Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 gyerek mellett hogy lehet...

3 gyerek mellett hogy lehet dolgozni, gyerekekkel foglalkozni, férjjel/feleséggel foglalkozni, háztartást vezetni, programokra menni, barátságokat fenntartani?

Figyelt kérdés
Van egy 10 hónapos lányom. Terhes vagyok, ikrekkel. Alapjáraton két gyereket akartunk, ennyi is fér bele anyagilag. Úgy terveztük, hogy a két gyerek között 1-1,5-2 év legyen. De arra nem számítottunk, hogy ketten lesznek. Mire megszületnek, a lányom még mindig babakocsis lesz a két kicsivel együtt. Akármelyik időszakot nézem, soha nem lesz normális életünk. Amikor óvodáskorúak lesznek, amikor iskoláskorúak lesznek, amikor tovább kell tanulni, amikor tinik lesznek, ez mind egyszerre lesz. Nem tudom, hogy tudnánk ezzel megbírkózni. Nyilván nem éheznénk, ha 2 helyett 3 gyerek lenne, de azért nem élnénk így. Ráadásul apránként újítgatjuk a házat, ha három gyerek lesz, az is ugrik, mint ahogy 3 gyerek mellett a munka is, mert 3 pici gyerek mellett se lehet még 4 órát se dolgozni home officeba.
2022. jan. 14. 18:20
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
74%
Sehogy, a normális élet innentől megszűnik
2022. jan. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
91%
Kedves kérdező,megírnád hogy döntöttél? Kísérteties a hasonlóság.
2022. febr. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom megoldani, hogy nem egyetlen napba akarok mindent belesűríteni, hanem mindennek megvan a maga ideje.

Háztartást napközben vezetem miközben a gyerekre vigyázok, délután/este a férjem is csinál ezt-azt.

Délután együtt van a család, mi egy átlagos hétköznap este is tudunk egyet kirándulni, mert dimbes-dombos helyen élünk, tele látnivalóval, tehát minőségi időt töltünk együtt, ráadásul a természetben való barangolás a hobbink, így feltölt, nem csak teher.

A gyerekek 9, fél 10 körül elalszanak, utána kettesben vagyunk a férjemmel.

A péntek este csak az enyém és a férjemé, olyankor a gyerekek a nagyszülőknél vannak, mi pedig randizunk. Szombat este én is a barátaimmal vagyok, és a férjem is. Ez úgy néz ki általában, hogy 7-10-ig ő haverozik, 10 után amikor hazajön pedig én megyek barátnőzni. Az éjszaka megint a miénk. A vasárnap a családi programé.

Fent lehet úgy tartani egy barátságot, hogy heti max 2x találkozunk, a többi nap pedig online beszélgetünk.

2023. aug. 11. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!