Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért akadt fent ezen pár ember?

Miért akadt fent ezen pár ember?

Figyelt kérdés

Gyerekmentes esküvőt szervezünk a menyasszonyommal, jövő májusra. Az esküvő önmagában saját telken lenne, és azt szabtuk meg, hogy senkit, sem rokont, semmilyen szinten nem hozhat senki 12 év alatt.

Néhányan kiakadtak, de mondtuk, hogy vagy gyerek nélkül, vagy sehogy.



2022. márc. 31. 18:56
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/71 anonim ***** válasza:
40%

Én mondjuk alapból nem értem, miért visznek 5-6 év alatti gyerekeket lagzira. Vagyis de, tudom, mutogatni akarják őket meg felvágni velük, mert azt hiszik, bárkit érdekel a gyerekük :D


Én eddig a nagyszülőkre bíztam a kisfiam, mikor lagzira mentünk, mert nem láttam értelmét, hogy egész este vele kelljen foglalkoznom, csitítani, rendre intenem. Egy kisgyereknek nem buli csendben ülni, odafigyelni, egész este rendszabályok szerint viselkedni, miközben legszívesebben szaladgálna, mindenbe beleenne, rakoncátlankodna (gyerek, ez a természetes).


Igaz, nekem nincs ilyen kényszerem, hogy azt érezzem, mindenkinek mutogatni kelljen a gyerekem, és nem vagyok olyan ostoba, hogy azt higgyem, valaki nem tartja majd a családom részének, csak mert nincs ott egy esküvőn.


Attól még a családom része, csak lagzi helyett otthon játszik majd a nagyszülőkkel. Mi ebben az abnormális vagy elfogadhatatlan egyesek szerint? Ha nem viszem lagzira, már nem is szeretem vagy mi? :D

2022. márc. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/71 anonim ***** válasza:
46%

Egyébként nem vagyok ez a “gyerek nélkül sehova”


Viszont egy esküvő szerintem csakádi esemény.. a családba a gyerekek is beletartoznak.


Ha olyan a gyerekem nem viszem mégsem, ha nem kérik, akkor sem.


Ha kikötik, azt sértőnek találom ( azt is ha megmondják viseljek mondjuk kéket, stb)


Szóval engem inkább ez a “kikötés” zavar.

Én sem mennék, de nem sértődnék meg.. csak nem mennék..

2022. márc. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/71 anonim ***** válasza:
37%
Van gyerekem (11 lesz). Voltam pár esküvőn mióta anya vagyok. Gyereket egyre sem vittem. Nem oda való. Ez a pár napja és jól akarja érezni magát, nem egész este hisztiző és mindenhol lábalatt levő gyerekekkel kínlódni.
2022. márc. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/71 anonim ***** válasza:
74%
Kérdező! Te miért akadsz ki azon,hogy ők kiakadnak?
2022. márc. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/71 anonim ***** válasza:
51%
Mondjuk alapból el se vinném a gyereket esküvőre, hisz ki tudja hogy viselni, meg mi is jól akarjuk magunkat érezni, nem azt nézni mit csinál a gyerek egész este. Nem vagyunk összenőve.
2022. márc. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/71 anonim ***** válasza:
63%

Hát nem is tudom, ha tőlem ilyet kérnének, meglepődnék, ahogy többen írták, a gyerekem a családom része, miért hagynám otthon? Persze az is igaz, hogy pl szilveszteri bálra is elmegy az ember gyerek nélkül, szóval ilyen alapon esküvőre is mehet.

Mindenesetre ha meg tudnám oldani hogy otthon hagyjam + a gyerek is olyan típus lenne, hogy tudnám, hogy otthon lehet hagyni pl nagymamaval, akkor elmennek, ha nem, akkor nem mennék, gratulálnek egy telegrammal, vagy max a szertartása mennék, ez attól is függ, milyen messzire kell menni.


Viszont szeretném hozzatenni, hogy a mi eskuvonkon legalább 15 gyerek volt, a legfiatalabb 2 hónapos, aztán a többiek 1,5 - 10 év között. Egyikük sem zavarta semmiben a lakodalmat, sem az esküvőt, senki nem hisztizett, visitott, tökéletesen elvoltak, táncoltak, baratkoztak, pedig egymás nyelvét se értették, ráadásul nem volt semmi extra gyereksarok, se kifestők, se animátor, se semmi.

2022. márc. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/71 anonim ***** válasza:
81%
Az én lagzimon volt egy 5 éves kislány, aki egyszerűen nem akart békén hagyni, tetszett neki a ruhám, egész este velem akart táncolni, és ez egy idő után baromi kellemetlen volt.
2022. márc. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/71 anonim ***** válasza:
59%

Minden esküvőn-lagziban akad pár gyerek, akik finoman szólva is zavaróak. Ha csak tehetem, éppen ezért közelébe sem megyek ezen rendezvényeknek.

Az viszont feltűnt, hogy mindig a legsuttyóbb szülő sértődik meg legjobban, ha bárhol felvetődik a gyerekmentes rendezvény ötlete.

2022. márc. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/71 anonim ***** válasza:
68%

Mi voltunk már 4 gyerekkel is lagziban, és azért vittük őket, mert ők is meg voltak hívva. A vőlegény testvéréék is 3 gyerekkel jöttek. Ez egy vidám családi esemény volt, és az ifjú pár szívesebben látta a közvetlen családtagok gyerekeit, mint a 15 éve nem látott távoli unokatestvért, vagy a nagypapa testvérének a második feleségét, akit kétszer látott életében. Egyébként nagyon jó buli volt, mindenki jól érezte magát, a gyerekek 10 körül kidőltek és az emeleten lévő szobákban letettük őket aludni, felváltva mindig rájuk nézett valaki.


"Egy kisgyereknek nem buli csendben ülni, odafigyelni, egész este rendszabályok szerint viselkedni"


Jézusom, ez milyen karót nyelt lagzi volt? Egyedül a templomi szertartáson kellett csendben ülni, az alatt pedig kimentem sétálni a legkisebbel. A lagziban mindenki beszélgetett, viccelődött, mászkált, táncolt, nem csöndben ültünk rendszabályok szerint.


Nekem sokkal zavaróbbak például a részegen nyomulós 40-es, 50-es pasik, akik még a feleségük előtt sem tudnak viselkedni, és egy kis alkohol után minden fiatal lánynak nyomják a dumát.


Ettől függetlenül elfogadom, hogy valaki gyerekmentes esküvőt akar, de akkor ne sértődjön meg, ha nem mindenki megy el.

2022. márc. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/71 anonim ***** válasza:
67%
A kérdező hol van?
2022. márc. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!