Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért akadt fent ezen pár ember?

Miért akadt fent ezen pár ember?

Figyelt kérdés

Gyerekmentes esküvőt szervezünk a menyasszonyommal, jövő májusra. Az esküvő önmagában saját telken lenne, és azt szabtuk meg, hogy senkit, sem rokont, semmilyen szinten nem hozhat senki 12 év alatt.

Néhányan kiakadtak, de mondtuk, hogy vagy gyerek nélkül, vagy sehogy.



2022. márc. 31. 18:56
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/71 anonim ***** válasza:
51%

A mi esküvőnkön szerencsére nem voltak gyerekek, mivel a meghívottak között nem volt senkinek gyereke, de bármit is szeretne az ember az esküvőjén mindig van min kiakadni.


Mi például azt kértük hogy senki nem fotózzon/videózzon telefonnal, azért fizetünk fotóst és videóst hogy minőségi képek szülessenek amit mindenki meg fog kapni. Természetesen a vőlegényem szülei es nagyszülei teljesen besértődtek hogy mi az hogy ók nem csinálhatnám saját képeket...


A gyerek dolgot pedig nem tudhatjátok miért kérik.


Ha most lenne az esküvőnk bizony kérném hogy gyerekmentes legyen. Nem a gyerekzsivaly miatt, hanem amiatt hogy meddőségi procedúra közepén vagyok és a dolgok feldolgozásának abban a fázisában vagyok, hogy sírhatnékom van ha kisbabát vagy kisgyereket látok, miközben a családtagjaim nagyrésze az elmúlt 1,5 évben szült. Nyilvánvaló hogy az esküvőmön boldogságra és nem keserűségre vágynék, de nem szeretném mindenki orrára kötni hogy miért nem látom szívesen a gyereküket.


Csak akiknek csettintésre sikerül eszükbe se jut, hogy állhat más is a háttérben mint az, hogy valaki gyerektelen gyerekundoros szörnyeteg.

2022. márc. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/71 anonim ***** válasza:
83%

Van 2 gyerekem, 3 ev alattiak, en tokre megertelek titeket..:D

Aki megy, az megy, aki nem, az nem, ennyi. En is megprobalnam megoldani, hogy gyerekek nelkul mehessunk, ha nem sikerul, akkor meg azt is idoben kozolnem. Es nem sertodnek meg ezen.

2022. márc. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/71 anonim ***** válasza:
38%
Ez vagy kamu vagy ilyen bunkok vagytok.Legyetek ott ti ketten!Megérdemlitek egymást!🤣
2022. márc. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/71 anonim ***** válasza:
62%

Tuti kamu.

Amugy meg orulnek az ilyen meghivasnak, legalabb lenne ok miert nem megyunk, es nem kell ajandekra kolteni, inkabb veszek belole valamit.

2022. márc. 31. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/71 anonim ***** válasza:
74%

Nekem mondjuk alap, hogy gyereket csak kimondottan közeli csaladtag esküvőjére viszek, távolabbi rokonéra, barátéra nem. Közeli családtagéra nem is tudnék menni nélkülük, hiszen bárki, akire rá tudnánk őket bízni, szintén ott lenne. De mondjuk egy unokatestvér esküvőjére már nem vinném őket. Vagyis a nagyot már igen, mert ő már 14 éves, de a kicsit nem.


Szóval én nem akarnék ki, ha valaki olyan esküvőt akarna tartani, ahol nincsenek gyerekek, mivel nekem evidens, hogy ez esetlegesen felnőtt program. Lehet, hogy ez azoknak kiakaszt ó, akik hírből sem hallottak róla, hogy létezik ilyen, és mindenhová csaladostul vonulnak. Olyan persze van, hogy valaki éppen nem tudja megoldani, nálunk is elofordult már, hát akkor istenem, megy csak az egyikünk, vagy akkor nem megyünk, nincs belőle sértődés.

2022. ápr. 1. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/71 anonim ***** válasza:
77%

Én is voltam hivatalos ilyenre.

Nem tudtam menni, mert nem tudtam kire bízni a gyereket (a család összes tagja ott volt az esküvőn, idegenre meg a 3 és fel hónapos gyereket nem bíztam).


Megmaradt a pénzünk amit vittünk volna, őszintén nem is bántam.

2022. ápr. 1. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/71 anonim ***** válasza:
28%
Mi 2 esküvőn voltunk mindkettőn ott voltak gyerekeink egyik esküvőn sem volt olyan kéres hogy gyerek nem jöhet.
2022. ápr. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/71 anonim ***** válasza:
69%
Egészen más, ha azt mondod, csak a barátnőt, unokatestvért, akárkit csak a párjával hívtatok meg, mint az, hogy azt szabtátok meg, hogy gyerek nem jöhet.
2022. ápr. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/71 anonim ***** válasza:
79%
Én szülőként és óvodapedagógusként is meg tudom érteni, hogy valakinek nem fér bele. Nem minden szülő veszi észre, hogy a szertartás alatt zajongót ki kellene vinni, vagy a nyüzsgő, hisztiző, sok figyelmet igénylő gyerekek, akiknek ugye nincs ott játék, vagy külön program, az fárasztó. A szülőnek is. Nem feltétlenül tud felszabadultan viselkedni mellette. Állandóan követni kell, vigyázni rá, a gyereket nem érdekli, hogy éppen milyen fontos pillanat következik a párnak, vagy csak kiabál, vagy ezer kérdése van, tolakszik, bármi. Hiszen gyerek. A társaság gyerekes része meg szeparálódik és kapaszkodik a megmaradt idegszálaiba és alig várja, hogy leléphessenek. Nem a nézelődő kisbaba szülei, de mondjuk az 1-5 éves korosztály. Voltam esküvőn, ahol a polgári szertartás alatt az egyik oldali vendégekgyerekei konkrétan fogócskáztak végig, a pár körül szaladgálva is, és ez a szülőket cseppet sem zavarta. Én szégyelltem magam helyettük. Sokkal szabadabb elvek szerint nevelődnek a gyerekek, már nem az autokrata szülő van többségben, ezzel együtt jár a pozitívumok mellett az is, hogy ilyen helyzetekben viszont nehezebb kordában tartani őket.
2022. ápr. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/71 anonim ***** válasza:
22%

41es, és ha összejött volna a gyerek az esküvődre akkor te se mentél volna el a sajátodra?


Azért mert neked nem sikerül, önző dolog megtiltani hogy gyereket vigyenek.

2022. ápr. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!