Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért mániája sok embernek,...

Miért mániája sok embernek, hogy több gyereket kell csinálni, mert a "gyereknek testvér kell"?

Figyelt kérdés

31 éves férfi vagyok, párom 30 éves nő. Megbeszéltük, hogy egy gyereket vállalunk. Mert az energiánk, a kapcsolatunk, az anyagi helyzetünk, a lakhatásunk, a személyiségünk ennyit bír el.

De sokak szemében mintha valami szentségtörés lenne ez! Hogy egy gyerek nem gyerek, hogy a testvér a legnagyobb ajándék, meg a sok baromság és bullshit. Én finoman szólva sem ezt láttam, nem ezt tapasztaltam, de nem akarok már veszekedni velük, mert tuti hogy a végén kiosztanám őket.


Segítsetek már megértenem:

MIÉRT van ez az emberek agyában?!?@?!?@?!?!



#testvér #egyke #Egy gyerek nem gyerek?
2022. jún. 30. 08:02
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megértő válaszokat.

Azért idegesítettem már most fel magam, mert állandóan ezzel találkozok és ráadásul olyan meggyőződéssel magyarázzák ezt az emberek, hogy a pofám leszakad. Sajnos olyanok is, akiknek nem adhatom ki az őszinte reakciómat. Nyilván ha keresnénk ketten havi egymilliót, többszintes családi házban élnénk, tehermentes pénzügyi háttérrel, valamint olyanok lennénk, akik 4-5 óra alvással is egész nap tettrekészek, frissek, üdék, akkor jöhetne 2-3 gyerek.

De mondjuk úgy, hogy nem pont ebben a helyzetben vagyunk.

Arról nem is beszélve, hogy amilyen ütemben szaporodnak a kreol bőrű kártevők, itt olyan katasztrofális állapotok lesznek, hogy már egy gyerek miatt is halálra fogom aggódni magam.

2022. jún. 30. 08:56
 12/37 anonim ***** válasza:
88%
10, ha nem barlangban nevelik az egykét, millió más lehetősége akad arra, hogy fejlődjön a szociális érzéke.
2022. jún. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
19%

amilyen ütemben szaporodnak a kreol bőrű kártevők


ja, hogy csak cigányozni akartál?

2022. jún. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim válasza:
82%
Jól teszitek, hogy csak egy gyereket vállaltok. Én imádom, hogy egyke vagyok! :) A legtöbb ember akit ismerek, nincs jóban a testvérével még felnőttként sem. Anyám bátyja pl csak akkor bukkan fel, ha pénz kell neki...
2022. jún. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:

14-es, nem erre irányult a kérdés, de aki nem látja, hogy milyen jövő felé tartunk, az ostoba. Napi rendszerességgel történnek erőszakos bűncselekmények. Már fényes nappal akarnak terhes nőket megerőszakolni! Az iskolákban lassan olyan terror tombol, mint a börtönökben.


Aki ezt nem hajlandó tudomásul venni, az tényleg menthetetlen.

2022. jún. 30. 09:12
 16/37 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem is jól teszitek, hogy egy gyereket vállaltok. Ti tudjátok a korlátjaitokat és ha nektek erre van kapacitás az teljesen érthető indok. Szerintem is inkább egy gyerek, de ő akkor jómódban és kényelmes körülmények között nevelhető. Másokkal pedig ne foglalkozzatok, semmi közük hozzá. :)
2022. jún. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
23%

Már fényes nappal akarnak terhes nőket megerőszakolni!


Még jó, hogy egy fehér magyar volt...

2022. jún. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:

Én szeretném, ha a fiamat normálisan fel tudnám nevelni, lenne rá elég időm, energiám, pénzem. Ha meg tudnám védeni, ha normális iskolába tudnám majd járatni, ha tudnám érdemben nevelni. Én nagyon sok 2-3 gyerekesnél látom azt, hogy a gyerekek nem tudnak viselkedni.


Ja meg szeretném azt is, ha el tudnám indítani az életben. Ha mondjuk 20 éves korában azt tudnám mondani, hogy "fiam, itt van X Ft (vagy Euro), forgasd be lakásba, vagy tanulásba. "

Nem kínlódnia kéne egész életében, mint nekem.

2022. jún. 30. 09:17
 19/37 anonim ***** válasza:
7%
Én utalom az egykéket, mind magának való. Fene akar még több ilyet a világra
2022. jún. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
88%
Nem attól lesz magának való valaki, hogy egyke. Ez nevelés és személyiség kérdése.
2022. jún. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!