Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondolsz arról az anyáról,...

Mit gondolsz arról az anyáról, aki minden este megiszik egy sört, miután a gyereke lefeküdt aludni?

Figyelt kérdés
2022. máj. 25. 19:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/80 anonim ***** válasza:
12%
Vagyis te!Kis alkesz
2022. máj. 26. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/80 anonim ***** válasza:
54%
#42 nem csak az az alkoholista,aki berúg és fetreng.Hanem aki minden nap iszik,magyarul,kívánja a piát,mert ha nem kívánná nem inna.Szerencsétlen gyerek.
2022. máj. 26. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/80 anonim ***** válasza:
84%
Csökkentsd le heti 1-2 max 3 naora, és nézd meg, hogy a fennmaradó napokon mennyire kívánod. Ha nagyon,. és úgy érzed, nem tudsz meglenni nélküle, akkor van egy rossz hírem...
2022. máj. 26. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/80 anonim ***** válasza:
79%

Azt gondolom, hogy ha ez napi szintű és hiányozna, ha kimarad, akkor az már alkoholistának minősül (hivatalosan). Nyilván legalább nem az a szint, amikor reggel már remeg az ember, hogy szinten tarthassa magát, de attól még alkoholista. Bár ezzel most nem ártassz sem neki, sem magadnak, de nem igaz, hogy csak így tudsz kikapcsolni. Na de kinek a sör, kinek a telefon, kinek a játék...


Visszakanyarodva, igyekszem nem ítélkezni és egyébként se tartozik másra, ha így van. Hisz ha magadtól nem mondod másnak, ki sem derül.

2022. máj. 26. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/80 A kérdező kommentje:
48-nak van igaza, azért kicsit túloztam azzal, hogy minden nap. Van, hogy egyáltalán nem kívánom a sört, viszont sajnos mindig eszünk (csipsz, szotyi, csokiskeksz), iszunk helyett vmit (pl kólát). Mint írtam is, nem is szeretek berúgni, szóval szerintem ezek csak boldogsághormon pótlásra vannak... Rengetegszer találtam ki, hogy vacsi után semmi csak víz és de csak pár napig bírom, mert egyszerűen hozzá vagyok szokva, hogy este mindig eszünk iszunk. : / De azért hogy 'szegény gyerek', kicsit túlzásnak érzem... Egész nap vele vagyok, imádom szeretem, egész nap eszembe sem jut se a sör, se a csipsz, csak amikor lefeküdt aludni, megcsináltuk a házimunkát és kitaláljuk, mit akarunk csinálni, mi illik ahhoz... Pl. Számítógépes játékhoz sör, filmhez csipsz, tanuláshoz (programozás) kóla. A gyerek ebből semmit nem tapasztal, nem értem, miért kéne sajnálni...
2022. máj. 26. 07:00
 56/80 anonim ***** válasza:
29%
nem is tudtam hogy ennyi diplomás addiktológus van itt gyakorin:-D
2022. máj. 26. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/80 anonim ***** válasza:
72%
Mi is eszünk vacsora után chipset, néha fagyit, vagy kávét, vagy vmi édességét, emiatt nem kell bűntudatodnak lennie. Mondtad, hogy sportoltok. Szerintem a sörrel sincs baj, csak azt csökkentsd le heti 3ra. Mondom ezt úgy hogy mi sose iszunk alkoholt, de sose volt bűntudatom a többi dolog miatt, ennyi jár.
2022. máj. 26. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/80 anonim ***** válasza:
35%

"nem értem, miért kéne sajnálni..."

Azért, mert ez sajnos fokozódni fog.

Arról nem is beszélve, hogy lesz, amikor majd hirtelen kelni kell hozzá.

Mondom: alkoholmentes.

A chipset meg tényleg próbáld mellőzni, van pl. almából készült, az talán jobb. De csak akkor, ha nem eszel belőle kétszer annyit!

2022. máj. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/80 A kérdező kommentje:
Kedves 58-as, nem fog fokozódni. Ugyanis pl egyetemi éveinek alatt annyit ittunk, mint az állat (Mindenki más is). Ahogy öregszem, egyre kevesebbet iszom és nem is bírom annyira. :) De te látod a jövőmet, hogy egy lecsúszott alkesz leszek, mert megiszok egy darab sört 🤣 oszt akkor mi van, ha kelni kell hozzá? Sosem rúgok be! Mint írtam is az egyik válaszomnál, ha érzem, hogy kezdek becsiccsenteni, rögtön abbahagyom és iszok vizet meg eszek... De nem kell mindent elolvasni, és úgy véleményt formálni. Te már leírtál engem, hogy öt év múlva az utcán kell majd összeszedni.
2022. máj. 26. 08:31
 60/80 anonim ***** válasza:
61%

Tudod, te azt kérdezted, hogy mit gondolunk.

Nem írtad oda, hogy csak akkor írjunk, ha jót gondolunk.

Ez nem volt tisztességes tőled, amit most csináltál.

---

Ezek után most már úgy gondolom, hogy eléggé problémás vagy, alkohol és chips NÉLKÜL is!

Tehát akkor már legalább 3 komolyabb állandó kockázati tényező van az életedben.

Hogy ebből mi lesz, az majd kiderül, de egy ÉRTELMES ember továbbra is arra törekedne, hogy ne szolgáltassa ki magát az életnek, és mérsékelje a kockázati tényezőket.

Például az sem lesz neked hasznos, ha elhízol, és szívrohamot kapsz majd.

2022. máj. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!