Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért akadt fent ezen pár ember?

Miért akadt fent ezen pár ember?

Figyelt kérdés

Gyerekmentes esküvőt szervezünk a menyasszonyommal, jövő májusra. Az esküvő önmagában saját telken lenne, és azt szabtuk meg, hogy senkit, sem rokont, semmilyen szinten nem hozhat senki 12 év alatt.

Néhányan kiakadtak, de mondtuk, hogy vagy gyerek nélkül, vagy sehogy.



2022. márc. 31. 18:56
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/71 anonim ***** válasza:
58%
#13 Nagyon sok országban nem hívnak gyerekeket az esküvőre, magától értetődik, mikor megkapod a meghívást, kivételt képez a nagyon közeli családtag, mint testvér, de ennyi. Aztán ott nyugodtan verheted magad, max. levonják a konzekvenciát rólad. Ez van, nem kell a középkorban élni, nem minden mindig rólunk szól. Mondom ezt úgy, hogy eszem ágában sem lett volna ilyen esküvőt tartani (ahol nincs gyerek), de illik tiszteletben tartani másik kérését, döntését. Az ellenkező ember csak nevetség tárgyát csinál magából, mikor veri a mellét, hogy: "Akkor nem megyek" stb. Lássuk be, illene illemtant tanulni. Az életben sokszor le kell mondani dolgokról, nem azért mert a másik tirpák (bármit is jelentsen), hanem mert az intelligens ember számára ez nem jelent problémát.
2022. márc. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/71 anonim ***** válasza:
43%

Akkor sehogy.

Ha a családomat nem fogadod el, akkor nem megyek, köszönöm.

És nem azért mert nem tudnám megoldani a felügyeletét.

2022. márc. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/71 anonim ***** válasza:
68%
20-as, egy baráti pár esküvője sem családi esemény.
2022. márc. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/71 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon egyszerű: mert nem tetszik nekik.

Nálunk pl: azért lenne necces, mert nincs segítségünk. A két kicsit egyszerre nem szívesen vállaják, max. pár órára, így csak az egyikünk tudna részt venni, parként nem, ami nem nagy buli.

Ha fontos barát, akkor elmennénk a szertartásra és utána haza.

Ha nem olyan közeli, akkor nem érdekelne, nem mennénk.

2022. márc. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/71 anonim ***** válasza:
75%

Én nem akadnék ki,sose vittem a gyerekem míg kicsi volt,mert az nem szórakozás lett volna ( nekünk) ő ment a mamához,mi meg bulizni,és mindenki örült :)

Fél évesen meg mikor lagzira hívtak,egyszerűen rá hivatkozva nem mentünk.

2022. márc. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/71 anonim ***** válasza:
48%
12-es vagyok, miért is lettem lepontozva? Csakis az igazat írtam, hogy a miénk hogy volt Magyarországon és hogy nem minden országban van így, mint pl. Magyarországon. Döbbenetes, hogy ennyire "toleránsak" vagytok. Számomra nem okoz problémát az alkalmazkodás, a beilleszkedés sehol. Már ne is haragudjon meg senki a lepontozók közül, de nagyon bunkónak és butának kell lenni ahhoz, hogy valaki ennyit ne bírjon felfogni. Nem a gyerekkel kell takarózni, meg védekezni, egyszerűen parasztok vagytok.
2022. márc. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/71 anonim ***** válasza:
47%

26 Pontosan így van.

De itt úgy látszik még szoptatnak a kedves anyukák 12 éves korig, így nem lehet őket otthon hagyni. Komolyan, tiszta röhej. 🤣

2022. márc. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/71 anonim ***** válasza:
45%

29

Gondolom te küldtél nekem üzenetet is.

Nekem nem volt nagy esküvőm, összesen 8- an voltunk, de a világ legjobb esküvőjét hoztuk össze.

Így nem volt probléma, hogy gyerek…

De valahol vágyom egy olyan esküvőre, hogy az ismerőseim, a szeretteim családjával ott lehessenek.

Ha nem akarsz gyerekeket, akkor azokat hívod meg, akinek nincs, ha számon kérnek, megmondod, hogy ilyen esküvőt akartok, ha meg tudják oldani, akkor ok, ha nem akkor nem.

Innentől kezdve senkinek joga nincs a háborodásra.

2022. márc. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/71 anonim ***** válasza:
67%
Nálunk is családi esemény egy esküvő, abba meg a gyerekek is beletartoznak. Hajnalig kisgyerekkel úgysem maradnak, ahogy a nagyi se. Nekem fontosabb volt, hogy a vendégek jól érezzék magukat, olyan "csapatépítés" legyen, amiből senki sem marad ki, de mindenki kényelmesen érzi magát, minthogy tökéletes előadást kényszerítsünk rájuk.
2022. márc. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/71 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem nem akadtak fent. Ti kijelentettétek, hogy vagy gyerek nélkül jönnek, vagy sehogy. Ők ezt megértették, és úgy döntöttek, hogy nem mennek el. Ez szerintem teljesen normális reakció. Van aki így is szívesen megy, van aki meg nem. Lehet, hogy nincs kedvük még 20 ezer Ft-ot kiadni bébisziterre, az utazáson, nászajándékon kívül. Inkább elmennek a gyerekekkel valahová egy hétvégére.
2022. márc. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!