Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 gyerek mellett hogy lehet...

3 gyerek mellett hogy lehet dolgozni, gyerekekkel foglalkozni, férjjel/feleséggel foglalkozni, háztartást vezetni, programokra menni, barátságokat fenntartani?

Figyelt kérdés
Van egy 10 hónapos lányom. Terhes vagyok, ikrekkel. Alapjáraton két gyereket akartunk, ennyi is fér bele anyagilag. Úgy terveztük, hogy a két gyerek között 1-1,5-2 év legyen. De arra nem számítottunk, hogy ketten lesznek. Mire megszületnek, a lányom még mindig babakocsis lesz a két kicsivel együtt. Akármelyik időszakot nézem, soha nem lesz normális életünk. Amikor óvodáskorúak lesznek, amikor iskoláskorúak lesznek, amikor tovább kell tanulni, amikor tinik lesznek, ez mind egyszerre lesz. Nem tudom, hogy tudnánk ezzel megbírkózni. Nyilván nem éheznénk, ha 2 helyett 3 gyerek lenne, de azért nem élnénk így. Ráadásul apránként újítgatjuk a házat, ha három gyerek lesz, az is ugrik, mint ahogy 3 gyerek mellett a munka is, mert 3 pici gyerek mellett se lehet még 4 órát se dolgozni home officeba.
2022. jan. 14. 18:20
1 2 3 4 5
 11/43 anonim válasza:
34%
Jajj szegénykém, nem lesz soha normális életed? Lesz 3 szép gyermeked, masnak 1 sem lehet. Gondolkozz már, majd mindjárt megsajnállak, mert nem tudsz barátnőzni
2022. jan. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
79%
Köszönöm a válaszokat, de így nem vállaljuk.
2022. jan. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
100%
Rossz kérdéshez kommenteltem.
2022. jan. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
78%
Igen, sajnos egy rohanás lesz az életed, meg nagy részét a szervezés, a logisztika fogja kitenni. Van 3 gyerekes ismerősöm, folyton rohan, nincs 1 szabad perce.
2022. jan. 15. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezt látom a 3 gyerekes ismerőseimnél hogy folyton rohannak. Igaz mindegyik elvált, így nagyrészt anyukára hárul minden.

Le a kalappal minden több gyerekes család előtt, tényleg minden tiszteletem az övék. Nem tudom, hogy csinálják, akár elváltan, akár közösen...


De vannak szülők akik ezt olyan könnyedén oldják, mintha erre születtek volna.


Én érzem a saját határaim, nekem már a kettő is sok lenne. Egy van, és így is alig van időm. Legalábbis ezt érzem, nyilván több gyerek mellett jönnek rá, milyen sok időm volt egy mellett.

2022. jan. 15. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
100%

3 gyerekem van 2 fiam közt csak 1,5 van így egyszerre voltak picik ,kicsik stb én beadtam őket bölcsibe és vissza mentem dolgozni kissebik fiam és lányom közt 6 év van ,lányom is járt bölcsödébe 1,5 éves korától én meg vissza mentem dolgozni.

Fiaim betegesek voltak.

Lányom meg nem miatta már nem kellet sokat hiányozni munkából

Sokáig részmunkaidőben dolgoztam.aztán elkelett nem teljes munkaidőben dolgozni akkor én vittem az oviba 6ra és férjem 4 kor elhozta az óvibol aztán vissza váltottam másik munkahelyre részmunkaidőre

Egy kis ideig aztán megint teljes munkaidőben akkor már férjem vitte suliba lányomat és hozta is .haza jöttem munkából akkor következett a táskák ellenőrzése üzenők átnézése stb

Hétvégén meg takarítás mosás főzés és kirándulás stb .

2022. jan. 15. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
90%
Hármasikrek mellett is dolgozok..
2022. jan. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
13%
Lehet belőle elvenni egyet.
2022. jan. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
23%
Én a helyedben nem vállalnám, csak akkor, hogyha úgy érzem, hogy képes lennék ennyit eltartani egy megfelelő színvonalon.
2022. jan. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
100%

#12

Amúgy én nem tudom, hogy mi van ezzel az oldallal, de sokszor hogyha telefonról vagy tabról írok, sokszor más kérdéshez rakja. Ráadásul olyanhoz, amit még nem is olvastam, így esélytelen, hogy az előzményekben léptem bele valamibe. Sokszor törölnek kérdést emiatt, mert azt hiszik, hogy kamu a kérdés.

2022. jan. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!