Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért akadt fent ezen pár ember?

Miért akadt fent ezen pár ember?

Figyelt kérdés

Gyerekmentes esküvőt szervezünk a menyasszonyommal, jövő májusra. Az esküvő önmagában saját telken lenne, és azt szabtuk meg, hogy senkit, sem rokont, semmilyen szinten nem hozhat senki 12 év alatt.

Néhányan kiakadtak, de mondtuk, hogy vagy gyerek nélkül, vagy sehogy.



2022. márc. 31. 18:56
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/71 anonim ***** válasza:
21%

[link]


Nekik nem volt ciki a gyerek.

2022. márc. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/71 anonim ***** válasza:
62%

Amúgy miért nem akartok gyerekeket? Ha nem titok természetesen.


Én több dolgot csinálnék másképp, ha lehetne (a miénk 3 éve volt), de pont a gyerekek miatt nekem semmi negatívum nem jut az eszembe. Más miatt igen, rendesen kifárasztott, hogy be volt programozva mit és mikor kell csinálnunk. A mai fejemmel lazábbra venném. A mi esküvőnkön is voltak pl. olyan gyerekek, akik nem éppen matyóhímzések a hétköznapokban. Teljesen elvoltak, aztán X idő után hazavitték őket, vagy rábízták valakire (otthon), ha pl. ők még bulizni akartak tegyük fel 2-ig. De ez már mindenkinek az egyéni döntése volt, hogyan rendezi, meddig marad stb. Normális szülő, ha tudja, hogy a gyereke nem tud hallgatni sokáig, akkor nem fogja bevinni a ceremóniára. Én alapjáraton nem szeretem, nem csak esküvőn, hanem pl. templomban mikor egy gyerkőc egyszerűen csak beszél és beszél és a szülő semmit sem tud vele kezdeni. Mindenki más hallgat, csak 1 gyerek csap zajt. Persze, hogy ez kellemetlen, zavaró jelenség. De nálunk az ég világon semmi ilyesmi nem történt. Olyan elfoglaltak lesztek amúgy is, hogy nem fog érdekelni ki kering éppen körülöttetek.


Mondjuk én már nem Magyarországon élek (az esküvőnk Magyarországon is volt, két party), és itt nappalra szokás vinni a gyereket csak, de csupán akkor, ha közeli, pl. testvér gyereke, de estére soha és barát gyereke sem kap meghívást. Ahol buli van, ott meg abszolút egy gyerek sincsen. Az már vacsi után van, egy másik helszínen, ahol az emberek csak táncolnak, beszélgetnek egymással, isznak, nincsenek olyan asztalok, mint a pl. a magyar esküvőkön. Hová is tenné valaki a gyereket? Úgyhogy én mind a két oldalt teljesen megértem. Úgy is, hogy nekem semmi kivetnivalóm nem volt a gyerekekben, fel sem merült, hogy nem lesznek meghívva.

2022. márc. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/71 anonim ***** válasza:
51%

Mert tirpák dolog ez hogy megmondjátok,nem hozhatják a gyerekeket. Nehéz megoldani a felügyeletet, meg egyébként is igen szánalmas ez a határozott gyerekellenesség.

Akkor csak a gyerekteleneket hívjátok,én biztos nem mennék olyan helyre,ahonnan kitiltják a családomat.

2022. márc. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/71 anonim ***** válasza:
55%
10 év múlva te is kiakadsz majd egy ilyen kérésen. Ja tudom ti nem akartok gyereket, akkor minek barátkozol gyerekesekkel. A tiéd se lesz (ha lesz persze) földre szállt cuki muki angyalka másoknak.
2022. márc. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/71 anonim ***** válasza:
99%

Rokon is gyerekmentes esküvőt akart, és őszintén szólva kimondottan örültem. A gyerekekre hivatkozva nem mentünk.

Utálom az esküvőket, ha nem muszáj, nem megyek. Az a csoda, hogy a miénken résztvettem.

Nem biztos, hogy aki nem ment, az kiakadt vagy megsértődött. Hidd el, hogy aki ott akar lenni, az megoldja.

2022. márc. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/71 anonim ***** válasza:
50%
Remélem, jövő májusig teherbe esik a csaj es nem mennek el a notorius gyerekellenes ismeroseid.
2022. márc. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/71 anonim ***** válasza:
55%

"A vendégek részéről: hozzám tartozik a gyerekem is, ha engem elfogad barátként valaki, akkor miért nem fogadja el a gyerekem is?"


Én ezt sosem értettem. Nekem is, van gyerekem, a mindenem, a családom része, de nem akadnék fenn azon, hogy valaki gyerekmentes esküvőt akar, nyilván tudjuk, miért szokták ezt preferálni egyesek, ha ők ezt szeretnék, legyen. Eszembe nem jutna, hogy ettől még nem tekintik a gyereket a családom részének. A munkahelyi karácsonyi partira sem viszem.


Nyilván, ha nem tudnám megoldani az elhelyezését, nem mennék, de amúgy igen.


"a gyerekem a csaladom része. Vagy nelküle, vagy sehogy."


Ez már beteges amúgy szerintem. Nemhogy örülnél, hogy nem a gyereket kell hajkurászni egy lagzin, hanem lehet felszabadultan táncolni még inni.

2022. márc. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/71 anonim ***** válasza:
90%

Juhu megint egy kérdés amin egymás torkának lehet esni. Ha én ilyen meghívót kapnék, azt mondanám sok boldogságot, de nem tudok menni, mert pici babám van. Ha nagyobb lenne, rábíznám a szüleimre, vagy szitterre, nem csinálnék gondot belőle. De mint látod, valaki nem így gondolja, neki ez sértés lenne és ezt is teljesen meglehet érteni. Én sosem tartanék ilyen esküvőt.


Kérdező, elmeséled, hogy akadtak ki? Remélem nem jó trollszokás szerint eltűnsz :)

2022. márc. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/71 anonim ***** válasza:
33%

Nekem az nem barátom, aki csak engem fogad el, a gyerekeimet nem. Ha en valakit "szeretek" (mert ugye kell egyfajta szeretet hozzá, hogy a nagy napomra meghivjam) szeretem a "pereputtyával" együtt.


Nekem 4 éves a fiam. Az első napoktól szó szerint mindent megtudtam vele oldani. A banki ügyintézéstől kezdve orvoshoz menni, bevasárolni, fodraszhoz menni... tenyleg mindent. Én nem egy ilyen proli szokás miatt adnám ezt fel.

2022. márc. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/71 anonim ***** válasza:
53%
17, a munkahelyi karácsonyi parti nem családi esemény, hogyan lehet egy esküvőt összehasonlítani vele?
2022. márc. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!