Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondolsz arról az anyáról,...

Mit gondolsz arról az anyáról, aki minden este megiszik egy sört, miután a gyereke lefeküdt aludni?

Figyelt kérdés
2022. máj. 25. 19:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/80 anonim ***** válasza:
60%

Igen.. A zúgivó is csak dugiba iszik.


A legnagyobb kérdés megbírod e még állni, vagy nem tudsz meglenni nélküle?


Szerintem rém gusztustalan nő létedre a napi rendszeresség. Kíváncsi lennék, ha már évek óta iszol vajon, hogy fest a fejed. Mert bizony a bőrőn hamar meglátszik.



Van alkoholista a családomban - sajnos nem is egy - ápoltam alkoholista nőt is. Szóval igen, van tapasztalatom.

2022. máj. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/80 anonim ***** válasza:
70%

Hát nem tudom, mifelénk is volt egy nő, aki minden nap csak egy sörikét ivott még évekkel ezelőtt. Ki is jelentette, hogy senkinek semmi köze hozzá, hogy megiszik egy sört.

Manapság már úgy kaparják össze az utcán. Múltkor a kisebbik gyerekkel a karján bukott el.

2022. máj. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/80 anonim ***** válasza:
80%
Kedves válaszadók aki leszolják azokat akik szerint ez út az alkoholizmus felé olvassák el Zacher Gábor néhány írását az alkoholizmusról! Nem csak az az alkoholista aki eszméletlenre issza magát. Nem a mennyiség, hanem a gyakoriság is fontos. Ha muszáj mindennap meginni azt a felest, azt a sört, azt a pohár bort, akkor az már alkoholizmus. És ezt egy nálam okosabb ember írta.
2022. máj. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/80 anonim ***** válasza:
33%

Azt gondolom, hogy akartgyenge, és nem ismer elég lehetőséget az ivás okának a kezelésére. (Ez lehet az is, hogy csak ízlik neked, akkor is tudni kellene alkohol nélkül csinnapitani a vágyat - pont azért, mert éjjel is lehet, hogy egyszer szükség van a 100% józanságra, vagy vezetni kell.)

Szoktam hébe hóba inni egy cidert, vagy ízesített vagy sima sört, esetleg egy fél pohárka bort, de ez havi 1-2x, van, hogy hónapokig semmit.


Miért iszol minden nap? És ha nem iszol, akkor mi a helyzet? Meg tudod állni egyáltalán? Ha meg tudod, akkor tényleg, mi szükséged van rá? Esetleg nem motiválna, ha azt a pénzt, amit erre költesz, félreteszed, és valami mást vennél belőle? Egy jó könyv egy tea mellett?

2022. máj. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/80 anonim ***** válasza:
41%

Alig várom, hogy megtehessem... 😅


Szerintem ez valamennyire belemagyarázás, hogy "függőség" meg "alkoholizmus". Max akik azok lettek, IS így kezdték, de nem mindenki, aki megiszik egy "adag" alkoholt, rendszeresen, lesz alkesz.


(Idős rokon, 90+ évet élt, minden reggelt 2cl házipálesszel indított, halála napjáig. Öregségben hunyt el, nem volt betegsége. Igazából a reggeli szájhigiéniát tudta le így...)

2022. máj. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/80 anonim ***** válasza:
37%
15ös vagyok. Akkor mára már egy lecsúszott, undorító fejű alkesznak kéne lennem, de érdekes módon én sem lettem az. 18 éves korom óta iszok alkoholt, vannak sűrűbb időszakok, akkor van, hogy hetekig is minden nap iszok ezt azt, mihez kedvem van éppen . Aztán hetekig nulla alkohol. Most 29 évesen még mindig ott tartok, hogy dohányboltba nem néznek 18nak, a bőröm köszöni szépen, rohadt jól van, fiatalabbnak nézek ki a koromnál...
2022. máj. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/80 anonim ***** válasza:
76%
Amúgy ha pl egy kérdőívben megkérdeznék, milyen rendszerességgel fogyasztasz alkoholt, gondolom ott is az "alkalomadtánt" jelölnéd, mert szerinted is gáz lenne azt, hogy "mindennap".
2022. máj. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/80 anonim ***** válasza:
10%
25, pontosan, általánosítanak, valamiért azt hiszik, hogy mindenki egyforma, pedig rohadtul nem.
2022. máj. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/80 A kérdező kommentje:
Valószínűleg ezzel kapcsolódok ki. Egész nap itthon vagyok a gyerekkel, és estére teljesen beszűkül az agyam. Még csak 2,5 éves a lányom mondjuk, és másfél évig szoptattam, szóval több, mint két évig nem ittam semmit. Az a baj, hogy terhesség előtt is így volt, hogy munka után csak így tudtunk lazítani kicsit. Egyszerűen nem tudom elképzelni az esténket enélkül. Ha nem iszunk (de tényleg be sem rúgunk amúgy...), akkor meg csipszet zabálunk...
2022. máj. 25. 21:03
 30/80 anonim ***** válasza:
77%

26#

Kicsit művelődj a témában. Okosabb leszel..

2022. máj. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!