyjak kb évekig 1200 kalórián kellene élni, és sajnos éhes vagyok, akármit csinálok éhségérzetem van annyi mellett.

2021. dec. 13. 16:41
 19/27 A kérdező kommentje:
Napi 10 km-t biciklizek télen nyáron, mellette 8 km séta napi szinten télen nyáron (kutyával), plusz heti 2 este még zumbára járok és mellé még elipszis gépezek minden este akár ha 11kor jutok oda akkor akkor is..ennél több mozgásra már se időm se erőm, mivel van egy gyerekem vele is foglalkoznom kell + sokat dolgozok, vezetői munkakörben milliárdos értékű tételekkel, kell néha a pihenés is,szóval ennél több mozgásra csak akkor lesz időm ha felmondok a munkahelyen vagy nemtudom🤣
2021. dec. 13. 16:45
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Akkor vizsgáltasd ki magad hormonálisan, mert az 1500 kcal az kb csak az alapanyagcseréd, ha egész nap fekszel. Minden más, különösen a több óra sport energiát igényel, tehát a leírt körülményekkel te matematikailag nem hízhatsz.
2021. dec. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!