Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 gyerek mellett hogy lehet...

3 gyerek mellett hogy lehet dolgozni, gyerekekkel foglalkozni, férjjel/feleséggel foglalkozni, háztartást vezetni, programokra menni, barátságokat fenntartani?

Figyelt kérdés
Van egy 10 hónapos lányom. Terhes vagyok, ikrekkel. Alapjáraton két gyereket akartunk, ennyi is fér bele anyagilag. Úgy terveztük, hogy a két gyerek között 1-1,5-2 év legyen. De arra nem számítottunk, hogy ketten lesznek. Mire megszületnek, a lányom még mindig babakocsis lesz a két kicsivel együtt. Akármelyik időszakot nézem, soha nem lesz normális életünk. Amikor óvodáskorúak lesznek, amikor iskoláskorúak lesznek, amikor tovább kell tanulni, amikor tinik lesznek, ez mind egyszerre lesz. Nem tudom, hogy tudnánk ezzel megbírkózni. Nyilván nem éheznénk, ha 2 helyett 3 gyerek lenne, de azért nem élnénk így. Ráadásul apránként újítgatjuk a házat, ha három gyerek lesz, az is ugrik, mint ahogy 3 gyerek mellett a munka is, mert 3 pici gyerek mellett se lehet még 4 órát se dolgozni home officeba.
2022. jan. 14. 18:20
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
91%

Erre van a bölcsi, ovi, iskola, szakkörök, bébiszitter, férj, nagyszülő.

Említetted a tinikort. Azt ne hidd hogy akkor a fenekükben leszel végig. Ott fogják az arcodba csukni az ajtót ahol tudják, és örülj ha csak fejhallgatóval megy a zene, nem pedig a mélynyomóval.


Ez a logisztikai fejetlenség addig fog tartani, míg kell nekik otthon is a felügyelet.

2022. jan. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
0%

Most hiába írjátok, hogy csak addig lesz sz.r, amíg kicsik, hogyha nem nagyon fogja tudni addig élvezni az anyaságot?


Egy másfél éves gyerek pont olyan általában, hogy menni se bír, de a banakocsiban se fog lenni hosszabb időt. Most akkor mégis ott hogy lesz? Tolja anyuka a babakocsit, mellette meg lépdel a másfél éves? Egy faluban, tanyán még csak-csak, de egy városban hogy mennek át egyik oldalról a másikba?


Írjátok a férjet, bébiszittert, nagyszülőt.

A kérdező megmondta, hogy 2 gyerekkel tudnának normális életet élni, normális színvonalon. 3 gyereknél már hol fér bele a bébiszitter? 2 000 forint/óra alatt nem is találsz bébiszittert. A nagyszülők meg nem arra vannak, hogy neveljék az unokákat.


10-12 év szopás lesz, ha megszüli az ikreket. Én a helyében nem vállalnám.

2022. jan. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
14%
Van tandem hordozás is. Csak szólok.
2022. jan. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
4%
Na az aztán tuti hiperszuper kényelmes anyukának, hogy két gyerek csüng majd rajta nonstop.
2022. jan. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
19%
Köss magadra te 2 gyereket, meg az, akinek 6 anyja van, de egyik se mostoha! Nem mindenki szopika-hurcika fan.
2022. jan. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
2%
Csak szólok.
2022. jan. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
40%
Én se vagyok szopika hurcika fan te picsa. Tapszeres a gyerekem és ha hordoztam eleinte, de már rég nem, mer' nem vagyok fan. De te egy gyökér vagy.
2022. jan. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
7%

#23:

Csak szólok, hogy rohadtul nem egészséges két gyereket magadra kötni, főleg hogy bizonyos kiló után már hátra kell kötni a babát. És csak szólok, hogy nem mindenkinek válik be a hordozás.


De ha már ilyen felettébb okos vagy, akkor azt áruld már el nekünk, hogy azt pl hogy orvosolnád, hogyha az egyik gyerek sír a kocsiban? Egyik gyereket se ültetheted az anyósülésre, mert életveszélyes, és egyik gyereket se veheted ki az ülésből, hogy magadhoz vedd, vagy hátraülj (ferjed vezeti az autót). Tudom, vennél egy 6 személyes kocsit, mert olyan gazdag vagy, mint qz értelmi szinted, de nem mindenkinek telik rá!

2022. jan. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
56%

"te picsa"

Azta, micsoda értékek lehetnek átadva annak a gyereknek. :)


(nem az vagyok, akinek írtad ezt a szép választ, de ilyen undorító, trágár komment mellett nehéz elmenni szó nélkül)

2022. jan. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
2%

#27

Pitsa vagy te, meg anyád!

2022. jan. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!